Astra J 1.3 cdtı araç sahiplerin dikkatine!

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 cdtı araç sahiplerin dikkatine!

Birinci ve ikinci viteste yüksek devir çevirtmek zaten gereksizdir motor bir şey üretmiyor ki zaten. boşuna tüketim boşuna hava kirliliği ayrıca hele soğuk motorda motorun kendisine de zarar. Bence Euro 5 in getirdiği bir detay elektronik olarak bir kısıtlama. Fazla incelememek lazım tabi sizin araçta aşırı bir şeyler varsa tabi o zaman peşine düşmekte haklısınız.

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Birinci ve ikinci viteste yüksek devir çevirtmek zaten gereksizdir motor bir şey üretmiyor ki zaten. boşuna tüketim boşuna hava kirliliği ayrıca hele soğuk motorda motorun kendisine de zarar. Bence Euro 5 in getirdiği bir detay elektronik olarak bir kısıtlama. Fazla incelememek lazım tabi sizin araçta aşırı bir şeyler varsa tabi o zaman peşine düşmekte haklısınız.
Sizede varmı bu durum.

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Partikül filtresinin dolu oluşunun bunu yapacağı söylendi.Kontrol edildiğinde %70 dolu olduğu tespit edildi ve temizlendi ama değişen bir şey olmadı.Tekrar servise gideceğim bugün

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kahka536
ugurer53 link' Alıntı:
Diğer araçlardada var biliyorum. Servise sormuştum normal dediler bana. Araçta tork kontrol sistemimi ne varmış ondan yapıyor ve ayrıca 1. Viteste araç kalkış vitesi olduğu için aracı fazla devirlenmesini istemediği için dediler. Bi git bakalım servise sana ne diyecekler. Sonucu burda paylaşırsan memnun olurum.

Bu arada benim denediğim iki araçtan birinde bu durum hiç yok diğerinde ise belli belirsiz derecede

ugurkurt1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende yeni farkettim bu konuyu görmeden önce memlekette olduğum için siteyi takip edemiyordum. Araba 2000 deviri geçince sanki gaz yemiyor gaz kesiyor gibi bir his yaratıyor.

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurkurt link' Alıntı:
Bende yeni farkettim bu konuyu görmeden önce memlekette olduğum için siteyi takip edemiyordum. Araba 2000 deviri geçince sanki gaz yemiyor gaz kesiyor gibi bir his yaratıyor.

1. vites 20km hıza yavaş yavaş gelince hissediliyor. Ani hızlanmalarda fark edilmiyor.

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün tekrar  götürdüm aracı.Tekrar partikül filtresi temizlendi ama olmadı.İlaçlı temizlik de yapılıyormuş bunlarda.İlacın siparişi verildi,gelince tekrar temizlenecek.Partikül filtresinin yakıt sebebiyle çok sık dolduğu söylendi.Yani ülkemizde kullanılan yakıtın aracın avrupa şartlarına uygun teknolojisine uyuşmadığı söyleniyor.İlaçlı temizlikten sonra bakacağız

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurer53 link' Alıntı:
Sizede varmı bu durum.

Ben hiç farketmedim. Bütün araçlarda olduğu gibi birinci viteste belli bir devirden sonra -ki bizim motorlarda yaklaşık 2500-3000 devirden sonra- motor sağırlaşıyor sadece o var.

cgr_ank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Turbo lag diyorlarmis buna, otomatik araba vites gecisi gibi minicik cok hafif oluyor bende, ama is arkadasimin cosmo sunda bildigin vites degistirir gibi oluyor. Sanki filtreden degildir gibi dusunuyorum ama servis ne diyorsa o,..

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kafanıza takmayın normal bir şey miş bu. Bende ilk zamanlar çok kafama takardım, dinlerdim arabayı. Sonra yavaş yavaş alıştım.  :)