ASTRA J 1.3 CDT. SEDAN MI, HB Mİ ?

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm opel cilere selamlar. Astra sedan h 1,6 enjoy plus 111.yıl aracım var elden çıkarıp J kasa almak istiyorum, fakat çok kararsız kaldım her açıdan.
Yaklaşık 2 haftadır bayilere gidip geliyorum bu gidişle araç kalmayacak.
Belki benzer konular vardır sitede ama burada fikirlerini paylaşak kullanıcı opel ciler olursa çok yardımcı olu diye düşünüyorum değerli düşünce ve tecrübeleriniz.

Astra j 1,3 cdt sport hb mi?? sedan mı??

Opel neden böyle yapmış anlayamıyoeum doğrusu. Benim tespitlerim;
Araçların donanım seviyesi aynı gibi teknik olarak, ama ikisi arasında tercih yapmak çok zor.
Ben sedancıyım, sedan alıcam %99.
Ama şu soruyuda sormadan edemiyom. HB sport koltuk ve direksiyonu neden sedan da yok. Sırf HB koltuk ve direksiyon için alınabilir bence.
Ama sedancı olduğumdan bu gidişle cosmo ya yönelecem. AFL için değil, cosmo koltuğu için. EEEE böyle olunca bi koltuk için fazladan 4 bin vermek bütçemi zorlayacak.
Offf ya yaktın beni opel. Hayatımda hiç bu kadar kararsız kalmamıştım desem yalan olmaz. Neyse konuşacak çok şey var ama bu kadar yazıyı kim okur, benim gibi hastasından başka dermişim.
Ama sonuçta Allah Nasip ederse astra j sedan alırım inşallah.
Herkese selamlar saygılar.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA J 1.3 CDT. SEDAN MI, HB Mİ ?

Elbetteki ihtiyaç, kullanım amacı çok önemli, Ama çocukluktan gelen bir araba tutkunu olarak, kesinlikle Astra J HB derim. Niye diyecek olursan Bir önceki kasaya bakın H kasanın HB'i  de var, Sedanı da, alıcı gözle baktığınızda sedanı sırtlan gibi biraz garip duruyor, Bunu J kasada çok fazla belli etmesede, yani J kasayı görünümü biraz iyileştirsede Hactback kadar göze hitap etmiyor. Bakın yanlış anlaşılmasın Sedana kötü diyemem, insigya gibi arkası çok hoş duruyor lakin ikisini yan yana koyarsanız Hacback kasanın görüntüsü biraz daha hoş,

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer araç alma gibi bir düşünceniz var ise 2012 model araçlarda çok güzel bir kampanya söz konusu bence kaçırmayın, bir ay sonra alacağınız sözde 2013 araçlarla arasında civata bile değişmiş olmayacak, misal 1.3cdti sport sedan şu an için 52900.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla bende hb araba sevdiğimden hb diyorum.Ama tabi kullanım amacınızda önemli geniş bir aileniz varsa,tabi ki sedan daha avantajlı olacaktır sizin için.

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biz cüsseye göre aldık abim 85kg astra j hb var, ben 110kiloyum astra j sedan sipariş ettim bir haftaya kadar alacağım :D

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofer link' Alıntı:
Biz cüsseye göre aldık abim 85kg astra j hb var, ben 110kiloyum astra j sedan sipariş ettim bir haftaya kadar alacağım :D

DOğAN G֜NEş 'ile adlı saygıdeğer üyemizle bir akrabalık söz konusumu peki  :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Neden Sedan?ben de 2sinin arasında çok gittim geldim ve kendime göre sedan alma nedenlerimi söyleyim:
1.araç kasa olarak çoooook başarılı.insignianın küçük kardeşi.herkesin imrenerek baktığı bir araba.sınıfının en iyi arabası
2.bagaj hacmi
3.2. eldeki fiyat düşürmeyişi
4.yeni bir kasa olması ve en az 2.5-3 yil makyaj gelmez 5 yıl da kasa değişmez.

benim nedenlerim bunlardı.tabi hb kasa da çok güzel.ama ben sedanı tercih ettim ve iyi ki sedan almışım diyorum

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
DOğAN G֜NEş 'ile adlı saygıdeğer üyemizle bir akrabalık söz konusumu peki  :)

Yok değil ama abi kardeş dayı olarak 2 sedan 1hb ile siteyi ele geçirmeyi planlıyoruz :D

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofer link' Alıntı:
Yok değil ama abi kardeş dayı olarak 2 sedan 1hb ile siteyi ele geçirmeyi planlıyoruz :D
Sülalecek burda olmanız dileyiğle işallah o zaman 011zaa

farukefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Neden Sedan?ben de 2sinin arasında çok gittim geldim ve kendime göre sedan alma nedenlerimi söyleyim:
1.araç kasa olarak çoooook başarılı.insignianın küçük kardeşi.herkesin imrenerek baktığı bir araba.sınıfının en iyi arabası
2.bagaj hacmi
3.2. eldeki fiyat düşürmeyişi
4.yeni bir kasa olması ve en az 2.5-3 yil makyaj gelmez 5 yıl da kasa değişmez.

benim nedenlerim bunlardı.tabi hb kasa da çok güzel.ama ben sedanı tercih ettim ve iyi ki sedan almışım diyorum
045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup