Astra III Classic 2011 ChipTunning Uygulaması

ulasyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar;

Astra III Classic 2011 ChipTunning Uygulaması Hakkında Bilgisi Olan?

Bende 1.6 manuel 115 HP 'lik opel astra III classic var ve bu araca uygun bir çip bulamadım iyi mi =)

sizlerden bilen varsa ve bilgilendirirse sevinirim.

Not: forumda aradım ancak hep 7 hp fln artar gerek yok denilmiş. Daha iyi var mı? yada yoksa yapılabilir mi?

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinliler için genelde yüksek Hp artışı sağlanmıyor.Genel olarak bildiğim bu yönde.Dizel olduğu zaman %30 Güç artışlarından bahsediliyor.

ulasyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet onu bende araştırdım ve neredeyse muazzam sonuçlar alınıyor ancak bizim aletlerde neden yok veya neden olamıyor anlamıyorum. yoksa biz mi bilmiyoruz :S

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok bilgim yok fakat dizellerde turbo olduğundan dolayı fazla güç artışı oluyor.115 Hp yeterli bir güç aslında.5-10 Hp artışta kendini pek hissettirmez heralde.

ulasyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında benim derdim hp den çok tork =) 155 tork küçümsenmez ama 200 lükleri düşününce =) dizel değil araç tmm ama chip ile yapılabilir kanısındayım da hala bulmuş değilim

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo yok çünkü. Benzinli araçtan chiple pek bişey elde edemezsiniz hele tork çok zor. Yapacağınız işlemler emme manifoltu ve egzoz üstünde olursa yüksek devirlerde güç artışı sağlanabilir ama tork gücünde yine pek bir değişiklik olmaz.Bu modifiyeleride chiple desteklerseniz 125 hp civarı güç alabilirsiniz. Bu kadar paraya değermi tabi tartışılır.

ulasyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bizim bu araçlara turbo takılabiliyormu?

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçlara herşey yapılıyor.Paranız varsa turboda takarsınız.Aracı 400Ps'te yaparsınız.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen sene araştırdığımda 115 hp motorlara yapılamıyordu.son durum nedir bilrmiyorum.

ulasyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende araştırdım. hatta ebay'da bi turbo seti buldum çokta uygun fiyata. ama emin olabilsem satın almasını yapıp burda serviste taktırayım diyorum.

bunun için kime danışabilirim? hiç bir firmada tanıdığınız yada bu işle uğraşan birilerini tanıyan varmı acaba =)

hayır birde ingilizce arıyorum ama çıkan sonuçlar TR dışı. TR 'de yapan bulmak nerdeyse imkansız...