astra h yol bilgisayarı sapması

attila24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracıma her yakıt aldıkdan sonra bc2yi sıfırlıyorum uzun yolda tüketim bilgisayarla eşleşirken şehir içi kullanımda sapma oluyor bu normal mi.
ortalama hız:18km/h
harcanan yakıt:7,8lt
gidilen km:100km
ortalama yakıt tüketimi:8,9lt
bu değerlere göre benim aracım 7,8lt/100km harcamış oluyor değil mi. teşekkürler
arac 1,3cdti easy.(aracın çok yaktığının farkındayım
mad.png
ama yolda çok dur kalk var ve gitgel 5km falan diye kandırıyorum kendimi)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tech2 yada Opcom ile kalibre edin.
Özetle: Depo full iken sıfırlayın bilgisayarı. Biraz kullanın, aynı pompada gene atana kadar fulleyin. Aldığınız miktar ile yol bilgisayarındaki toplam tüketiminiz farklı ise kalibrasyon yapmalısınız.

attila24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech2 yada Opcom ile kalibre edin.
Özetle: Depo full iken sıfırlayın bilgisayarı. Biraz kullanın, aynı pompada gene atana kadar fulleyin. Aldığınız miktar ile yol bilgisayarındaki toplam tüketiminiz farklı ise kalibrasyon yapmalısınız.
bilgi sağolun ama şehirler arası yolda tüketim eşleşiyor bu kalibrasyon onuda bozmaz mı?

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanılan sistem anlık enjektörden geçen sıvı miktarını ölçmeye yönelik olduğu için ve şehiriçinde de sürekli değişken bir değere sahip olduğu için sadece örnekleme anlarındaki değerlerle ortalama alacaktır. Bu yüzden bu sapmalar normaldir. Uzun yolda tutuyorsa karıştırmayın derim.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama benzer bir problem bendede var. daha detaylı bilgi verebilirmisiniz?
mesela ortalama olarak sıfırlandıktan sonra 5,4 yakıyor benim dizel astra h aracım vede atıyorum bir örnektede 18,1 lt toplam tüketim demişti vede 19 küsür almıştı oda 5,8 yapmıştı. nasıl kalibre edebilirim opcom mevcut.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yardımcı olabilecek olan varmı?