astra h twinport-lpg karmaşası

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 g kasa vardı sattım 50 bin km lpg ile bindim yakınımda birine sattım sorunyok saat gibi çalışıyor en ufak sorun yok keyfine sattım ama ne kadar pişmanım bilemezsizin elinizde temiz elegans 2001 varsa satmayın benim gibi bitirene kadar binin, h kasa aldım 2006 memnun değilim desem yalan olur üst kasa sonuçta önceki aracıma atiker kendim taktırdım bunu alırken iyice inceledim, izmir arabası zawoli merkesi izmirde orada takolmış lpg harika uyumlu lamba vs yok,20-30 bin oldu sanırım takılalı, montaj iyi ve araç yağvs bakımlarını zamanında ve eksiksiz yaparsan rahat binersin, temz alegans bulması zor olsada ateş pahası fiyat veriyorlar temiz araba temiz para demek artık, ben bulamadım enjoy aldım memnunum.lpg li alırsan iyi dene otoyola çık 150 km civarına dene hızı zorla arabayı ona göre karar ver arabada titreme falan olomayacak hiçbir şekilde rölantidede yüksek devirdede,arıza ışığı yakmıyorsa içine siniyorsa al kaçırma ben öyle yaptım, 3-4 arabayı böyle denedim 30 binde 2005 elegans almadım üzerindeki tüpü beğenmedim kıyarsın bakmaya boncuk gibiydi ama ilerde olacak sorunlar yıldırdı beni. aldığın araçta lpg yok ise işin ehli landirenzo,zawoli,brc, lavato bayi bul sorun yaşamazsın.

astram5537

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg

Ankarada mocan otogaza giderek aklınızdaki sou işaretlerinizi giderebilirsiniz.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Z16XER de Landirenzo kullanıyorum 8bin km old araba tüpte mi benzinde mi belli olmuyor. Subap sorunu A16XER de var diye biliyorum. :)

huseyin_elk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardım

2004-2007 arası Z16XEP - 105 bg
2007-2009(2010) arası Z16XER - 115 bg
2010 dan sonra A16XER - 115 bg

O model yılında subap sorunu yok, EGR den kaynaklı kurumlanma sorunu var aslında LPG den kaynaklanan bir arıza yok ama LPG bazı sorunların hissedilmesini çabuklaştırıyor...

Montaj önemli, size tüyo olarak şunu söylemeliyim emme manifolduna açılacak delikler twinport kelebeklerinden uzağa delinecek. Adı üzerinde twinport ikiz kanal var emme manifoldunda bunun birisi klapeli gaz girişi klapesiz olan kanala yapılacak. Çoğu usta bunu bilmez...

Ben 400 km yol gittim twinport konusunda uzman usta için ta ANKARA ya kadar. BRC MOCAN otogaz tek geçerim işçilik harika...

Merhaba,
2006 Model Astra HB (Z16XERP) 1.6 Twinport Enjoy TRİPRONIC vites aracıma LPG dönüşümü yaptırmayı düşünüyorum. Aracımın motoruna ve tripronic olması dez avantaj mıdır, uygun mudur bilmiyorum. Hiç bir LPG ci uygun olmasa bile uygun değildir demez.. Amaç para kazanmak bir nevi... Tripronic Astrada ne derece mantıklı olur LPG dönüşümü. Bilen varsa yardım lütfen.

Syg.
huseyin.zdl@gmail.com

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
2006 Model Astra HB (Z16XERP) 1.6 Twinport Enjoy TRİPRONIC vites aracıma LPG dönüşümü yaptırmayı düşünüyorum. Aracımın motoruna ve tripronic olması dez avantaj mıdır, uygun mudur bilmiyorum. Hiç bir LPG ci uygun olmasa bile uygun değildir demez.. Amaç para kazanmak bir nevi... Tripronic Astrada ne derece mantıklı olur LPG dönüşümü. Bilen varsa yardım lütfen.

Syg.
huseyin.zdl@gmail.com

lpg'nin şanzımanla alakası olmaz araca zavolli prins taktırmanızı öneririm...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Heyt be konuyu actigim zaman geldi aklima astra h alacakmisim :)) iyiki vazgecmişim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi