Astra H Otomatik Klima Sorunsalı

mbarlak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
İlk aracımı aldım Astra H 111.Yıl Sedan. Daha 1000km doldurmadım. Bugün aracı çalıştırdığımda direksiyon arkasından ''gacır gucur'' bir ses geldi. Sonra klima panelinden yönlendirme yapmak istediğimde sadece ön cama ve ayağa hava verdiğini gördüm. Nereye ayarlasam da değişmiyor.
*Bu problemi yaşayan veya çözümü bilen var mı? Şimdiden teşekkürler.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
digital kilima kendi kendine zaman zaman açıp kapatıyor sesler geliyor ama yönlendirmeyi yapması lazım. klape kırmış olabilir.

yönlendirmeyi sırayla ve yavaş çevirmek suretiyle yapmayı deneyin. ön cam düğmesine basılı ise zaten tüm hava yönlendirme nerede olursa olsun cama veriyor.

mbarlak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi için teşekkürler. Bugün mesela sabah çalışmıyordu. Akşam çalıştı. Galiba ayara ihtiyacı var. Amasya çok soğuk ısıtma, buğu problem :)

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam bir ara benim de sadece cama vermiyordu.. op-com yada tech-2 cihazı ile kalibre edilmeli.. yada manuel kalibre de yapılıyor sitede bazı konularda anlatıldı.. geçenlerde benim aracımın bakımı vardı iki kalipe motorunu da yağlattım şimdilik çok ses gelmiyor ve sorunsuz geçiyor size de yağlamanızı öneririm. en azından direksiyon altındakini siz kendiniz de wd 40 ile falan yağlayabilirsiniz..

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
hocam bir ara benim de sadece cama vermiyordu.. op-com yada tech-2 cihazı ile kalibre edilmeli.. yada manuel kalibre de yapılıyor sitede bazı konularda anlatıldı.. geçenlerde benim aracımın bakımı vardı iki kalipe motorunu da yağlattım şimdilik çok ses gelmiyor ve sorunsuz geçiyor size de yağlamanızı öneririm. en azından direksiyon altındakini siz kendiniz de wd 40 ile falan yağlayabilirsiniz..

direksiyon altındakine nereden ulaşıyorsunuz.

mbarlak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki otomatik klima, manuel kalibre olmuyor sanırsam. Birde hangi parçayı yağlamak gerek?

malibu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kere başıma geldi. Yönlendirme çalışmıyordu. Ertesi gün normal çalışmaya devam etti. Bir daha da yapmadı.

uzun80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben direksiyonun altında bir kapak var onu söktüm, klima yönünü değiştirince oynayan çalışan parçayı buldum. Onu WD-40 ile iyice spreyledim. Şu an sıkıntı görülmüyor
http://i64.tinypic.com/qqof2c.jpg
bendede ayni sorun var astra h 2004 model,yagladim,akuyu soktum denedim olmadi,bunun elektonik dondurucusu nerde ulasabilirmiyiz,o resimdeki elekronik donduren sicak soguk havaya ait birde havanin nereye yonlendirmesi yapan elektronik kismi olacak ben onu goremedim o parcadami bi sorun var acaba