Astra H Motor ve Donanım paketleri hakkında.

qkhankya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize selamlar, h kasa astra almayı planlıyorum ve şu anda araştırma aşamasındayım.öncelikle istediğim özellikler bilmiyorum aynı arabada bir arada bulunur mu ama bej döşeme , panoramik cam tavan ve cruise control olmazsa olmazlarım arasında.bu üç özellik haricinde donanım olarak extra bir istegim yok.ki zaten bu özelliklerin oldugu bir araçta dolu bir araç olacaktır. kafam takılan konuların başında astra h deki donanım paketleri var.en üst donanım olan cosmo ama bu istedigim özelliklerde bir cosmo bulamadım.bu paketlerin tamamının içeriğini bulabileceğim bir kaynak var mıdır? daha doğrusu arasındaki farklar. sitede ufak bir arama yaptım ama sorularıma tatmin edici cevaplar bulamadığımdan ayrı konu açma istegi hissettim.Donanıma ek olarakta motor seçeneklerinden hangisini ve neden önerirsiniz ? 1.3 cdti evet az yakıyor belki ama dezavantajlarıda mutlaka vardır.1.6 benzinli motorada lpg taktığında aşağı yukarı aynı miktarlar elde edilir mi? bugüne kadar çok araba değiştirdim, hız olarak yeterince tatmin oldum o nedenle çok büyük bir beklentim yok araçtan hız bakımından.ve son olarak sizce en çok yakışan ve dikkat çeken renk hangisi? herhangi yanlış birşey sorduysam kusur ettiysem affola: ) şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
Bej döşemede bir döşemeciya bakar. Tavan işini bilemiyorum. Bende 2010 essential var. Hız kontrol mevcut. Esential konfor paket en dolusu. Sürü yolcu hava yaastığı, dijital klima, yağmur park far sensörü. Gece kararan aynalar vs. Opelin kendi sitesinden yazıyor zaten.
1.3 konusu çok tartışıldı. Şimdiki dizellerin benzinliden farkı yok. Yakın benimkisi şehir içi 250 şehir dışı 200 ortalama.
Benim dikkatimi çeken benim rengim :D Şu an üretilmiyor sanırım. Sıfır araç için opel plazaları ziyarette fayda var.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
simdik bej doseme sadece elegance pakette vardi, oda 2006 yilina kadar.

Donanim sirasi en bostan en doluya yaziyorum...

Essentia
Enjoy
Enjoy SP
Essentia KP
Elegance
Cosmo

Goruldugu uzere en dolusu cosmo dur. Cosmonunda opsiyonlari vardi onlarda soyle. Cam tavan. AFL paketi, ESP+, DDS/TPMS,IDS+,Akilli anahtar,Easytronik otomatik,Yokus kalkis destegi vs vs gibi.

Aradginiz ozelliklerden en zor bulacak oldugunuz sey panaromik cam tavandir. Bej dosemesi olan bir cosmo bulamazsiniz cunku cosmolar deri koltuktur. Bej doseme kadife olarak sadece elegance paketlerde vardir.Elegance paket olup 1.3 olan arac yoktur.

Yani yazdiklarimdan sonra size istediklerinizi verecek arac yok. NEden derseniz. Elegance paket 2006 yilina kadar uretilmistir. Cam tavan ise 2007 den sonra ulkemize gelmistir. Yani cam tavanli bir elegance yoktur. Bundan dolayi hem cam tavani hemde bej dosemesi olan bir astra h piyasa da yoktur. Varsa da kesin koltuklari vs degismistir.

Kisaca sizin alcaginiz arac Cosmo paketli olmali bej doseme aramayip arkadasinda dedigi gibi dosemeciye bakmalisiniz.

insallah karisik olmamamistir.

Son düzenleme:

qkhankya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ediyorum gayet açıklayıcı yazmışsınız.en azından kafamdaki soru işaretlerinin büyük bir kısmı gitmiş oldu. peki size şöyle birşey sormak istiyorum. benim takip ettiğim 3 adet ilan var 2 si 2005 model cam tavan ben döşeme dahil 1.6 elegance modeli , diğeri ise yine aynı özelliklerde 2006 model 1.3 cdti elegance modeli.aşağıya linkleride ekliyorum.alınır mı alınmaz mı? eksikleri var mı aracın vs. yardımcı olabilrseniz sevinirm.ayrıca affınıza sığınarak söylüyorum.anlattıklarınızdada bir kısım çelişkilere düştüm.can tavanlı elegance yok demişssiniz ama bunlar sadece benim bulduklarım, 1.3 elegancede yok demişsiniz ama oda mevcut piyasada: ) yada sunroof' umu cam tavan olarak yazmış ilan sahipleri oda ayrı bir muamma.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...el-astra-elegance-cam-tavanli-77958622/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...el-astra-1-6-elagance-lpg-li-79828849/detay/#
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-black-astra-ful-ful-ful-79404463/detay/#
fiyatları konusnundada yorum yaparsanız sevinirim. çok çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bildigim kadari ile yazdim tabii, cam tavan opsiyonu listeye 2007 yilinda eklendi, elegance pakette ise 1.3 yoktur. Bulabilirsem size aracimi aldigim zaman ki fiyat listesinden resim eklerim.

qkhankya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildigim kadari ile yazdim tabii, cam tavan opsiyonu listeye 2007 yilinda eklendi, elegance pakette ise 1.3 yoktur. Bulabilirsem size aracimi aldigim zaman ki fiyat listesinden resim eklerim.
yok yanlış anlamayın lütfen amacım sizin bilmediğinizi belirtmek değildi konuda.benden çok daha fazla bilgi sahibi oldugunuz kesin bu konuda.sadece belirtmek istedim ben. elegance 1.3 yok diye yine yazmıssınz ama eklediğim linklerden sonuncusu 1.3 elegance. ayrıca fiyatlarına ne diyorsunuz?

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2005 yılbaşısında 2006 model njoy sp cam tavanlı 1.3 almıştım. İstediğin cam tavanlı 1.3 elegance astra satışı o yıl vardı. Satan satıcı çok fark yok diye njoy a yönlendirmişti. Tabi elinde o anda yok tu ve fiyat olarak güzel fiyat vermişti ve njoy almıştık. 37 bine almıştık ozaman için. Araç şirketimizde halen ve 190 bin de motoru.