Astra H meşhur sorun : Cım modülü

avkatipmali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstad arıza giderebildinmi elime tornavidamı aldım senden haber bekliyorum :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bunları okuyunca Astra almaktan vaz geçecem nerdeyse

Al al korkma . 2-3 tane sorunu var onlarında çöazümlerini artık bilmeyen yok. 11 yıl üretildi parça sorunu yok, TR de bolca sattı arabayı tanımayan yok. Peynir ekmek gibi satılıyor .

Al keyifle bin .

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka markalar saat gibi çalışıyor sanki.opelin tamiri de arızası da kolay diğerlerine göre

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eydoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başlığın altındaki mesajları okudum.
Öncelikle daukan (Mert Bey) arkadaşımız başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. Grupta yeniyim. 2006 Astra H Enjoy Twinport aracım var.
Aracı 2015 te abimden aldım. Üçüncü sahibiyim. Abim vermeden önce Niğdede serviste Navimex multimedya sistemi taktırdı. Klasik radyom yok yani anlayacağınız.

Benim en büyük sorunum korna çalmaması. Aslında kafasına göre bazen çalıp bazen çalmaması. Kış aylarında problem olmuyor ama geçen yaz da benzer problemi yaşamıştım. Arada kendine geliyordu. Bu yaz hepten gitti. Korna napsam çalışmıyor.

Geçenlerde pek nadir kullandığım radyoyu da açınca direksiyon döndükçe radyo kanallarının değişip durduğunu fark ettim. Benim sorun da anladığım kadarıyla CIM da.

Airbag arızası verir gibi korkularımdan direksiyona dokunamadım. Ankaradayım. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? usta tavsiyesi vs.

Ekstra bir sorum daha olacak. Radyo kısmı çıkıp yerine navi takılan aracımda saat ayarını nasıl yapabilirim? Yardımlarınız için teşekkürler.

Eydoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben şimdilik geçici bir çözüm buldum, farı yakın, ekran parlaklığını kısın, kornaya asılın, bikaç denemeden sonra çalmaya başlıyor, şimdilik korna çalıyor ama ekran kısık tabii. Bi ara şu kırmızı jak olayını da deneyecem bakalım.

Hocam bu ekran parlaklığı nasıl ve nerden kısılıyor?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
benim korna çalmadı. direksiyon üzerinde farklı farklı yerlere basıp üç dört denemeden sonra çaldı. 20 gün falan oldu bu soruna bir daha yapmadı. olmadı direksiyondaki kapağı söküp bir bakarım içine. şükür şimdi çalıyor ama.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
dün akşam saatlerinde araca bindim hareket etmeden selam vermek şeklinde korna basıp bulunduğum yerden ayrılmak için bastım korna yine çalmadı. yolda bir süre gittim. giderken yine denedim. önce çalmadı sonra çaldı. sonrasında yine çalmadı. uygun bir zamanda direksiyondaki kapağı söküp jak tak çıkar yapacağım tarifteki gibi. inşallah düzelir. tam kornalık bir durum oluyor elini atıyorsun korna yok. ne kötü bir şey.

Eydoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben tarifteki gibi sök çıkar yaptım ama olmadı. Halen çalmıyor. Ankarada bu işten anlayan güvenilir makul bir usta var mıdır?