Astra H meşhur sorun : Cım modülü

n a v y_82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra h lerin kronik sorunlarını araştırmış olduğum halde + ları - lerinden fazla olduğunu değerlendirdiğim için 3 hafta önce 2004 astra h easytronic 82binde araç aldım.
Aracımda kronik sıkıntı olan cım modülünün sebep olduğunu düşündüğüm korna çalmama sorunu bulunmakta, bunun yanında kornaya basınca müziğin sesinin açılması, cd dinlerken kendi kendine radyoya geçmesi vs. Kısa bir araştırma yaptım (gerçi astra almadan önce de bu sorunun olduğunu biliyordum ama aracı alırken niyeyse kornayı kontrol etmek aklıma gelmedi, zaten bi korna için de aracı almaktan vazgeçecek değildim) ve kendimce cım modülünün arızalı olduğu teşhisini koydum. Yalnız bu sorunu cım modülünü defalarca değiştirip çözemeyenler var, bunun yanında cım modülünü değiştirmeden direksiyonun içinde bazı uygulamalar yaptırıp çözenler var, Opel gerçek yetkili servisinde program güncelleme yoluyla çözenler var, opel balkanda 90 tl ye yaptırdım diyen var vs.vs.
Cım modül fiyatı için 1000tl de deniliyor, 300tl ye düştüğü de söyleniyor ama gidip fiyat da almadım açıkçası.
Şimdi İstanbul Anadolu yakasında oturan ben için ne tavsiye edersiniz?
Tecrübesini, bilgisini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ne cim modülüymüş yaa, 2 gün önce opel servisindeyim 4 arabanın üzerinde Arıza: cim modülü yazıyordu :D

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de vardı...hatta kocaeli de bir kaç arkadaşa yardımcı oldum ben.maliyeti 25-50 tl arasında.cim modülünü değiştirmeye gerek yok...geçmiş olsun

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben direksiyonun arkasındaki kapaklardan üstekini çıkarıp orada kırmızı bi jak var onu yukarıçektim 5 sn sonra tekrar taktım o günden beri sorun yok :)
maliyet 0 tl

:)

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben direksiyonun arkasındaki kapaklardan üstekini çıkarıp orada kırmızı bi jak var onu yukarıçektim 5 sn sonra tekrar taktım o günden beri sorun yok :)
maliyet 0 tl

:)

bu konu ile ilgili birçok konuya mesaj atıp, en sonunda bende başlık açmıştım..

detaylı anlatırmısınız acaba? yani müsaitseniz eğer, bir direksiyon simidi üzerinde paint'le işaretliyerek ve açıklayarak anlatabilir misiniz?

uğraştırır belki ancak, eminim çoğu üye faydalanacaktır..

benim çözümüm şöyle : farlarım açıkken, eğer kornam çalışmıyorsa, 3-5-7-10 sefer kornaya farklı yerlerden basıyorum, illaki bu işkence sonucunda düzelip çalışmaya başlıyor.. mesela, 4 gündür sorun yok :)

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın akşama kadar fotolu olarak anlatmaya çalışacağım arkadaşlar belki birilerinin sorununu çözer

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar umarım resimleri yüklemeyi başarmışımdır.
ben denedim sorun çözüldü
umarım işinize yarar resimlerin üzerine yapılması gerekeni yazdım

SNC00081.jpg

SNC00080.jpg

SNC00082.jpg

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eline sağlık valla çok teşekkürler..

sizin ilk mesajınızda bahsettiğiniz üzere, 2 gün önce yolda giderken o çıkardığınız kutucuğa hafiften tokat attım :) kornam ve yol bilgisayar tuşlarım düzeldi..

demekki, sorun çıktığında bu yola başvurucam.. gerçi, müsait bir zamanımda denicem o kutuyu çıkarmayı...

tekrar tekrar çok teşekkürler..

ps: bölüm sorumlularının, bu konuyu sabitlemelerini rica ediyorum..

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlattığım iilem 5 dk nızı almıyor zaten