Astra H mavi antifriz

muhsinaliak

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sana istersen şöyle bir öneri yaparim tavsiyedir motul optimal inegul ve motul mocool karıştır ikisini kullan sorunsuz şekilde direk opel uyumludur
Çok sağolun hocam. Şimdi istasyondan aldığım için değiştirme imkanım olursa mecbur castrol almak zorunda kalacağım. Değiştirmezlerse dediğiniz gibi motul alacağım.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

muhsinaliak

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Marka olarak bir şey diyemem ancak üründe Opel onayı olmasına dikkat edin, Castrol ürünleri genelde Volkswagen grubu araçlara uygun oluyorlar... Genelde kutunun arka tarafında yazar onay aldıkları markaları.. Yerinizde olsam riske atmayıp direk Opel marka antifriz kullanırdım, maddi durum el veriyorsa Kaan hocamın dediği gibi Motul da kullanabilirsiniz...
Kullanım kılavuzunda sadece nasıl değiştirileceği yazıyordu, önerilen marka ya da standart göremeyince Castrol iyidir diye almıştım. 85 lira vermiştim, şimdi gidip yenisini almak maliyetli olur. Ama Castrol önermiyorsanız gidip Opel marka ya da Motul alacağım.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kullanım kılavuzunda sadece nasıl değiştirileceği yazıyordu, önerilen marka ya da standart göremeyince Castrol iyidir diye almıştım. 85 lira vermiştim, şimdi gidip yenisini almak maliyetli olur. Ama Castrol önermiyorsanız gidip Opel marka ya da Motul alacağım.
Ürünü iade edip yerine yakıt alabiliyorsanız o şekilde istasyonla halledin derim... Araçlarımızın soğutma sistemi biraz nazlı maalesef, geçen sene farklı marka antifriz kullanmamız sebepli kalorifer peteği tıkandı ve değişim yoluna gittik o zaman 2000 lira ücret ödemiştim yetkili servise.. Şimdi ikiye katlamıştır :) Belki benimki şanssızlık olmuş olabilir ancak size tavsiyem orijinal harici kullanmamanız olur, aradaki 70-80 liralık fark ile binlerce lira korumuş olursunuz... Castrol sitesine baktım biraz önce ve soğutma sıvılarında Ford ve Volkswagen onaylarını görürken Opel onayını göremedim bundan dolayı önermedim size de..

muhsinaliak

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ürünü iade edip yerine yakıt alabiliyorsanız o şekilde istasyonla halledin derim... Araçlarımızın soğutma sistemi biraz nazlı maalesef, geçen sene farklı marka antifriz kullanmamız sebepli kalorifer peteği tıkandı ve değişim yoluna gittik o zaman 2000 lira ücret ödemiştim yetkili servise.. Şimdi ikiye katlamıştır :) Belki benimki şanssızlık olmuş olabilir ancak size tavsiyem orijinal harici kullanmamanız olur, aradaki 70-80 liralık fark ile binlerce lira korumuş olursunuz... Castrol sitesine baktım biraz önce ve soğutma sıvılarında Ford ve Volkswagen onaylarını görürken Opel onayını göremedim bundan dolayı önermedim size de..
Çok haklısınız, en mantıklısı orijinal kullanmak. İstasyona gidip iade etmeyi deneyeceğim. Orijinal 2 litre olarak satılıyor sanırım. 2 litre yeterli midir yoksa 1 litre daha alıp 2.5 litre antifriz 2.5 litre su olarak mı kullanmalıyım ?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çok haklısınız, en mantıklısı orijinal kullanmak. İstasyona gidip iade etmeyi deneyeceğim. Orijinal 2 litre olarak satılıyor sanırım. 2 litre yeterli midir yoksa 1 litre daha alıp 2.5 litre antifriz 2.5 litre su olarak mı kullanmalıyım ?
1 litrelik kutularda satılıyor, 3 litre antifriz 3 litre de saf su kullanırsanız yeterli olacağını düşünüyorum... Yazın 3 kutu yazmışlar bize de faturasına baktım şimdi.. Artan olursa da yedek kapta tutabilirsiniz illa ki ihtiyaç oluyor bir yerde...

muhsinaliak

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1 litrelik kutularda satılıyor, 3 litre antifriz 3 litre de saf su kullanırsanız yeterli olacağını düşünüyorum... Yazın 3 kutu yazmışlar bize de faturasına baktım şimdi.. Artan olursa da yedek kapta tutabilirsiniz illa ki ihtiyaç oluyor bir yerde...
Çok teşekkürler, çok yardımcı oldunuz.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler, çok yardımcı oldunuz.
Rica ederim, bir de antifriz değişiminde dikkat edin havasını iyi alsınlar çünkü geçen ay kalorifer peteği değiştirdiğim aracımın kaloriferi tekrar ısıtmamaya başlamıştı, garantili olduğundan soluğu yetkili serviste aldım baktılar petek sağlam sonra hortumları kontrol etmek için su deposunun kapağını açıp denediklerinde düzeldi meğerse yazın değişimde hava yaptırmışlar ondan kaynaklı imiş şimdi hamam gibi yapıyor içeriyi :)

• Beğen
Tepkiler: muhsinaliak