Astra h klima sorunu

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti astralardakini gördüm dediğiniz gibi küçük fakat benim araçta (astra h 2007 gtc 1.6 turbo) radyatörle aynı boyutta kondenser mevcut. bu durumda filtre değişimi ,tinerle yıkama, vakum ve yanlış hatırlamıyorsam panjurda yazan 475 gr gazla dolum bir nebze daha sağlıklı olur sanırım.

1.3 ile 1.6t nin aynı normalde be 475 lik çıkar , 1.6 atmosferik ise 665 lik condenser ile gelir . Neyse eğer büyük olmasına rağmen hala aynı sıkıntı varsa filtre değişimi yapmanız lazım.

Astra G yada Vectra C nin filtresini denemek isteyecekler ama Astra H da filtre kondenserin üzerinde geliyor, komple değişiyor modele göre fark var kı bilmiyorum ama bende filtre sökülebilir değildi ...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 ile 1.6t nin aynı normalde be 475 lik çıkar , 1.6 atmosferik ise 665 lik condenser ile gelir . Neyse eğer büyük olmasına rağmen hala aynı sıkıntı varsa filtre değişimi yapmanız lazım.

Astra G yada Vectra C nin filtresini denemek isteyecekler ama Astra H da filtre kondenserin üzerinde geliyor, komple değişiyor modele göre fark var kı bilmiyorum ama bende filtre sökülebilir değildi ...

Bu arada dün epey baktım ama ön panjuru sökmeden tam görmek zor.
Klima radyatörünü, su radyatörüyle beraber ön tampon demirinin arkasına yerleştiriyor Opel sanırım. Astra J'nin body repair manuel'lerini aradım ama resim bulamadım.

Kaba dış temizlik için en pratik yoldan nasıl ulaşırız klima radyatörüne?

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen bende bunu merak ediyordum bulamadım ben.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Evet, güncel benden olsun.. Bugün dayanamayıp aracın periyodik bakımına 5000 km kala yetkili servise gittim.. Kayışlar değişti, ses tamamen gitmedi ama hiç belli olmayacak duruma geldi.. Kaput açılmadan farkedilmiyor şu anda.. Kayışlar değişmeden önce aracı servise çeker çekmez kontrol ettik kompresörde arıza var denildi.. Değiştirilir ama klima çalışmayı bırakıncaya kadar devam et, kompresör sesten dolayı araçtan ekstra bir güç çalmaz denildi.. Şu anlık bir sıkıntı sorun yok, umarım dahada yaşamam...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tomtucker45

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
merhaba arkaşlar klima kompresörü ve radyatörü değiştirmeme rağmen klima basıncı 22 bar seviyelerinde takılıyor.
başka ne yapabilirim.

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba 1.3 ecotec astra j 2011 ecofkeks aracım var geçen yıl klima kasnagim değişti dişli siyirmisti simdi ise klimam devreye girmiyor kendim kontrol ediyorum sistemde gaz var gibi yarın bir klimaciya göstereceğim araçta klima açmaya korkuyorum bir sorun çıkartacak diye ki öylede oluyor mecbur kaldığımda açıyorum sonu hüsran tavsiyeniz var mı şuanda yaptırıp yaptırmamak arasında kararsızım