İlk gaza basışta V kayıştan gelen ses? Astra H

rafet

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, 2011 Astra h sedan aracım ile yaklaşık 700 km yol yaptıktan sonra kalkışlarda ses geldiğini keşfettim. Kayıştan sadece ilk çalıştırmada ve ilk gaza basışta ötme sesi geliyor. Devir yükseldiğinde ses kesiliyor. Ustaya gösterdim şarj dinamosu kasnağı ve avare bilyası değişecek dedi. Ayrıca pudra döktüğümde ses kesiliyor bir süreliğine.
İstanbul'dayım ve Konya'ya dönmem gerekiyor. daha önce böyle bir şey başına gelip uzun yol yapmak zorunda kalan var mıdır? Daha önce açılan konulara benzer olduğu düşünüldüğünde kapatılabilir..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, 2011 Astra h sedan aracım ile yaklaşık 700 km yol yaptıktan sonra kalkışlarda ses geldiğini keşfettim. Kayıştan sadece ilk çalıştırmada ve ilk gaza basışta ötme sesi geliyor. Devir yükseldiğinde ses kesiliyor. Ustaya gösterdim şarj dinamosu kasnağı ve avare bilyası değişecek dedi. Ayrıca pudra döktüğümde ses kesiliyor bir süreliğine.
İstanbul'dayım ve Konya'ya dönmem gerekiyor. daha önce böyle bir şey başına gelip uzun yol yapmak zorunda kalan var mıdır? Daha önce açılan konulara benzer olduğu düşünüldüğünde kapatılabilir..
V kayışını bir ustaya git değiştir sonra ustaya değiştirirken 'deki usta de bilyaları da kontrol etsene sorun varmı de ses kesiliyorsa kayış özelliğini yitirmiştir yada rulmanlar biri kitlemiştir kayış sürtünme yapıl ötüyordur

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kayış değişiminde mutlaka orjinal ölçü kullanın 5 mm kısa yada fazla olan ölçüler ses yapıyor yine kuş serisi gibi gezersniz. Su pompasında terleme var mı onuda bir kontrol etsinler üzerindeki tapa plastik olduğundan zamanla kaçırma yapıyor ve koparsa yolda bırakır.

rafet

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Yorumlar için teşekkür ederim. Aracımla bu halde 750 km yol yaptım çekinerek sıkılarak ama geldim çok şükür. Aracı hemen ustaya götürdüm, şarj dinamo kasnağı ve vantilatör kayışı değişti araç sesi kesti ve normal çalışmaya başladı.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.