astra h kasa 1,3 CDTI performans nasıl ??

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burayı sevıyorum ıste bu yuzden.insanlar hemen anlasıyorlar.tesekkurler arkadaslar

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 cdtı aramızda 1 sn fark var diyen arkadaşı saygıyla selamlıyorum :D 1.3 cdtı dizeli corsa c kullanmıştım corsada iyide astrada hantal kalıyor 1300 kg arabayı zor götürüyor arkadaş 190 görmüş ama kaç dakika sonra gördün sollamaya çıktığın zaman gaza dokunduğun anda ivmelenmesi önemli...arkadan biri sellektör çektiği zaman yanınızdaki aracın önüne geçip yol verebilmek için ... 1.3 cdtı ekonomi amaçlı bir araçtır yakıt + vergi için vergi olmasaydı hanginiz gider 1.3 cdtı alırdınız ben şahsen 2.0 araçtan aşağı inmezdim...

Bu herkezın anlattıgı bu hantal felan dıyorlar cok merak edıyorum hangı astrayı kullanmıslar gercekden ? Motor bakımları yapılmamıs hava fıltresı tıkalı osu busu eksık arabaları mı kullanıyorsunuz gercekden ? Corsa c dedıgınız arabayı ben yolda yakınıma almıyorum ... gece 11den sabah a karsı 4 e kadar bagdat caddesınde sırf keyfıne gazlıyorum gercekden corsa c gecıyo dıyosanız bırak 1.7 cdtı 1.6 motorları corsa c gecıcekse buyursun gelsın benzın parasını ben vercem bı kalkalım... fazla hafıf e alıyosunuz laflarla sonucda 1.3 motor atmosferık degıl turbolu, turbonun acılmasıyla 200nm tork uretıyor corsa c dedıgınız arabayla uzakdan yakından alakası olamaz .. 1.7cdtı e gelınce arabanın sanzuman kapasıtesı neyse o kadar hızlanır !! bakın teknık detaylarına arasında 0-100 de 1 sanıye fark var ... Testlerde ne gosterdıyse o dur ...
Ayrıca bır focus 1.6 tdci kadar 1.7 cdti , 1.3 motordan fazla uzuyamaz , iddaya gırmek ıstıyen varsa buyursun mesaj gonderebılır ;)

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaş kusura bakma da hiç birşey anlamadığın bu yazdıklarından belli senin.. aracın torku başlarda işe yarar.. sonra yürüten beygirdir. neden v-tec'ler 0-400 yapmaz sence roll'de iyi gider? adamlar 150-160 beygir araç yapmış tork yok çünkü..

Ben olsam kia ceed 1.6 crdi 115 hp 245nm tork gibi bir seçenek varken astra 1.3cdti'ı aynı paraya almam.. Alana da saygı duyarım. Ama sen hep yırtınıyorsun onu anlamıyorum.. Gitmiyorsa gitmiyordur arkadaş. O zaman soru şu olur seni tatmin ediyormu. Dersinki ediyor. Kimse o zaman sana birşey diyemez.

1.7 cdti konusunada yazmışsın. Bence komik bu hareketler..

Birde herkes yazmış şuna sellektör buna korna hepsini geçiyordum şunu geçiyordum eziyordum ağlatıyordum. Ya hadi bitane video koyunda görelim..

http://www.streetfire.net/video/era-15crdi-vectra-19cdti-highway-in-turkey-top-speed_1995195.htm

bakın adamlar 1.5 aracı yazılımla yürütmüş 1.9 kadar gitmiş NERDEYSE!! varmı böyle bir videosu senin uçan arabanın?

1.3 cdti iyi arabadır.. NEDEN? sorunsuzdur. Çekiş tatminkar fiyat ucuzdur. Kaliteli güvenli konforludur.

Ama ben almam.. :D

Yasın 26, konusurken bıraz laflarına dıkkat ederek konus bız burda araba tartısıyoruz konuyu şahsiyete dökmene gerek yok ;)

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen otobanda giderken önümüze takıldı 1.3cdtı yolda vermiyor artis bişey gözlük felan bi şekil birisiydi bizide ayar etti tabi, bekledik bakalım ne yapacak diye 180 e kadar çıktı sonrası yok basamadı o an dedik tamponuna yaslayıp önümüze alıp götürelim:) uğraşmayıp sağından geçtik gittik

noyan141

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün akşam arkadaşın 2008 1.6 otm. civic(125bg) ile 0-100 kalkışı yaptık ve ben önde bitirdim abartısız.. aracım 2011 astra classic III 1.3 cdti manuel.. 100 den sonra beni geçiyor civic ama 100 e kadar devir aralıklarını çok çok iyi ayarlayarak geçmek mümkün.. 1.3 yüksek süratlerde biraz hantallaşıyor ama yinede çok çok iyi gidiyor

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ona eminim 1.3 cdtı benim 2.0 dtı yıda 0-100 de yiyebilir kalkışı çok seri yanlış yapmışlar o arabada1.9 cdtı olsaydı hem daha az yakar hemde daha çok kaçardı

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bektaş abi aralık ayında işyerinden bir arkadaşım 111. yıl sedan aldı 0 km. 1.3 cdti.gerçekten çok memnun.bende 1-2 sefer bindim,kullandım ve hoşuma gitti.içi özellikle çok hoş.astra g den sonra kalite farkı yaşatıyor diyebilirim.ben de yazın satılığa çıkarıcam benim arabayı nasipse.sunroof falan olduğundan yazın satmak mantıklı geliyor.hb astra cdti düşünmüyor değilim açıkcası.performans olarak da ; lpg li 1.6 astra g den sonra sana gerçekten daha güzel gelecektir bu araba.bence almalısın.aile de büyüyor sonuçta.hayvani bir bagajı var arabanın.çok kullanışlı.hem de bildiğin kullandığın marka.güzel bir tercih olur.hayırlısı olsun diyelim.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.
Gelelim 1 ayda 3000 km yaptığım araçla ilgili izlenimlerime;

1. Birçok yerde karşılaştığım ve aracın yokuş çıkamaması, düz yolda bile zor gitmesi gibi ağır iddiaların kesinlikle doğru olmadığını, bu şikayetin muhtemelen acemi şöförlük ve bilgi eksikliği ilgili olduğunu tespit ettim. Dizel motor için normal olan ağır devirlenme ve ilk vites hantallığı bu şekilde algılanmış. Bu araçta sık sık vites değiştireceksiniz bu sebeple de 6 ileri zaten.

Şimdilik bu kadar kullanımdaki durumlara göre güncelleme yapacağım...

bu konuda çok daha önce konu açıldı fikrini söyleyen söyledi, arkadaşlarda arama motorundan ilgili başlıkları referans etmiş zaten. Ancak şu yazılana bir cevabım olacak:) bahsedilen konuda bilgisi ve şoförlüğü en eksik olmaya ben talibim :kop:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jetta ile astra dizel arasında çok gittim geldim.
arkadaşlar dün itibari ile jetta aldım. hayalimdi jetta. nitekim aldımda.. hayırlısı olsun hepimiz için.
jetta aldım diye forumdan kopacak değilim. :) gene buralardayım. görüşürüz...