astra h kasa 1,3 CDTI performans nasıl ??

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu açan abicim 1.3 dizel alma bence.

Zaten bir cümlenin içinde performans geçiyorsa 1.3 almam. Biz aldık ekonomi için . 1.3e görede gayet yeterli performansı var.

Ben peformans istiyorsam gidipte bu aracın 1.6sını da almam 1.7 dizelinide. Çünkü onlarıda performanslı saymam.

Performans istiyorsanız 1.4 TSI iyidir . 1.6 Turbo yeni astra iyidir. Bunlara bakın derim

zamazingo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğer araçların (oda yanlış) teknik verilerini yazarak açık aramaya çalışan sensin. 3.vites 190km demen üzerine yazdım 6. vites 300km yi

kendi yapmaya çalıştıklarınla başkasını suçlama yazılarımıza baştan bak kim açık aramaya çalışıyor objektif bir şekilde kararını ver:cool:

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğer araçların (oda yanlış) teknik verilerini yazarak açık aramaya çalışan sensin. 3.vites 190km demen üzerine yazdım 6. vites 300km yi

kendi yapmaya çalıştıklarınla başkasını suçlama yazılarımıza baştan bak kim açık aramaya çalışıyor objektif bir şekilde kararını ver:cool:

Her aracın kendi vites kutusunun oranları vardır bu oranlar dorultusunda şekillenir konu..

bunla ilgili detaylı bilgiyi :
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=78336
konusunda Maden nickli İbrahim arkadaşımızın cevabında görebilirsin..

Sen 1.6 ies le 6 kişi 230 yaptın passat turboyu harcadın ben 2.0 lt 140 hp 4 ileri aracımda 3. viteste 190 yaptım çok gördün..

Ben açık yada herhangi bişey peşinde değilim..
Sen 1.6 ies ile bunları yapıyorsan bende 1.3 cdti ile 1.4 ies civic 1.3 hyundai accent 1.4 clio vs gibi araçları yerim diyorum.. Çokta bişi istemiyorum bence...
Hele hele yokuşta hiç gelmesinler :D

Yanlış teknik veriden kastında 0,5 saniye ise dediğim gibi benimki yanlış olsun...

zamazingo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her aracın kendi vites kutusunun oranları vardır bu oranlar dorultusunda şekillenir konu..

bunla ilgili detaylı bilgiyi :
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=78336
konusunda Maden nickli İbrahim arkadaşımızın cevabında görebilirsin..

Sen 1.6 ies le 6 kişi 230 yaptın passat turboyu harcadın ben 2.0 lt 140 hp 4 ileri aracımda 3. viteste 190 yaptım çok gördün..

Ben açık yada herhangi bişey peşinde değilim..
Sen 1.6 ies ile bunları yapıyorsan bende 1.3 cdti ile 1.4 ies civic 1.3 hyundai accent 1.4 clio vs gibi araçları yerim diyorum.. Çokta bişi istemiyorum bence...
Hele hele yokuşta hiç gelmesinler :D

Yanlış teknik veriden kastında 0,5 saniye ise dediğim gibi benimki yanlış olsun...

arkadaşım bak şu ana bu topic te kadar yazdıklarımı dikkatli bir oku. konuyu uzatma ve araba konusunda bildiklerini anlatma hevesinde olupta konuyu dağatacak bir sürü şey yazmışsın ve ben seni ciddiye alarak cevap yazmışım.
adaşıma 1.6 arabaları geçemeyeceğini astraların performans üzerine inşa edilmiş bir araba olmadığını ifade ettim şimdi senin cevabın 1.3 era 1.4 clio oluyor. yazdıklarımı biraz vakıf olmanı bekliyorum.

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bak şu ana bu topic te kadar yazdıklarımı dikkatli bir oku. konuyu uzatma ve araba konusunda bildiklerini anlatma hevesinde olupta konuyu dağatacak bir sürü şey yazmışsın ve ben seni ciddiye alarak cevap yazmışım.
adaşıma 1.6 arabaları geçemeyeceğini astraların performans üzerine inşa edilmiş bir araba olmadığını ifade ettim şimdi senin cevabın 1.3 era 1.4 clio oluyor. yazdıklarımı biraz vakıf olmanı bekliyorum.

:eek: Ben dahada bişey demiyorum...

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu astra 1.3 konusu ne zaman acılsa sacma sacma seyler konusuluyor nedense.
1.3 astra ancak 1.3 motorun ızın verdıgı kadar gıder. 1.3 motora gore ıyı gıder ama okadar.yokusta cogu dızel gıbı tork sayesınde basarılıdır.ama yokusa devrınde gırersenız. evet astra ıle 1.6 benzınlı bazı araclara kafa tutabılırsınız ama duz yolda degıl.yokusta ve vırajlı yollarda yol tutusunun da avantajıyla hız kesmeden ılerlersınız.bu 1.6 benzınlı araclardan daha performanslı oldugu anlamına gelmez.
arac ortada ıste.arkadaslarımız da yersız bır cekısmenın ıcıne gırmesınler.bız bazen 1.6 araclara kafa tuttugumuzu zannederken o arac tam performansında gıtmıyordur muhtemelen.dusuk vıteste ıvmelenmesı ıyı.acıkcası bence ozel bır kabılıyet gerektırır 1.3 arac kullanmak.ornek vereyım hemen.aracımı ocak 2011 de aldım.bır arkadasımda benımle beraber aynı aractan aldı.benım aracım 3400 km de .onunkı manuel vıtes ve 2400 km de.ortalama yakıt tuketımlerımız benım 3400 km de 6 lıtre onun 2400 km de 7.3 lıtre.ıkımızde manısada yasıyoruz.aynen yakıt sarfıyatında oldugu gıbı ıvmelenme konusunda da at sahıbıne gore kişner prensıbıyle hareket eder bu arac.emınım kı ben aracımla o arkadasımın aracını cok rahat gecerım.cunku o ılk defa astra 1.3 kullanıyor.ben4 senedır kullanıyorum.bu arac etıyle buduyla bu arkadasım.karar senın.baska kımsenın al ya da almalarına takılma.gıt dene.performanstan kastın sırtım koltuga yapıssın ıse eger bu arac performanslı bır arac degıl.benden nokta..

zamazingo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serhat arkadaşım hasan üstün ün dediği gibi birbirimize girmişiz. son yazdığım heves konusu için ağır olmuş kusura bakma :eek:

yoksa bu platform herhesin bilgilerini paylaştığı ve birbirlerine yardımcı olduğu bir alan. bu konu dışında her türlü aydınlatıcı fikirlerin için alakanı ve ilgini beklerim.

forum kullanıcılarına saygılarımı
ve kendi adıma herkezden özürlerimi sunarım.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben anlayacağımı anladım arkadaşlar. teşekkürler.
lütfen daha fazla kendi aranızda polemik yapmayınız.

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serhat arkadaşım hasan üstün ün dediği gibi birbirimize girmişiz. son yazdığım heves konusu için ağır olmuş kusura bakma :eek:

yoksa bu platform herhesin bilgilerini paylaştığı ve birbirlerine yardımcı olduğu bir alan. bu konu dışında her türlü aydınlatıcı fikirlerin için alakanı ve ilgini beklerim.

forum kullanıcılarına saygılarımı
ve kendi adıma herkezden özürlerimi sunarım.

Önemli değil Eren..
Önemli olan bir konuyu karşılıklı saygı içinde birbirmizle bu şekilde tartışıp birşeyler paylaşabilmemizdir...
Hepimiz bişeyler paylaşmaya birşeyler söylemeye çalışıyoruz konular hakkında her daim hepimiz aynı fikirde olmayabiliriz..
Önemli olan saygı çercevesinde (yaptığımız gibi) birşeyleri tartışa bilmek..:rolleyes:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 cdtı aramızda 1 sn fark var diyen arkadaşı saygıyla selamlıyorum :D 1.3 cdtı dizeli corsa c kullanmıştım corsada iyide astrada hantal kalıyor 1300 kg arabayı zor götürüyor arkadaş 190 görmüş ama kaç dakika sonra gördün sollamaya çıktığın zaman gaza dokunduğun anda ivmelenmesi önemli...arkadan biri sellektör çektiği zaman yanınızdaki aracın önüne geçip yol verebilmek için ... 1.3 cdtı ekonomi amaçlı bir araçtır yakıt + vergi için vergi olmasaydı hanginiz gider 1.3 cdtı alırdınız ben şahsen 2.0 araçtan aşağı inmezdim...