astra h kasa 1,3 CDTI performans nasıl ??

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
şu debriyaj olayı normal bişey merak eden arkadaşlar için corsa d var bende onda aynı gidip sordum normal dediler

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15.7 değil 13.7 saniye

easytronic 15.2 saniye

Katalog verileri.

Ben denemelerimde 12 küsürlü saniyede ulaştım:)

noyan141

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 90 bg e göre iyi bir performans sunuyor, vectra c 1.6 dan sonra yüksek süratlerde hantal ama düşük süratlerde çok daha atak(dizelin torkundan dolayı)

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15.7 değil 13.7 saniye

easytronic 15.2 saniye

Katalog verileri.

Ben denemelerimde 12 küsürlü saniyede ulaştım:)
Sakın yanlış anlamayın ama, bu motorlarda da sizlerin iyi sabrı var. Benim arabanın 0-100km çıkışı bile bana uzun geliyor (tabii ki azdığım zamanlarda), biri dürtüklemediği sürece gaz pedalını diplemem. Aslında uysalımdır. :):):)

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakın yanlış anlamayın ama, bu motorlarda da sizlerin iyi sabrı var. Benim arabanın 0-100km çıkışı bile bana uzun geliyor (tabii ki azdığım zamanlarda), biri dürtüklemediği sürece gaz pedalını diplemem. Aslında uysalımdır. :):):)
yeri geldiğinde 1.3 cdti'ımla haftada 1 depo bitiriyorum. yaptığım yolu kısmadan 4.2 v8 bi aracın yakıtını besleyebilecek bi gelirim olsa keşke. o gelirle kim 1.3'e biner ki, bu herkes için geçerli. sonuçta iş dönüp dolaşıp paraya geliyor...

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında ben büyük motorun daha iyi olduğunu düşünüyorum. Gazı köklemeden usul usul kullandığınızda ki; bu genelde küçük motorların normal kullanımına denk geliyor. Yakıt tüketiminde öyle çok bariz farklar olmuyor diye düşünüyorum. Belki 1-2 lt fark eder ama; basarsanız ki, altınızda böyle bir güç varsa, mutlaka gaza gelip arada sırada basıyorsunuz. O zaman tabii ki; yakıt tüketimi yüksek olur. Bu benim nacizane fikrim, belki eskiden denizlerde kaptan olarak çalışmamdan ve büyük motorun artılarını çok iyi hissetmemden kaynaklanıyor. Burası deniz değil diyeceksiniz ama; hem karada hemde denizde güçlü motor sizin yer, yer hayatınızı kurtarır!... (konu sahibinden özür dilerim eğer konuyu saptırdıysam...)

zamazingo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15.7 degıl 13,7 sn 100 beygır kadar araclarla rahatlıkla kafa kafyaa gıder

adaşım nasıl 100 hp araçlarla bu araç kafa kafaya gider anlamadım. easy şanzımanı yavaş, 1300kg ağırlığında 205 tekerlekli 1.3 lt motor.
ben 120 km hızdan sonra sport modunun da bir işe yaramadığını ve devir saati ile hız kadranı ibrelerinin çıkayım mı çıkmayım diye tereddütte olduğunu görüyorum. bu araca performanslı demek için kuş serisinden başka araç kullanmamış olmak lazım. inanın bu arabanın performansı 1.3 motora göre eyvallah iyi ancak yüklü olduğunda falan arkada karavan çekiyormuş gibi gidiyorsun. inip itesim geliyor. broadway bile 14 sn. de 100km ye çıkıyor. bende şirketin dsg tdı jettası var S şanzımanında bile 11 küsürlerde 100km ye çıkıyor ki sana sadece performanslıymış hissi veriyor. yanındaki herhangi bir 1.6 lt 100 hp civarı benzinli araç ile anca boy ölçüşüyorsun. astra h 1.3 F.K. endeksi 1 numara olduğunu kesinlikle söylerim ancak performanslı bir araç olduğuna kesinlikle karşıyım.

memduhbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aaaah ah 0 dan 100'e kaç saniyede çıkabileceğimi kendi gözlerimle görebiliceğim yollarda ne zaman araba kullanabileceğim
bizimki klasik 1 2 3 dur .......