Astra h kalorİfer klapesİ kirildi :(

Mr.KvK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet benim araba dijital klimalı. 2005 model elegance paket. Yalnız bu arada birşey söylemek istiyorum. bir önceki aracım pejo 307 idi. Normalde sorunlu araba derler pejoya ama astrada daha çok sorunla karşılaştım. opel astra h aracımda rastladığım sorunları söylemek gerekirse.
1- yakıt pompası sorunu
2- otomatik vites f arızası
3- termostat arızası
4- bobin arızası (bu sorun lpgden de kaynaklanmış olabilir)
5 - immobilizer arızası
6 - kalorifer klapesinin kırılması

Nereye götürsem hepsi bu arızaların kronik olduğunu söylediler. Şimdi en büyük sorunum kalorifer klapesinin kırılması ve ne yapacağım diye kara kara düşünmekteyim. :(( Acaba tanıdığınız bu işin ehli birileri var mıdır?_

Merhaba, Kalorifer klapesi sorununu çözdünüz mü acaba?
Aynı sorun bizim de başımıza geldi. 2011 model Astra 1.3CDTI.
3500TL+işçilik fiyatı verdiler. Durum vahim. Yardımcı olabilir misiniz?

bitirgic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Klape dediğiniz yukarıda linki verilen konudaki dış hava klape si mi yoksa tam gaz pedalının üzerinde motoru olan hava yönlendirme flap yukarı aşağı yönlendirmeye yarar bunların kanatları mı kırıldı. İkisi farklı şeyler diye biliyorum.flap kırılınca soğukta kaldıysa soğuk sıcakta kaldıysa hep sıcak üfler linkteki klape motorun fazladan dönmrsinden dolayı kırılınca içeride cam buğulanıyor dışardan hava akışı kapanıyor. Bu parça için servisler değişimi 150 parça artı işçilik olarak yapıyorlar.Bu parça astra g ile aynı sadece parça tek başına parçacıda 50 TL fakat teybin arkadındaki kazan kısmındaki flap kırıksa dediğiniz gibi yüksek ücret ödeniyor.

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çin mallarını hariç tutarak konusuyorum, kötü arac yoktur, kötü usta vardır, ben omegamın en ufak bakımı için istanbuldan izmite Polat kardeşimize gidiyorum neden cunku iyi usta çünkü istanbuldakilere güvenemiyorum v6 motordan herkes anlamıyor kısaca kendine iyi bir usta bulamamış servis servis değişik yerlere arabasını kurcalatmış biri elbette arabasını ve markayı kötüleyecek tu kaka denen calibraya 8 sene bindim ne parça sıkıntısı çektim ne usta şimdi omegaya biniyorum ustam izmitte cok sukur kımse kurcalamıyor nokta atısı arıza tespiti yapılıyor he bunun dısında ıncık boncuk elbet kırılır kopar ALLAH yapısı değilya

Abi izmitte nerde bu usta

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi izmitte nerde bu usta

Adres: sepetlipınar mahallesi başiskele sanayi sitesi 20.blok no:22, 41000 Başiskele/Kocaeli
Telefon: 0554 583 66 14

Kardeşim OMEGA dışında araca bakmıyor Polat TÜRK

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adres: sepetlipınar mahallesi başiskele sanayi sitesi 20.blok no:22, 41000 Başiskele/Kocaeli
Telefon: 0554 583 66 14

Kardeşim OMEGA dışında araca bakmıyor Polat TÜRK

Tüh Opelden anlayan bir usta buldum diyordum :(
Sağolasın abi istanbuldayım buralarda bulamadım.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüh Opelden anlayan bir usta buldum diyordum :(
Sağolasın abi istanbuldayım buralarda bulamadım.
kardeşim istanbulda iyi özel servisler var mesela Merter de BAHAR OTOMOTİV Hakan ABİ
YİNE LİBADİYEDE OPEL TECH Selim usta buralara gidersen problemin çözülecektir

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim istanbulda iyi özel servisler var mesela Merter de BAHAR OTOMOTİV Hakan ABİ
YİNE LİBADİYEDE OPEL TECH Selim usta buralara gidersen problemin çözülecektir

Libadiye yakın bana oraya giderim artık. Birinin tavsiyesiyle servise gitmek daha iyi karambole bir yere gidince çıkamıyorsun ve orası işlem yaptığı için tekrar oraya gitmeye mecbur hissediyorsun :) tekrar sağolasın abi.

Tokay Ceritoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maalesef resmi servisler 1450 euro gibi fiyat çıkarttılar,biz izmir buca oto sanayi sitesinde klepeyi tamir yolu ile yaptırabildik,3 gün sürdü göğüs söküldü,1000 tl nin altına hatır için yaptırdık,bakalım ne kadar gidecek?,imalat hatası diyelim plastik parça kazan ısınınca plastiği eritiyormuş,sıcak veya soğuk ayarlarken sonuna kadar zorlamayın dediler.özel opel servisleri 1200-1500 tl gibi hallediyorlar.

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara ostim de var bu işlere bakan opel opan yetkili servis. Bende bi ara gitmiştim sizinki gibi absürt fiyatlar verilmemişti. Ancak bendeki hava yönlendirme düğmesi istediğim konuma hava vermiyor diye gitmiştim daha sonra keşfettim ki mesela ayaklara hava verirken camlara ya da kabine direk vermek istediğimde binde bir yapıyor takılı kalıyo 3 5 dk sonra geçiyor istediğim noktaya. Ama bunu ayaklara verdiğimde yapıyor bu numarayı. Bilginize.