Astra h kalorİfer klapesİ kirildi :(

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
klape yazınca 20-30 tl lik iç dış hava akışını sağlayan parça zannettim. Sanırım sizin araç digital klima klape dediğiniz parça soğuk sıcak ayrımı mı yapıyormuş?

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen , astra larda kanayan yara oldu bu . Bu konfor paketler ile insanların başı belada . Konsolu sökünce aslında uğraşılsa tamir edilir .

Benim kırılmadı daha kırılınca insanlara yardımcı olacak bir paylaşım olur :cool:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel aracın varsa düştün mü? Babayı yedin demektir. Bu net ve açık arkadaşlar. Sadece opel aracın olması yeter eski yada yeni fark etmez.
SAVAS abi bunu gorup laf etmeye gelmesin simdi abi aman diyim opele iyi de opele guzel de aman ha....

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç Mercedes kullandın mı ? Düş bak sanayiye sen .

Bazen yazılarını okurken şaşırıyorum ... Bu işin markası yok eğer varsa Opel sahipleri şanslı tarafta emin ol...
Iste bekledigim cevap vovoooo:)
Bigun mercedesim olursa zaten foruma girmem , veririm servise naparlarsa yapsinlar parasini verir cikarim. Ama lanet olasi opelim var ve sahinimi ozluyorum:) sen araba yap sorun cikarsin bi ton sacma sapan , senin burun kivirdigin tata ya arkadasim 70 bin km bujileri patlak hic ama hic bakim yapmadan binsinn, yagi balcik gibi olsun ama hic sikinti cikarmasin , hava filtresinden kus tuyleri orumcek aglari fare boklari temizleyelim ama en ufak sorundan eser olmasin , sende gel daha zuurt tesellisi .... Eheyyyy. Eheyyy

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Iste bekledigim cevap vovoooo:)
Bigun mercedesim olursa zaten foruma girmem , veririm servise naparlarsa yapsinlar parasini verir cikarim. Ama lanet olasi opelim var ve sahinimi ozluyorum:) sen araba yap sorun cikarsin bi ton sacma sapan , senin burun kivirdigin tata ya arkadasim 70 bin km bujileri patlak hic ama hic bakim yapmadan binsinn, yagi balcik gibi olsun ama hic sikinti cikarmasin , hava filtresinden kus tuyleri orumcek aglari fare boklari temizleyelim ama en ufak sorundan eser olmasin , sende gel daha zuurt tesellisi .... Eheyyyy. Eheyyy

Mercedes olunca para sokağa mı atılıyor ...

Şimdi sana 150 bin km yağ değişimi yapılmamış Corsa resmi atarım eşşeğe biner gibi binilmiş ... önce arabanı tanı sonra konuş .

Opel benim işim iyi bilirim 400 bin km ye yaklaştım ben aynı araç ile klapesine bir şey olmadı , boş boş yazma arkadaşım...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercedes olunca para sokağa mı atılıyor ...

Şimdi sana 150 bin km yağ değişimi yapılmamış Corsa resmi atarım eşşeğe biner gibi binilmiş ... önce arabanı tanı sonra konuş .

Opel benim işim iyi bilirim 400 bin km ye yaklaştım ben aynı araç ile klapesine bir şey olmadı , boş boş yazma arkadaşım...
Pardon reyiz opel senin heral , opel guzel , opel sahane , opel bir numara , opel mercedesten iyi....

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
:) ya tarzlar işte... İşine bak hadi .

Opelin ne olduğu değil , arızanın ne olduğu önemli , ben ne yazmışım sen ne cevap vermişsin .

Ben Mercedes ile sanayiye git ne oluyor yazmışım , sen bana cevaben Mercedesim olsa servise gider veririm parasını yazmışsın . Olay burada 3-5 kuruşluk tamir olayına çekilen faiş fiyat . Bunun markası yok . Burada iyi yok beterin beteri var . Ama okumadığın için anlamanı beklemek çok anlamsız .

Aslında cevap bile verilecek bir şey yazmıyorsun ama alışkanlık işte ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelın arızaları parcaların konumları tamırlerı daha kolaydır dıger almanlara gore kac ustadan duymuslugum var.opelın tamırının ve parcaların yerınden cıkarılmasının parca fıyatlarının ıyı arastırıldıgında uygun oldugunu dusunuyorum.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

antispider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klape yazınca 20-30 tl lik iç dış hava akışını sağlayan parça zannettim. Sanırım sizin araç digital klima klape dediğiniz parça soğuk sıcak ayrımı mı yapıyormuş?

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet benim araba dijital klimalı. 2005 model elegance paket. Yalnız bu arada birşey söylemek istiyorum. bir önceki aracım pejo 307 idi. Normalde sorunlu araba derler pejoya ama astrada daha çok sorunla karşılaştım. opel astra h aracımda rastladığım sorunları söylemek gerekirse.
1- yakıt pompası sorunu
2- otomatik vites f arızası
3- termostat arızası
4- bobin arızası (bu sorun lpgden de kaynaklanmış olabilir)
5 - immobilizer arızası
6 - kalorifer klapesinin kırılması

Nereye götürsem hepsi bu arızaların kronik olduğunu söylediler. Şimdi en büyük sorunum kalorifer klapesinin kırılması ve ne yapacağım diye kara kara düşünmekteyim. :(( Acaba tanıdığınız bu işin ehli birileri var mıdır?_

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel aracın varsa düştün mü? Babayı yedin demektir. Bu net ve açık arkadaşlar. Sadece opel aracın olması yeter eski yada yeni fark etmez.
cuma günü patronun mercedes E180 ine 30.000 km bakımı ve 4 disk 4 fren balatası için mengerlerden bizzat giderek fiyat aldım 5700 TL :D
özel servis frenleri 650 TL ye parça dahil halletti, 30.000 bakımı 1600 TL ye mecbur yetkili serviste yaptırıldı garanti bozulmasın diye buna ne diyeceksiniz Nadir Bey :D

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çin mallarını hariç tutarak konusuyorum, kötü arac yoktur, kötü usta vardır, ben omegamın en ufak bakımı için istanbuldan izmite Polat kardeşimize gidiyorum neden cunku iyi usta çünkü istanbuldakilere güvenemiyorum v6 motordan herkes anlamıyor kısaca kendine iyi bir usta bulamamış servis servis değişik yerlere arabasını kurcalatmış biri elbette arabasını ve markayı kötüleyecek tu kaka denen calibraya 8 sene bindim ne parça sıkıntısı çektim ne usta şimdi omegaya biniyorum ustam izmitte cok sukur kımse kurcalamıyor nokta atısı arıza tespiti yapılıyor he bunun dısında ıncık boncuk elbet kırılır kopar ALLAH yapısı değilya