astra h hararet sorunu

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar geçenlerde foruma yazmıştım termostat değişti bütün sorun ondan sonra başladı değiştirdiğime pişman oldum ilk önce su kaçırdı sonra o giderildi şimdide ecn 218217 hatası veriyor baktığımda motor suyu sicaklık sensörü 2. devresi diye bir şey çıkıyor termostat değiştikten sonra 102-105 gezen ve 108'de fan açan araç bugün 96 altıda fan açıyor 89'a kadar düşürüyor açık trafikte 75'e kadar düşüyor çıldıracağım cevaplarınız için teşekkürler

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar geçenlerde foruma yazmıştım termostat değişti bütün sorun ondan sonra başladı değiştirdiğime pişman oldum ilk önce su kaçırdı sonra o giderildi şimdide ecn 218217 hatası veriyor baktığımda motor suyu sicaklık sensörü 2. devresi diye bir şey çıkıyor termostat değiştikten sonra 102-105 gezen ve 108'de fan açan araç bugün 96 altıda fan açıyor 89'a kadar düşürüyor açık trafikte 75'e kadar düşüyor çıldıracağım cevaplarınız için teşekkürler

ısı sensörü soketi veya sensör sorunu diye yazıyor ;
http://workshop-manuals.com/vauxhal...lant_temperatur_sensor_svs_on__p2182(17)_set/

https://www.youtube.com/watch?v=y06g95fp64Y

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener bey pek bir şey anlamadım ama video rusça sanırım workshop da ingilizce ısı sensörü değişimi yeterlimi sizce

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Yener bey pek bir şey anlamadım ama video rusça sanırım workshop da ingilizce ısı sensörü değişimi yeterlimi sizce

termostatı yanlış bir termostat ile değiştirmiş olmalılar yada elektrik kablosunun fişini koparmışlardır.

Bunlarda termostatın içindedir sensör.

Tamirciye götürün ve sorunu düzeltmesini talep edin

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

videoda ve çizimlerde sağ sis farı tarafında radyatörün altına doğru denk gelen kısımda bir sensör var. verdiğiniz arıza koduna sebep olduğunu anladım ben.soketinde sorun olabiliyormuş. sensör değişimine gerek kalmayabilir

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar belki başka birinede yardımı olur sorun çözüldü opel özel servisinde tech2'ye bağlandı p 2182 soğutma suyu sıcaklık sensörü 2 radyatör ile motor bloğundaki soğutma suyu sıcaklıkları uyumsuz açıklaması vardı araç tech2 ye bağlı yola cıktık motor bloğundaki su ile radyatör deki suyun sıcaklık değerleri anlık izlendi usta ya radyatördeki sensör arızalı yada radyatör tıkalı dedi servise döndük radyatördeki sensör sökülünce antifriz basınclı sekilde cıkınca radyatörde sorun yok dedi sensör değişip tekrar yola cıktık tech2 ile değerler normale geldi radyatör tıkalı olmadığı için şükrettim eve döndüm.

mfcmfc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun üstad,aynı arızayı ben de yaşadım, iki ustaya götürdüm termostat değişecek dediler,halbuki 2 sene önce orjinal değişmişti termostat.Neyse konuda yazılanlara bakarak ustaya söyledim benim arıza da radyatördeki müşürden çıktı,çok teşekkürler