Astra h easytronic vites sorunu !!!

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Bende de 1.3 cdti 2007 model 47 bin km Astra Easytronik şanzumana sahip araç var.Benim problemimim sizinkine çok az benzer nitelikte,1.vites ile kalkıp (manuel veya otomatik modda) 1.vitesten 2'ye,2'den 3'e hatta çok nadir olarak 3'den 4'e geçerken vitesler çok vuruntulu geçiyor,çak diye ses geliyor resmen şanzumandan.Arıza uyarısı falan yanmadı.bunun nedeni bilen var mıdır? Aracaımı aldığımdan beri vites'i hiç güncelleme v.s birşey yaptırmadım.Aracın ilk sahibiyim hep ben kullandım.Bu problem hem çok rahatsız edici,hem performans düşürücü hem de ileride ciddi arıza çıkaracakmış gibi.

Yardım ve bu yaşanan olaya önerilerinizi bekliyorum.

Herkese kolaylıklar.

Ender

daha öncede bir forumda okumustum aynı sorun vites geçişlerinde vurma sorununu serviste güncelleme yaparak çözmüşlerdi yanlış hatırlamıyorsam

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dsg.şanzıman vede benzerleri şuan en iyi şanzıman biran önce böyle bir şanzımana sahip olmamız dileğiyle...

aman DSG den uzak durun! tamiratı bile yok. En iyisi tam otomatik. İlla otomatik alacaksan Hondadan şaşmayacaksın. Kaç ustaya sorduysam hepsi aynını dedi:)

hasan452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 1.6 easytronik astra var. motor soğukken vites 3ten 2 ye atamıyor. motor istop ediyor.daha sonra vurduyormuş gibi tekleyip 1.vitese atıyor. usta şanzıman yağıyla alakalıdır dedi. ısındıktan sonra yapmıyor. ne yapmalıyım. başına gelen oldu mu