Astra h easytronic vites sorunu !!!

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 astra eastronic vites aracımla sabahları soğuk havalarda 1. ve 2. viteslerde gaza bastığımda motor bağırıyor alıyor fakat araç yavaş hızlanıyor ( düz vitesli araçlarda debriyaj kaçırması gibi ) baskı balata diyeceğim ama manuele alınca bu sorun olmuyor araç çekişi düzeliyor otomatik kullanımdada 400 - 500 mt sora düzeliyor sorun ne olabilir sice ? daha önce başına gelen arkadaşlar var mı ?

Son düzenleme:

der opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı bende de var gaza basıyorum ama gitmiyor araç dediği gibi 400-500 m sonra düzeliyor.özellikle yokuş yukarı park ettiğimde daha fazla sorun oluyor.baılı şekilde bekliyorum gazı alması 15-20 saniye sürüyor

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ısınmadan yokuş yukarı yada yokuşta geri geri kalkmak istediğiniz da easy kalkmak istemez gaza basarsın basarsın hatta arkadan kara duman atar sonra birden hızlanmaya başlar ayağını gazdan hafif kaldırırsın stop edecekmiş gibi olurr

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ısınmadan yokuş yukarı yada yokuşta geri geri kalkmak istediğiniz da easy kalkmak istemez gaza basarsın basarsın hatta arkadan kara duman atar sonra birden hızlanmaya başlar ayağını gazdan hafif kaldırırsın stop edecekmiş gibi olurr[/Q

bende bahsettiğin gibi bir sorun yok sadece soğuk havalarda ilk çalıstırdığımda birden ikiye geçerken düz vitesli araçlarda debriyaj biteceği zaman kaçırma yapar ya öyle bağırıyor araç, 500 - 600 metre sorun kesiyor yada manuel viteste kullanırsam böyle sorun olmuyor bunun sebebi ne acaba :S

srt06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanın birinden duyduğuma göre bu arabalarda motor sıcaklığı 92 C'ye gelene kadar motor kendini koruyormuş. benim araçtada aynı sorun var ve gerçekten sıkıcı. vites geçişlerinde zırıltı varmış gibi rahatsız ediyor. bu nedenle arabayı kışın soğuk motorda 1-2 dakika çalıştırıyorum.

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanın birinden duyduğuma göre bu arabalarda motor sıcaklığı 92 C'ye gelene kadar motor kendini koruyormuş. benim araçtada aynı sorun var ve gerçekten sıkıcı. vites geçişlerinde zırıltı varmış gibi rahatsız ediyor. bu nedenle arabayı kışın soğuk motorda 1-2 dakika çalıştırıyorum.

evet ısındıktan sonra sorun kalmıyor düzeliyor umarım bu sorun devam etmez sinir bozucu :D

the_dr_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar eastyronic şanzıman ve benzerleri artık demode olmuş şanzımanlar bendede olduğu gibi hanta vede ifade ettiğiniz sorunları yaşıyorsunuz dsg.şanzıman vede benzerleri şuan en iyi şanzıman biran önce böyle bir şanzımana sahip olmamız dileğiyle...

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ustan doğru söylemiş bu sorun değil tamamen motorun kendini korumasıyla alakalı

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Bende de 1.3 cdti 2007 model 47 bin km Astra Easytronik şanzumana sahip araç var.Benim problemimim sizinkine çok az benzer nitelikte,1.vites ile kalkıp (manuel veya otomatik modda) 1.vitesten 2'ye,2'den 3'e hatta çok nadir olarak 3'den 4'e geçerken vitesler çok vuruntulu geçiyor,çak diye ses geliyor resmen şanzumandan.Arıza uyarısı falan yanmadı.bunun nedeni bilen var mıdır? Aracaımı aldığımdan beri vites'i hiç güncelleme v.s birşey yaptırmadım.Aracın ilk sahibiyim hep ben kullandım.Bu problem hem çok rahatsız edici,hem performans düşürücü hem de ileride ciddi arıza çıkaracakmış gibi.

Yardım ve bu yaşanan olaya önerilerinizi bekliyorum.

Herkese kolaylıklar.

Ender