Astra H Debriyaj Baskı Balata Değişimi

kaybedenlerden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Servisteki usta baskı balata setinin değişmesini söylüyor. Debriyaj çok yukarıda kavrıyormuş. Yalnız şöyle bir şey var, ben 50bin km önce aldım arabayı su an 180binde 50bin km önce de debriyaj yukarıda kavrıyor, yokuşlarda yük varsa çok hızlı gidemiyordu (1.4 motor)

Baskı balatanın bittiğini nasıl anlarız ve baskı balata birlikte mi değişir? Ayrıca bilyalar da mı değişmesi gerekir? 200 tl işçilik, 400tl de parça maliyeti söylediler.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarda kavrasın sorun değil.
Kavrama noktasında titremeye sebep oluyorsa, arada bir bilhassa yokuş yukarı kaçırıyorsa (devir yükseldiği halde, hız artmıyorsa) bitmeye yakındır.
Ama 180 bin km'ye gelmiş debriyajı bitmese de değişmek gereksiz birşey olmaz, zaten yıpranmıştır epey.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata değişimi

50 binde değişmemiştir, 180 bin de iyi rakam yani bitmiş olması muhtemel, değiştir sen kardeşim ama fiyat konusu kafamı karıştırdı...

Forumda yarım saattir bakıyorum baskı balata ile ilgili şikayetlere, fiyatlara da benim usta beni mi kandırıyor yoksa fiyatlardan mı haberi yok anlayamadım...
Opel Astra H 2006 Twinport, luk marka baskı balata ort 200 tl, işçilik de 15o tl alırım 350 ye olur dedi ki pazarlık yapsam işçiliği 100 e çekerim...

Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çok makbule geçer :)

opel2015

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 binde değişmemiştir, 180 bin de iyi rakam yani bitmiş olması muhtemel, değiştir sen kardeşim ama fiyat konusu kafamı karıştırdı...

Forumda yarım saattir bakıyorum baskı balata ile ilgili şikayetlere, fiyatlara da benim usta beni mi kandırıyor yoksa fiyatlardan mı haberi yok anlayamadım...
Opel Astra H 2006 Twinport, luk marka baskı balata ort 200 tl, işçilik de 15o tl alırım 350 ye olur dedi ki pazarlık yapsam işçiliği 100 e çekerim...

Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çok makbule geçer :)
100 tl ye şanzuman indirip baskı balata değiştiren ustanın yeri nerden acaba istanbulda mı?

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

100 tl ye şanzuman indirip baskı balata değiştiren ustanın yeri nerden acaba istanbulda mı?

Yok hocam İstanbulda götürdüğüm yer ortalama 650 700 tl fiyat çekti ve luk marka için bu fiyat, Yozgattaki ustam da 350 ye denk gelir ama dost işi yaparız dedi..... Şimdi kafamı kurcalayan şu, yarı yarıya nasıl oynuyor fiyat. Bir de 2 saatte hallederim dedi ve 2 saatte 100 tl el emeği az da değil gibi.

opel2015

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam İstanbulda götürdüğüm yer ortalama 650 700 tl fiyat çekti ve luk marka için bu fiyat, Yozgattaki ustam da 350 ye denk gelir ama dost işi yaparız dedi..... Şimdi kafamı kurcalayan şu, yarı yarıya nasıl oynuyor fiyat. Bir de 2 saatte hallederim dedi ve 2 saatte 100 tl el emeği az da değil gibi.
İstanbul da geçindiğin paranın yarısıyla memleketinde nasıl geçiniyorsan bu işde bence yarı yarıya düşmesi gayet normal :)

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

İstanbul da geçindiğin paranın yarısıyla memleketinde nasıl geçiniyorsan bu işde bence yarı yarıya düşmesi gayet normal :)

Yaklaşık 15 gün önce değiştirdim baskı balatayı, 200 e luk marka debriyaj seti(kendim aldım parçacıdan), 150 de işçilik toplamda 350.
Motor kapağını açıp aküyü söktü, o aradan birkaç parça daha vida çıkardı, sonra arabayı kaldırıp iki lastiği söktü, disklerin içinden koca koca iki parça demir çıkardı alttan seyyar kriko ile sağı solu açtı derken şanzımana ulaşması bayaa sürdü, İstanbulda 150 işçiliğe harbiden bunu yapmazlar :D Ama şükür debriyaj pamuk gibi oldu:dil: