astra h cdt easytronic den neden bukadar soğutuyorlar??

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Öncelikle 2006 dizel astra h aracımı otomatik bir dizel ile değiştirmek istiyorum aklımdada yatan en uygun seçenek easytronic bi astra h almak ama forumdan takip ettiğim kadarıyla nette yaptıığım araştrmalar dan kimi ustalarlada yaptığım konuşmalarda uzak dur diolar.Şimdi bazı ustalarda kullanmayı bilmiyolar bu şanzumanları iyi yoksa fena değil ve aslında problemsiz diyorlar.
Çok kararsız kaldım aklımda astra h dan başka bir dizel yatmıyor ama bize jetta 1.9 dsg lere(vergi dezavantajı motorun enjöktör probleminde çok masraf çıkarması ve yakıt olumsuzlukları ama şanzuman iyi)megane dcı lere(kütük gibi bi kasa hertaraftan ses gelme gene vergi dezavantajı bununda şanzuman iyi)vectra c dizel otomatiğinde sorunlu olması gene vergi yakıt vb.toyotaları sevmiorm ne kadar sorunsuz deselerde.peugeot ve c4 ün aynı motor ve şanzuman özellikleri ama sürüş keyfi ve konfor olarak astranın daha iyi değiller.yani 30-35bin bandında alınacak ve uzun süre binilecek bir otomatik dizel ne alınabilir.YOKSA GEMİLERİ YAKIP HERŞEYE RAĞMEN ÜSTTE SAYDIĞIM ARABLARIN YERİNE GENE ASTRA H EASYTRONİC Mİ?

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
enes askerlik bitti mi :) hala easy şanzıman diyorsun ya ben de sana yuhh diyorum...kardeşim gitsene ozana söylesin sana easy şanzımanı.sonra servisle akraba ol :)

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geldim askerden geldim tolga abicim sağol 1 ay oldu geleli 335/ksd:)yaa geçen asker arkdasları ile görüştük istanbuldaydık abi arkadaşta cosmo astra cdtı easy şanzumanlı chipli(112 hp-255 nm tork)ve araba da 166binde idi tık yoktu bu zamana kadarda hiç bi sorun çıkarmadı dedi şok oldum:)ozan abi yapar işte bişe olsa yoksa gidicem megane alıcam dcı otomatik o olucak yani yaza kadar otomatik dizel bulmam lazım abi bizimkiler emekli oluo rahat rahat gezsinler sate işe girdik ben alırım kendime corsa van cdtı:)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence tiptironik şanzımanları kullanmayı bilirsen bir arıza çıkarmaması lazım.. tiptironik araçların yada multitirnok easytronik her markada ismi farklı dikkat ederseniz en çok bu araçlar türkiyede sorun çıkartıyor avrupalı 200-300 bin kullanıyor araçlar banamısın demiyor..

benim fikrim bizim toplum son 10 senedir adam akıllı bu şanzımanlarla tanışdı ama avrupada amerikada 80 lilerden beri var türkiyeye tercih edilmiyor diye yollanmıyordu ama artık manuel nerdeyse kalmadı gibi bir şey avrupada ..

bunun nedeni bence bu servislerde dahil şanzıman bakımını yapmıyorlar olay bundan kaynaklanıyor bir usta demişdi otomatik vitesli araçların yağını zamanında değiştirmessen manuel vites gibi değillerdir arıza verebilirler diye. birde biz bu tiptironikleride manuel gibi kullandığımız için çevremdede çok denk geliyorum bunlar birleşince şanzıman çabucak arızalar yada sıkıntılar veriyor bence..

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
enes boşver megane dizeli benden sana tavsiye git bir tane saab 9-3 aero vector al :) dizeli güzel mesela :)

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
darkmoon haklısın dediklerin doğru ülkemizde yanlış kullanım şekilleri var belkide triptonicler için eğitim kursu verilmel:):)ama işte kesinlikle rahatlık otomatik vites izmit trafiği fazl değil ama gene sıkışık bakalım yaza kadar işallah buluruz ama bu gidişler astra dizel otomatik başka seçenek yok çünki...
tolga abi opel vectrayla aynı platformu hatta aynı dizel 1.9 motoruda paylaşsa bile genede saabı nabayım abi satma satamazsın aynası kırılsa hurdacılarda bile bulamayız esas ozaman uğraş dur:)))

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
işte benim tanıdığım enes...direk hurdacıda alıyor soluğu :))) özlemişim seni tekrardan hoşgeldin evine

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enes boşver megane dizeli benden sana tavsiye git bir tane saab 9-3 aero vector al :) dizeli güzel mesela :)

bende çok düşündümde arabada zaten alfalardaki 1.9 yani vectradakide 1.9 aynı motor oluyor o motordan varmış bir vector sahibiylede konuşmuşdum sanayide araba çok güzel ağzına kadar dolu bir araba birde işin komik yanı vector serisi vectra c platformunda ortak üretilmiş onuda adam benim arabayı görünce söyledi senin arabanla bu araba aynı platformda üretilmiş dedi..

ama vector sahibi adam bile dedi benim aracım tertemiz 120 bin de 3 aydır satılığa koydum ciddi bir alıcı çıkmadı dedi olmadı takasa vericem bir kampanyadan sıfır araba alıcam dedi.. dizel vectorlerden 100 binin altında olan yok dizel olunca 100 bini devirincede insan tırsıyor haliyle hele ibrde saab faktörü girince fiyatlar malum...

yani dizel vector alınıcağına aynı motorda aynı platformda üretilmiş aynı dolulukda dizel elegance bir vectra c alınması daha mantıklı hiç olmassa ikinci eli var yedek parçası var servisi var.. :)

darkmoon haklısın dediklerin doğru ülkemizde yanlış kullanım şekilleri var belkide triptonicler için eğitim kursu verilmel:):)ama işte kesinlikle rahatlık otomatik vites izmit trafiği fazl değil ama gene sıkışık bakalım yaza kadar işallah buluruz ama bu gidişler astra dizel otomatik başka seçenek yok çünki...

benim arkadaşımda s60 var s60 lar denilene göre güya otomatiği sorunlu denilir adamın aracı 250 bine dayandı normalde 80 binde bir şansıman bakımı yapılırmış arkadaş 50 binde bir bakımını yapıyor yağıdır keçesidir v.b üstüne birde nazik kullanıyor daha şanzımandan en ufak bir sıkıntı çekmedi..

Son düzenleme:

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa tolgaa abi sende yaptın bizi iyice mezarcııı:):):)yaa nie öle diosun abi ucuza neler buluyosun hurdacı murdacı sefa sirmen sanayisini ordaki hurdacı almış twinturbo infinty g 35:):)neyse abi dizel otomatik bi haraket yapmam lazım yoksa vectra c2 dizelmi baksak yaa

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bakımları ve normal kullannımlarda sorun çıkarmayacağı kanısındayım bakalım allah utandırmasın.var örnekleri çeşitlendirebilir 303binde eniştede 1.8 t passat var sıfır almıştı tık demedi diodu şanzumanı.astra easy ile yüksek km yapan sorunsuz kaç kişi var acaba forumda?