2011/2012 Astra h dizel yarı otomatik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aliozan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, başlıkta belirtiğim konuyu forumda detaylı incelemeye çalıştım ama hangi model için yorumlar yazılmış kafam karıştı.
Şu an kullandığım araç 2012 fiesta tdci manuel. ilk sahibiyim 57 bin km de, gayet memnunum. Eşim de kullansın diye dizel otomatik ya da yarı otomatik bir araç almayı planlıyorum bir kaç ay içinde.

Bu şanzumana karşı bir ön yargım yok, öncelikle onu söyleyeyim ama fikrimde yok :) H kasa h.b çok hoşuma gidiyor.
Niyetim 2011 veya 2012 model dizel easytronic şanzuman bir astra almak. Önerir misiniz? Sorunları var mı yok mu gerçekten bilmiyorum. Memnun olanlar var uzak durun diyenler var. 2009 sonrası sorunlar çözüldü diyenler var.
Özellikle dediğim gibi 2011/2012 model dizel easy için yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum şanzuman, yakıt tüketimi, kronik problemler v.s hakkında. . .

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problemli değil ama Performansı çok kırpıyor.zaten 1.3 pek Performansı yok.manuel ALIN derim.illa otomatik ise c4 1.6 hdi ALIN.ama her ikiside sarsıntılı vites değiştirir.

aliozan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problemli değil ama Performansı çok kırpıyor.zaten 1.3 pek Performansı yok.manuel ALIN derim.illa otomatik ise c4 1.6 hdi ALIN.ama her ikiside sarsıntılı vites değiştirir.

Şimdi ki aracım manuel zaten eşim de rahat kullansın diye otomatik alma niyetindeyim. Performans ile ilgili çok bir beklentim yok aslında sonuçta tasarruf önceliğimiz. .

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi ki aracım manuel zaten eşim de rahat kullansın diye otomatik alma niyetindeyim. Performans ile ilgili çok bir beklentim yok aslında sonuçta tasarruf önceliğimiz. .

Bütçeniz nedir bilmiyorum ama beyaz Citroen c4 otomatik hem tasarruf eder hem kolay kolay sorun çıkarmaz.

aliozan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra kadar konforlu değildir ama tüketim çok iyi.piyasası da en az Astra kadar.şirket çıkması çok olabilir,bi de hdi değil e-hdi almaya çalışın.

Kaç model dediğiniz c4. bu yeni kasalar mı? Piyasasını hiç bilmediğim bir araç da o yüzden soruyorum.

Filious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 2012 easytronic şanzuman arabam var, açıkçası gayet memnunum otomatikten easytronice geçtim bu yüzden ilk başta bi sevemedim arabayı vites geçişleri otomatikten daha belli oluyordu pek dik olmayan yokuşlarda geri kayma sistemi çalışmıyordu, yokuş inerken motor(tork) freni yapıyor vites büyültmeyip falan hoşuma gitmemişti. Ama sonradan yakıt tüketimi az oldugunu farkettim yokuşlarda da öyle belli bi sıkıntı yaratmıyor gaza basıyorsun gidiyor yani dik olan yokuşlarda da sen kalkana kadar fren yapıyor. Bence alınır ve rahat rahatta kullanılır.
Alacaksanız Essentia paketini önermem. Eşya koyacak çok az yeri var konsolda

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 1 aydır 2011 Astra H 1.3 CDTi Easytronic kullanıyorum. Tam otomatikten sonra buna bir türlü alışamadım, ama çok şikayetçi de değilim. Sadece rampalarda hem inerken hem çıkarken tuhaf davranıyor :) Bir depo yakıt ile karma 750-800 km civarı yol yapıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...