Astra h çamurluk-kapı izolasyon süngeri

Ehkonca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, bugün iş yerime yakın olan ÇİFTKURTLAR opel yetkili servisine gittim. Araçımın henüz 4 aylık olduğunu 110 km ve üzeri hızlarda rüzgar sesinin rahatsız edici olduğunu ve arka sağ kapının tümseklerde gıcırdaması sebebiyle kapıların ayarsız olduğunu düşünerek kapıların ayarlanmasını talep ettim.
Hemen araçımı teslim alıp ilgilendiler. Koltukları naylonlar kapatıp, araçı içeri aldılar bende bekleme odasında yaklaşık 15 dk. kadar bekledim. Sonuç olarak ilgili servis danışmanı ve işlemi yapan usta nezaretinde araçın yanına gittim.
Servis danışmanı arkadaş -"Araba herhangi bir işlem gördü mü?" diye sorunca beynimden aşağı kaynar sular döküldü. Hemen gözümün önüne forumda okuduğum boyalı sıfır araçlar geldi. Araçın ilk kez servise geldiğini henüz 4 ay bile doldurmadığını söyledim. Boya mı var dedim?
-" hayır boya yok herhangi bi işlemde yok ama çamurlukların içinde kapı açıldığında çamurluğa baktığınız zaman görülebilen ses yalıtım süngerleri yok " dedi. Şaşırdım açıkçası ÇİFTKURTLAR opel yetkili servisi garanti kapsamında gerekli işlemi yapıp bahsettiğim bölgeye izolasyon süngerlerini yerleştirdi. Araçın kapıları ayarlandı. Tabi emniyetli bir yol olmadığı için 110 km üstü hıza çıkıp deneme yapamadım.
Arkadaşlar, ismi bende kalsın kötü reklam yapmayalım fakat aracımı aldığım yetkili servis hakkında olumsuz yorumlar okudum ama aklıma kötü bir düşünce gelmiyor. Böyle bi izolasyonun sizlerin araçlarında olup olmadığını merak ediyorum. Belki araçı teslime hazırlanırken servisin bir elemanı ne olduğunu bilmeden sökmüş olabileceği kanaatindeyim. Fikir ve yorumlarınızı bekliyorum. Herkese iyi akşamlar.....

Son düzenleme:

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Davlumbazların içinde mi bahsettiğiniz yer, fotoğraf eklerseniz karşılaştırıp söyleyebiliriz.

Bu arada, kapı gıcırtısı sorununu çözdüler mi, ne yaptılar ? Ben de az çok az var aynı ses.

Ehkonca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapıların ayarlanması sonuçunda gıcırtı tam kesilmedi tümseklerden yan geçerken çok hafif duyuluyor.

Ekli dosyalar

• IMAG0030.jpg
    IMAG0030.jpg
    86.2 KB · Görüntüleme: 188
  • IMAG0031.jpg
    IMAG0031.jpg
    75.3 KB · Görüntüleme: 158
  • IMAG0032.jpg
    IMAG0032.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 152
  • IMAG0033.jpg
    IMAG0033.jpg
    72.4 KB · Görüntüleme: 150
  • IMAG0034.jpg
    IMAG0034.jpg
    52.1 KB · Görüntüleme: 165

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı menteşesinden bakıtığınızda görülen süngerler. dayımın corsada vardı aynısı bi dokundum ileriye doğru gitti sağlam durmuyor sanırım bende serviste taktırmıştım yeniden. Kendi kendinede düşebilir...

Ehkonca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende elle yokladım çekinerek tabi :) ama son derece sıkı yerine oturduklarını farkettim.

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün baktım benim astra'da öyle bir sünger yok... Ama rüzgar sesi de yok, garip bir durum...

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
(2012 Astra Sedan) Malesef benim araçta da yok...O bölgede direk çamurluğun kenarları görünüyor...