Astra H Boğaz Kelebeğine Dokunulmaz mı?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Milatlık Bir PArçaymıymıs sankı Dokunmayalım...Benım Aracımınkıde Benzinle temizlendı usta dediki bir dolaşın o kendını ayarlayacak araba 3000 deviri geçmiyordu tam 30 dakka dolaştık gene olmadı tech 2 ile ayarlanınca oldu bitti...O zamanlar burayı bılmıyorduk haberimiz yokt giden 30 dakkalık benzınım oldu...

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu ankaradaki ustalar kabız yada ben düzgün ustayı bulamadım,
hangi servise sorduysam hangi ustaya sorduysam adaptasyon yok bunlarda kendi yapıyor diyor, o adaptasyon işi vw araçlarda olur dedi biri.

alıp tech2 cihazını ellerinden ben kendim yapacam valla

nasıl yapılır nedir yolu tech2 de?
aynen o kabızlığı ben de yaşadım. ve sırf bu yüzden tech2 muadili bir diagnostik cihazı aldım. şu an gül gibi kullanıyorum. adaptasyon, harita sıfırlama yapıyor, immo kodluyor, airbag ışığı söndürüyor. benim araçta çok elektronik özellik yok, araç 99 corsa. bu yüzden diğer daha yüksek model araçlarda başka neler yapıyor bilemiyorum ama nerdeyse tech2 ile aynı diyorlar.

ikinci olarak, ustaların dediği konuya gelelim. adaptasyona gerek yok diyorlar. nasıl yok, tis2000 servis talimatlarında 99 model corsa için açık açık gaz kelebeği sıfırlama talimatı verilmiş. ve bir de lamda değerleri haritasını sıfırlama işlemi var. bunun her araçta olması gerektiğine eminim. gerek yok diyenin bu işlemi yapmak için cihazı nasıl kullanacağını bilmediğinden öyle dediğine eminim. bir ustaya yaptırabilmek için göbeğimden idrar çıkardım. adam yapmayalım ya arabaya birşey olursa diye korkuyor. nerde ne zaman nasıl korkutmuşlar bilmiyorum.

işte gaz kelebeğine dokunulmaz muhabbeti de aynen bunun gibi. evet dokunulmaz ama bunu neden söylemişler bence, eski karbüratörlü sistemler gibi elle ayar yapılmaz, ayar için gaz kelebeğini ellemeyin denmek istenmiştir. dinleyende belli ki yanlış anlamış. gözlerinde büyümüş yeni ve harika teknoloji. yani bir efsane gibi birşey bu.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
gaz kelebek temizlenir ve adaptasyon yapmaya gerek yoktur opel de yeterki kurumları tornavida ile temizlemeyin :D

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz kelebek temizlenir ve adaptasyon yapmaya gerek yoktur opel de yeterki kurumları tornavida ile temizlemeyin :D

bende astra 1.3 dizelde boğaz kelebeği temizliği yapıldıktan sonra 30 km falan yolu normal şekilde gittim. ertesi gün arabada çok rahatsız etmeyen 1500-2000 devir arası yolda giderken hafif tekleme sabah çalıştırmada rolanti devir oynaması, (rolanti devir oynaması ısındıktan sonra olmuyor ) aynı şekilde yokuş aşağı 80-90 kmde viteste inerken gaza basmasam bile benzer devirlerde hafif tekleme tarzı şeyler oldu. aküyü söküp 15 -30 dakka bekkesem ve gene çalıştırsam arabayı kendini resetlermi kendi kendine. yoksa tech 2 mi gerekir ?

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar en azından basitçe temizlemek isterseniz de biri kontağı açıp gaz pedalına sonuna kadar bassın diğeri kelebeği dikkatli bir şekilde temizlesin ama tavsiyem sprey kullanmadan silin eski ustam defalarca bu şekilde temizlemişti diğer arabamın elektronik gaz kelebeğini

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önceden golf benzinli arabamınkini temizletmiştim. temizliğin ardında arabada kendi kendine devirlenme, 2 bin devirde ronatide dolaşıyordu. sonra cihaza bağladı ve sıfırladı geçti ama astrada tech 2 cihazı ile kalibrasyon yapılması gerekir mantık olarak.

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru düzgün yapılan bir temizleme işleminde kalibrasyona gerek yok

bende astra 1.3 dizelde boğaz kelebeği temizliği yapıldıktan sonra 30 km falan yolu normal şekilde gittim. ertesi gün arabada çok rahatsız etmeyen 1500-2000 devir arası yolda giderken hafif tekleme sabah çalıştırmada rolanti devir oynaması, (rolanti devir oynaması ısındıktan sonra olmuyor ) aynı şekilde yokuş aşağı 80-90 kmde viteste inerken gaza basmasam bile benzer devirlerde hafif tekleme tarzı şeyler oldu. aküyü söküp 15 -30 dakka bekkesem ve gene çalıştırsam arabayı kendini resetlermi kendi kendine. muhtemelen boğaz kelebeğinden ,