Astra h 1.3 cdti Çokmu yakiyor ?

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Tabi lpg ile[emoji2]

G7-L01 cihazımdan gönderildi

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu C4 lerin dizel haricin de sanırım otomatik olanları yok diye biliyorum. Yanılıyor muyum?

Bizdeki mevcut kasada da var ama cok yok.yeni kasa c4'lerde sadece baz Donanım manuel,üst donanımların hepsi otomatik.manuel getirmiyorlar :)

cosmo_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de dizel Astra var. 1.3 aynısı. Yol bilgisayarımda 4.6 gösteriyor. kısa mesafe ve şehir içinde 5.2?? Nasıl ? Yazılımda var.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana gore ufak motorun nedenı bunlar sonucta uzun yolda zorlamazasan eger tamam az yakıyor ama zorladıgına ıs devıre bındıgınde gene yakıt fazla 1.6 dzel olan cıtroen pug tarzının az yakma nedenı motor olayı
o kadar dur kalka o yakıt normal sonucta 1.3 motor 1300 kılo kasa

opel2015

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok dizel deseydin zaten arabayı yaktırtcaktın bana:)

Tufan_ucler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada son zamanlarda fazla yakmaya bşaşlamıştı. şehir içi ortalama 8 lt gösteriyordu.

EGR valfini ve emme manifoldunu temizlettirin.
ben carbon cleanda yaptırdım ve enjektör ve pompa temizleyicisi koyfum arabaya depotuda fulledim.

Şu anda 100 km de 5.3 lt ile 6 lt arasında yakıyor.

emme manifldundan çıkan kurumu görmeniz lazımdı.

birde katalizatörü temizlettirin.

arabanız daha az yakacaktır.

tecrubeyle sabittir.

opel2015

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada son zamanlarda fazla yakmaya bşaşlamıştı. şehir içi ortalama 8 lt gösteriyordu.

EGR valfini ve emme manifoldunu temizlettirin.
ben carbon cleanda yaptırdım ve enjektör ve pompa temizleyicisi koyfum arabaya depotuda fulledim.

Şu anda 100 km de 5.3 lt ile 6 lt arasında yakıyor.

emme manifldundan çıkan kurumu görmeniz lazımdı.

birde katalizatörü temizlettirin.

arabanız daha az yakacaktır.

tecrubeyle sabittir.
aynen usta haklısın..Bu egr,manifold,katalizatörü temizlettirmek ortalama maliyeti nedir piyasada?

Tufan_ucler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 - 150 tl arası birşey tutuyor.

opel2015

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı sakin bir kullanımla otobanda veya uzun yolda denemeden kurcalatmamanı öneririm. Yoğun trafik,kısa mesafe, sık sık dur kalk yapmak neredeyse aracın normal yakıt tüketim değerlerinden iki katı daha fazla bir oranda yakıt tüketimine neden olur.
aynen dediğiniz gibi bayramda memlekete gittim.depoyu fulledim..yol bilgisayarında ki ortalama tüketim 5.2..giderken bayram trafiğinden gidemedik de:)
gelirken 140 dan aşağı hemen hemen hiç düşmedim araba full yüklü klima açık.teşekkürler..

kazanova7488

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

aracım 2006 opel astra h 1.3 enjoy.bakımlarını herşeyini daha yeni yaptırdım.2 kere yetkili servisde ekspertize soktum hiç bir yerinde sıkıntı çıkmadı.Benim derdim şu;50 TL lik mazot ile 130 km anca yol yapıyorum..Ancak bu 130 km yi hergün sabah 5 km akşam 5 km olarak yapıyorum.Yani günlük 10 km yol yapıyorum bu 10 km nin de ortalama 5 km si yoğun istanbul trafiğinde dur kalk ile geçiyor.sizce bir sıkıntı varmı?benim tek şüphelendiğim baskı balata çünkü debriyaj çok sert.bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

Bence aracınızın yakıt degeri olması gerektiği gibi. Kısa mesafe de bu degerler çok normal bence