Astra h 1.3 cdti Çokmu yakiyor ?

opel2015

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,
aracım 2006 opel astra h 1.3 enjoy.bakımlarını herşeyini daha yeni yaptırdım.2 kere yetkili servisde ekspertize soktum hiç bir yerinde sıkıntı çıkmadı.Benim derdim şu;50 TL lik mazot ile 130 km anca yol yapıyorum..Ancak bu 130 km yi hergün sabah 5 km akşam 5 km olarak yapıyorum.Yani günlük 10 km yol yapıyorum bu 10 km nin de ortalama 5 km si yoğun istanbul trafiğinde dur kalk ile geçiyor.sizce bir sıkıntı varmı?benim tek şüphelendiğim baskı balata çünkü debriyaj çok sert.bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ümit benim aklıma gelen kısa mesafe ısınmayan motor ve çok sayı da dur kalk...baya etkiler sanki.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynen abi, muhtemelen sebebi odur. Bizim arabalarda bile uzun yola çıkınca hemen yakıt düşüyor. Şehiriçi fazlalaşıyor.

Araları araştırmaktayım... işte Ümit benim komşu da dizel araç var. Sordum bende dizel atmayı düşüyorum dedim. Şehir için de kullanacaksan sakın alma yakıtı benzin gibi yakar. Özellikle kış ayların da yakmak ile kalmıyor resmen içiyor ama uzun yolda dizel hakkını berir dedin. Kafamı karıştırdı attı yani hehe

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
chiptuning yaptır %20 yakıt tassarrufu sağlar

opel2015

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cevaplarınız için teşekkürler.yani bu kullanım şekliyle bu aracın bu kadar yakması normal mi?sizce bir yerlerde sıkıntı varmı?daha az yakması için ne gibi önerileriniz olabilir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
öncelikle cevaplarınız için teşekkürler.yani bu kullanım şekliyle bu aracın bu kadar yakması normal mi?sizce bir yerlerde sıkıntı varmı?daha az yakması için ne gibi önerileriniz olabilir.

Bence aracınızın orası burası ile oynatmadan sakin kullanım deneyin derim. Çünkü bu yakıt olayını lastikler dahi etkiliyor anı durma ve birden gazı köklemek bile yakıt değerlerine tavan yaptırmakta. Misal ben daha önce 20 TL gazla 50 km gider iken sakın bir kullanım ile aynı yolda 70-75 km yapabildim. ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Aracı sakin bir kullanımla otobanda veya uzun yolda denemeden kurcalatmamanı öneririm. Yoğun trafik,kısa mesafe, sık sık dur kalk yapmak neredeyse aracın normal yakıt tüketim değerlerinden iki katı daha fazla bir oranda yakıt tüketimine neden olur.