Astra h 1.3 cdti Çokmu yakiyor ?

Takooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Opel Astra H 1.3 cdtı sedan marka aracım var araç şehir içinde çok yakıyor.
50 tl lik mazot aldığımda 10 litre falan geliyor . 120 km yol yaptıktan sonra hemen ışık yanıyor. Bakımları eksiksiz bir şekilde yapılıyor. Ama yine aynı. Kullanan , bilen var mı?

Teşekkürler.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Opel Astra H 1.3 cdtı sedan marka aracım var araç şehir içinde çok yakıyor.
50 tl lik mazot aldığımda 10 litre falan geliyor . 120 km yol yaptıktan sonra hemen ışık yanıyor. Bakımları eksiksiz bir şekilde yapılıyor. Ama yine aynı. Kullanan , bilen var mı?

Teşekkürler.

Enjektör temizleyicisi kullandınız mi? Birde öyle ölçün

Takooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullandım , hatta temizlettim. Baskı balatada fena değil birde onu değiştirip deneyeceğim.
Normal olarak 10 litrelik bir yakıtta aracın 170 ve 180 km yol yapması lazım diye düşünüyorum , doğrumu düşünüyorum sizce?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullandım , hatta temizlettim. Baskı balatada fena değil birde onu değiştirip deneyeceğim.
Normal olarak 10 litrelik bir yakıtta aracın 170 ve 180 km yol yapması lazım diye düşünüyorum , doğrumu düşünüyorum sizce?

Yani olabilir en azından 150 diyelim. Fakat malum son zamlardan sonra bişi beklememek lazım. Ayrıca trafik,yol durumu aşırı etkiliyor. Kendi aracım ankarada yokuş semtde oturuyorum şehir içi 8.1 lt. Antalyada şehir içi 6.8 -7 lt arası. Baskı balatayı bende değiştirdim. 0.3 lt oynadı (3 usta sordum balata bitmek üzere demişlerdi) size dediğim lt ler değişim sonrasi

Son düzenleme:

Takooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım dediğiniz gibi yol durumu baya bir etkiliyormuş . çok teşekkür ederim bilgi için.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
dizellerde kısa mesafe yolun durumu soğuk binme çok etkilidir.. birisi 50 liralık mazotla 150 giderken diğer 100 gidebilir..

unitito

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda şehir içi 6.6 lt gösteriyor. yakıt aldıktan sonra sıfırlamıştım.bulunduğum ilde trafik ışığı çok bu yüzden hep düşük vitesle de kullanmak zorunda kalıyorum.