Astra h 1.3 cdti Çokmu yakiyor ?

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda eğimsiz bir yolda 90 sabit denemesi yapın, 4.5 lt nin üzerinde yakarsa baktırın arabaya.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana fazla geldi.bu hafta Abi'min c4'ü aldım 1.6 hdi.50 tllik mazot ile 290 km yol Yaptım hala 90km menzil yazıyor.valla aracı satınca aynı motorlu Ford focus ya da pegeout 308 alırsam şaşırmam.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bana fazla geldi.bu hafta Abi'min c4'ü aldım 1.6 hdi.50 tllik mazot ile 290 km yol Yaptım hala 90km menzil yazıyor.valla aracı satınca aynı motorlu Ford focus ya da pegeout 308 alırsam şaşırmam.

Fransız araçlarının tamamı az yakıyor. ;) oda araçların kasa ağırlıklarından kaynaklanıyor. Fransız araçları Alman araçlarına göre çok hafif. Gele ki arada 100-150 kilo fark demek en az 2 kişi ağırlığına eş değer.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fransız araçlarının tamamı az yakıyor. ;) oda araçların kasa ağırlıklarından kaynaklanıyor. Fransız araçları Alman araçlarına göre çok hafif. Gele ki arada 100-150 kilo fark demek en az 2 kişi ağırlığına eş değer.

Abi Abi'min c4 1350 kilo dizel motorun ağırlığından sebep.benim Astra h ise LPG dahil 1380 kilo.çok bit fark yok.ha güncel kasalar Arasında Dediğin fark var.bugün de yeni 308 dizel otomatik testine gittim çok beğendim.fiyatı 80 civarı.o paralar fazla geldi ama araç gerçekten çok iyi.kısmet yeni astraya [emoji1]

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi Abi'min c4 1350 kilo dizel motorun ağırlığından sebep.benim Astra h ise LPG dahil 1380 kilo.çok bit fark yok.ha güncel kasalar Arasında Dediğin fark var.bugün de yeni 308 dizel otomatik testine gittim çok beğendim.fiyatı 80 civarı.o paralar fazla geldi ama araç gerçekten çok iyi.kısmet yeni astraya [emoji1]

Aslında Fransız araçları olsun Japon araçları olsun sıcak bakan biriyim ama bu araçlar da kaporta yok arkadaş yeminle elinle şöyle birazcık zorlasan hemen çöküyor. Bu durum da harbi beni korkutmuyor desem yalan olur. Alman araçların da kasa sağlan sorun bol. Birde Alman araçları da kala elektrikli cam indirmeyi keşfedemediler gitti :D özellikle arka camlar hala kara düzeni :D

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında Fransız araçları olsun Japon araçları olsun sıcak bakan biriyim ama bu araçlar da kaporta yok arkadaş yeminle elinle şöyle birazcık zorlasan hemen çöküyor. Bu durum da harbi beni korkutmuyor desem yalan olur. Alman araçların da kasa sağlan sorun bol. Birde Alman araçları da kala elektrikli cam indirmeyi keşfedemediler gitti :D özellikle arka camlar hala kara düzeni :D

Abi o Dediğin aluminyum kaporta.kaza esnasında seni kaporta değil şasi koruyor zaten bizim millet bunu anlamadı.artık BMW bile aluminyum kaporta kullanıyor.yakıt tüketimi yönünden Şahane kocaman BMW 520d 5-6 lt yakıyor.ama kaza esnasında çekiçlenmiyor mecbur değişim.

Abimin araca biri yolda çarpmış,adam Manyağın teki inip bir de Şoför kapısına tekme atmış daha bugün sanayide zorla düzelttirdim.bir tekme ile boyası kalkmış içeri göçmüş.konforu benim Astra h'ımdan cok geride ama Yakıt tüketimi için yeni kasa bir c4 arabaya 40-45 bin vermek zoruma gitmez,hem otomatik.

2d33993900655f9058a895b1d4ae2431.jpg
8efccb7f78ebeee06b0bc38fe0fabaa8.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu C4 lerin dizel haricin de sanırım otomatik olanları yok diye biliyorum. Yanılıyor muyum?

selahattin.ycl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 1.3 otomatik 2007 h kasa var . Aracin yakitini 30.. 50.. tl koyarak anlayamazsiniz gibime geliyor. Ben silivriden ist. A ort. 80 90 hiz ile 4.1 lt yaktim . Sehir ici karisik su anda kisa mesafe dahil 6.5 lt. Ki bence ii degerler . Bir depo ile en az 800 km yol yapiyorum . Bakim ve lastikler yeni fark olur mu bilmem .

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikir vermek açısından soyleyim. Kendi aracım benzinli 1.4 100 hp 285 km de yarısı şehir içi yarısı şehir dışı dün 77tl fulledim.Km de 27 kuruş ::rolleyes:

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Ben astra h sedan ile, 50 tl ile 250 km yol yapiyorum.

G7-L01 cihazımdan gönderildi