Astra G - P0340

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar küçük bir sorunum var fikir almak istedim

Acil bir iş için evden çıktım 15km yüksek devirli yol gittim dönüşte sakince yola çıktım üstteki elektronik arıza lambası yandı kontağı açtım kapattım söndü koda baktım

P0340
Eksantrik devir sensor devresi arizali

merakettiğim şu geçici ve anlık bir arıza olma ihtimali varmı bu sensörde yoksa baktırayımmı arabayla işim var süpriz yaparmı acaba ummadığım bir yerde ilgilenenlere teşekkürler şimdiden.

Bu arada şu anda bir sorun yok arıza lambası yanmıyor biraz zorladım deviri yine yanmadı çekişte vs hiçbir sorun yok tabi arıza kaldı hafızada.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanmıyorum problem olacağını anlık yakmış olabilir...
tekrarlarsa ozaman bi kontrol edersiniz..

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sensör tamamen bozuldu 3500 deviri geçtiğim anda arıza veriyor ve arabanın gaz yiyişi değişiyor mecbur servise gönderdim değiştiriyorlarmış şimdi 85 lira dediler tamam dedim umarım sorun sadece ondandır çünki sensörü değiştirdiğimizde düzelmeyen farklı sensörlerlede aynı sorunu verdiği araçlarda genelde ecu arızasından kaynaklı sorun olabiliyor dedi usta.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onur Bey keşke bir defalık arıza olsa idi.neyse mecburen değişeceksiniz,eksentrik verince mutlaka arkasından krank devirde verir ustanız burda haklı ama ecu da değil.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onur Bey keşke bir defalık arıza olsa idi.neyse mecburen değişeceksiniz,eksentrik verince mutlaka arkasınd
an krank devirde verir ustanız burda haklı ama ecu da değil.

Sensörde sağlam çıktı yine aynı arızayı verdi araba sente atlıyormuş trigerden dolayı sente ayarı yapılması gerekliymiş trigeri 500km kadar önce değiştirmiştim yüksek ihtimalde takarken ayarı düzgün olmamış diyor usta 2 saat kadar sürer dedi zaman olmadığı için yarına bıraktık mecbur.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:26 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:20 ----------

Şimdi tekrar görüştüm trigeri yeniden elden geçirip göndericem arabayı diyor düzelmezse yeni sensörde üzerinde test edelim dedi boşuna sensör almana gerek kalmaz diyor kendi malzemesi olduğu için sensör imkanımız varken deniyelim dedi tamam dedim ama tekrar uyardı sente ayarından sonra düzelme olmazsa beyne baktırmamız gerekebilir diyor.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:33 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:26 ----------

Araba Sayit ustada Turna otomotivde formda baktımda baya bir tanıyanda varmış

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözdük beyin arızalıymış tüm sensörlerini orjinallerini bulup yenilediler yinede sorun düzelmedi başka bir astra g beyni buldular taktılar hiçbir sorun çıkmadı beyni tamire gönderdik aynı arızadan 3 yıl önce tamir gördüğüde çıktı aynı servise gitmiş kaydı duruyormuş yaptık test ettik hiçbir sorun sıkıntı gözükmüyor dün çevre yolunda dönüşte sınırlarını baya bir zorladım arabanın hatayı almadım umarım almamda ucuz atlattık diye seviniyorum şimdide.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun kurtardığına sevindim...

erdi006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyin maliyeti ne oldu? Aynı sorunla bende karşı karşıyayım ve triger yeni değişti. Aynı yolumu izleyim yoksa direk beyinemi girişeyim?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gökçeke gönderin adamda bir referans var 3 cilt kitap olur. yanlız kendisi biraz ters ustayla konuşmayı kabul ediyor ve yeri tokatta. sorununuzun arıza kodunu soyleyın beyindenmi değilmi ona bile cevap veriyor...fiyatınıda sorarsınız söylerler. opel servisleri bile bu adama yaptırıyor referanslarına göre...