Astra G Gündüz Farı Uygulaması (DRL)

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bi-Xenonları alırken gaza gelip DRL seti de almıştım. Ürün 6 tane power LED'den oluşuyor. 2 takım var. Su geçirmez bir şekilde metal levhaya montajlamışlar. Bunları besleyen sürücü devresi var. Sigorta ile koruması da sağlanıyor. 6600K beyaz renkte yanıyorlar. Lensler 30 derecelik, 12W gücünde ve 1200 lümen şiddetinde yanıyor. Direkt bakılamıyor, kuvvetli yanıyor bence.

Ledler:
drl_zps66b0c1de.jpg

Modül:
modul_zps78e164e6.jpg

Hep düşündüm nereye montaj yapsam diye. Benim model aracı olanlar genelde sis farı bölgesine takmışlar. Ama ben tamponu deldirip sis farı taktırmıştım. Kaputtaki ızgaraya veya alttaki ızgaralara taksam dedim, hoş durmuyor. Sonra denemek için tampon ekindeki boşluklara bir takayım dedim. Cuk oturdu. Yani 7li olsa asla girmez.

Tesisat şu şekilde:
Modüle park lambası soketinin (+) ucundan bir bağlantı yapılıyor. Sonra kontaktan gelen bir kabloya ek yapıp modüle bağlanıyor. Ben Amerikan park modülündeki kontak bağlantısını kullandım. Bu da vitesin önündeki bir anahtarla sağlanıyor. Yani Amerikan parkı da DRL'yi de istediğim zaman açıp kapatabiliyorum. Sonra modülün şase bağlantısını yaptım. LED (+) klemensine ise 2 kablo bağladım. Üstteki fotoğraftaki bu sigortalı kabloları da ledlere uzattım. LED'lerin şaselerini de modülün LED (-) klemensine bağladım.

Farlar kapalıyken tam güçte yanıyorlar. Ama park veya farları açınca yarı güce düşüp kısık yanıyorlar.

Modülü yanmaz bant ile sardım.

DSC_0001_zps45eab15f.jpg

Modülü, Amerikan parkın ve alarm sireninin yanına koydum. Kırmızı renkli 10A sigortalar da altta görünüyor.

DSC_0003_zps833a1e29.jpg

LED'lerin montajı için ise lambaları tampon ekindeki boşluğa geçirdim. Yuvarlakların toplam genişliği tampona tam denk geldiği için sıkı bir şekilde geçiyorlar. Yönlerini olabildiği kadar aşağıya çevirdim. Sonra arabayı kriko ile kaldırıp iç taraftan ısıya dayanıklı kırmızı silikon ile plaket ve tampon arasındaki tüm boşlukları doldurdum. Her yerinden destekli olduğu için düşmez. Ayrıca kablosunu da kelepçelerle sabitledim.

Silikonu kaçırmışız, ama yakından belli oluyor. Arabayı da günlerdir yıkamadık.

DSC_0004_zpseb0cbb9a.jpg

Bu boşluklar sanki bunun için yapılmış. :) Bence orjinalden varmış gibi oldu.

DSC_0005_zps50fdc0da.jpg

DSC_0006_zps5a679e06.jpg

Parklara da led ampul taktım. Tüm ışıklar beyaz oldu böylece. Ama uzun halojenler beyaz ışık vermesi için maviye boyalı olduğundan mavi bir yansıma var.
DSC_0007_zpsfbf90c7e.jpg

attachment.php

attachment.php

attachment.php

DSC_0011_zps24e9866a.jpg

Tampon ekinin yapısındaki kavis nedeniyle boşluklar da açılı. LED'ler de böylece biraz açılı duruyor. Böyle daha iyi.

attachment.php

attachment.php

Ekli dosyalar

• DSC_0008.jpg
    DSC_0008.jpg
    37.4 KB · Görüntüleme: 467
  • DSC_0009.jpg
    DSC_0009.jpg
    81.1 KB · Görüntüleme: 470
  • DSC_0010.jpg
    DSC_0010.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 469
  • DSC_0012.jpg
    DSC_0012.jpg
    77.2 KB · Görüntüleme: 406
  • DSC_0013.jpg
    DSC_0013.jpg
    52.5 KB · Görüntüleme: 402

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emeğinize sağlık güzel olmuş. Ledlerin gündüz 30-40 metreden görüntülerini merak ettim.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel bir uygulama olmuş elinize sağlık.

Ama ben bu araçlara sadeliği daha çok yakıştırıyorum, sanırım yaygınlaştığı ve bilinçsiz yapıldığı için modifiyeden biraz soğudum.

Astra G, Vectra B, GOLF 4 gibi önceki nesil araçların orijinal halde temiz olanlarına bayılıyorum. Etrafta sadesini ve temizini bulmak zor olduğu için olsa gerek.. :)

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Çok güzel bir uygulama olmuş elinize sağlık.

Ama ben bu araçlara sadeliği daha çok yakıştırıyorum, sanırım yaygınlaştığı ve bilinçsiz yapıldığı için modifiyeden biraz soğudum.

Astra G, Vectra B, GOLF 4 gibi önceki nesil araçların orijinal halde temiz olanlarına bayılıyorum. Etrafta sadesini ve temizini bulmak zor olduğu için olsa gerek.. :)

Teşekkür ederim. Yeni Astra gibi araçların görünüşü bence zaten modifiyeye gerek kalmayacak kadar güzel ve sportif. Ama bizim modeldekiler hele benimki gibi 1,4 olanı en boş ve düz olanı. Bence araca biraz dokunmak gerekiyor. Ama benim bu araçtaki amacım, modifiye konusunda elimden gelebilen ve abartıya kaçmayan, trafikte tehlike yaratmayan her şeyi uygulayıp hevesimi almak. Sonra da eğer kıyabilirsem bu aracı satıp yeni Astra Cosmo almak.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Yeni Astra gibi araçların görünüşü bence zaten modifiyeye gerek kalmayacak kadar güzel ve sportif. Ama bizim modeldekiler hele benimki gibi 1,4 olanı en boş ve düz olanı. Bence araca biraz dokunmak gerekiyor. Ama benim bu araçtaki amacım, modifiye konusunda elimden gelebilen ve abartıya kaçmayan, trafikte tehlike yaratmayan her şeyi uygulayıp hevesimi almak. Sonra da eğer kıyabilirsem bu aracı satıp yeni Astra Cosmo almak.

Sizinki gibi düz ve boş bir G sahibi olmuş olsaydım üst donanımlarda olan orijinal nitelikler üzerine yoğunlaşırdım şahsen. Kapı kollarını ve çıtaları gövde rengine boyamak ya da orijinal alaşımlı jant takmak gibi...

Ama bu tamamen benim ilgi alanım, yoksa aracınız çok güzel...

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık güzel olmuş. bütün konularınız çok güzel ;) tebrik ederim.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni araçların artık çoğunda orjinal olduğu için sonradan takma olanlara soğuk bakıyorum ama sonuçta aracına değer verenler için ve ortada bir emek olduğu için güle güle kullanın diyorum.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yeni araçların artık çoğunda orjinal olduğu için sonradan takma olanlara soğuk bakıyorum ama sonuçta aracına değer verenler için ve ortada bir emek olduğu için güle güle kullanın diyorum.

Teşekkürler.
Keşke yeni aracımız olsa da orijinal olsa :cry:
40 bin liralık arabaya bir araba parası daha zam gelince bizim yeni araç işi yatıyor. O zamana kadar ekleyebildiğimiz özelliği eklicez bizim kerataya. Zaten güç arttırmak vs. gibi şeylerle işim yok. Hep donanım eklemeleri yapıyorum. Multimedya sistemden, bi-xenona, koltuk ısıtmadan far sensörüne, Armster kolçaktan kameralı park sensörüne kadar bir sürü projem oldu, aracın üst versiyonlarında olan 4 cam otomatik, elektrikli ayna, kararan ayna, sensörlü tavan lambası olan alarma kadar pek çok projem de oldu. Kimi şeyler ise o zamanın Astralarında zaten hiç yoktu ama şimdikilerinde var. Yani demek istediğim donanım olarak zaten tırt olan 1,4 bir astrayı en full haline getirmeye çalışıyorum. Görüntü olarak orjinallikten çıkması pek çok kişi tarafından yadırganıyor olabilir ama zaten ben proje aracı yaptım bunu ve eklediklerim de gerçekten aracı konforlu hale getirdi.

Şimdi sırada artık rengi atmış, çizikleri olan cam filmlerini söküp orta koyulukta kaliteli film çekmek var. Tabi opelim.net'te yeni bir fikirle karşılaşırsam veya eBay'de farklı bir ürüne rastlarsam yine gaza gelip başlayabilirim ;)

Emeğinize sağlık güzel olmuş. Ledlerin gündüz 30-40 metreden görüntülerini merak ettim.
Çok güzel olmuş gündüz LED leriniz.
elinize sağlık güzel olmuş. bütün konularınız çok güzel ;) tebrik ederim.

Çok teşekkür ederim.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.
Keşke yeni aracımız olsa da orijinal olsa :cry:
40 bin liralık arabaya bir araba parası daha zam gelince bizim yeni araç işi yatıyor. O zamana kadar ekleyebildiğimiz özelliği eklicez bizim kerataya. Zaten güç arttırmak vs. gibi şeylerle işim yok. Hep donanım eklemeleri yapıyorum. Multimedya sistemden, bi-xenona, koltuk ısıtmadan far sensörüne, Armster kolçaktan kameralı park sensörüne kadar bir sürü projem oldu, aracın üst versiyonlarında olan 4 cam otomatik, elektrikli ayna, kararan ayna, sensörlü tavan lambası olan alarma kadar pek çok projem de oldu. Kimi şeyler ise o zamanın Astralarında zaten hiç yoktu ama şimdikilerinde var. Yani demek istediğim donanım olarak zaten tırt olan 1,4 bir astrayı en full haline getirmeye çalışıyorum. Görüntü olarak orjinallikten çıkması pek çok kişi tarafından yadırganıyor olabilir ama zaten ben proje aracı yaptım bunu ve eklediklerim de gerçekten aracı konforlu hale getirdi.

Şimdi sırada artık rengi atmış, çizikleri olan cam filmlerini söküp orta koyulukta kaliteli film çekmek var. Tabi opelim.net'te yeni bir fikirle karşılaşırsam veya eBay'de farklı bir ürüne rastlarsam yine gaza gelip başlayabilirim ;)

Çok teşekkür ederim.

Hakikaten 1 yıl önce 18.000 olan corsa bile 23.000 olmuş.

36-38.000 TL' ye temiz J kasalar vardı şimdi 45' den aşağı yok.