Astra G orta konsol ve 2DIN teypler

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Merhaba,
Forumda ve internette gördüğüm kadarıyla 2DIN boyutlu teyp ve ekranları Astra G lere takmak için ortadaki iki fan çıkışını iptal etmek durumunda kalıyoruz. Sanırım klima kontrollerinin olduğu bölümü kaydırmak mümkün olmadığı için herkes bu şekilde kullanıyor.
Benim bu şekilde teyp kullananlara bir kaç sorum olacak,
1. si: Bu konsolu nerede yaptırabiliriz? ORjinal konsolu modifiye ederek mi yapılıyor yoksa yeniden fiber ya da plastikten konsol mu yapılıyor? Bir de maliyeti ne kadar?
2. si: Fan çıkışlarını iptal ettikten sonra araç içi hava akışında bir sorun oluyor mu? kapıların oradaki iki çıkış ısıtma ve soğutma için yeterli oluyor mu?
3. sü: Soğuk üflerken hadi neyse de, sıcak iflemeyi açtığınızda sonuçta o hava teybin arkasından geçecek, teybe zarar vermez mi?
Çok uygun fiyatlı 2DIN teypler buldum, bu soru işaretlerini aklımdan çıkartabilirsem almayı düşünüyorum. yoksa içerden çıkmalı olan teyplere bakacağım.

mertcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.bu konsolu iyi bir işin ehli bir tesisatcı yapabilir orj konsoluda yapabilirsiniz ama ben hurdacıdan aldığım konsolda oynamak istedim maliyeti teyp hariç boya işcilik 150-200 arası
2.hava akımında hiç bir poroplem yok saten ortadan cıkacak olan hava yanlardan fazlasıyla cıkıyor ısıtmada ve sogutmada yeterli oluyor
3.ortadaki cıkan yeri kapatmanız gerekecek kapatmazsanız teybe zarar verebilir tabi geçici birşeylerle kapatınki daha sonra tekrar eski konuma getirebilesiniz double din içerden cıkmalara göre daha orj duruyo ben cok memnunum tabiki zevk meselesi

img0069ca1.jpg

Son düzenleme:

selami352

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlisin var klima kontrollerini ister yukari iter asagi çekebilirsin. Gosterdigin sekil daha kolay oldugu için herkes boyle yapiyor .....ama ben kolayligi sevmem !!

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Yanlisin var klima kontrollerini ister yukari iter asagi çekebilirsin. Gosterdigin sekil daha kolay oldugu için herkes boyle yapiyor .....ama ben kolayligi sevmem !!
Tamamdır abi senin konunu da inceledim, çok güzel çalışma yapmışsın eline sağlık. Ben şu hava yönü değiştiren düğmelerin arkadan mil ile bağlı olduğunu düşünüyordum onlar acaba sorun yapar mı diye aklıma takılmıştı. Artık 2DIN teyp aramaya başlayabilirim.

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keske biz de yapsak boyle bir sey yav..