Astra G ön göğüsten gelen seslere çözüm!

levyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda özellikle bozuk yollarda ve stabilize yollarda göğüsten tıkırtı şeklinde çok rahatsız edici sesler geliyordu sesi dinleyince özellikle orta konsoldan geldiğini farkettim konsolu söküp işaretlediğim yerlere bildiğimiz kapı pencere bandı yapıştırıp taktım ve sesler tamamen kesildi bu problemi yaşayan arkadaşların uygulamasını tavsiye ederim.

dzwz2.jpg
dzx0c.jpg
dzx1d.jpg

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en büyük ses o camın önündeki havalandırma ızgarasından geliyordu benimkinde. :)

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel, ben navigasyon falan yaptım, o yüzden çok fazla söküp taktım konsolu, mutlaka yapmam lazım,,,

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni konu açıp kirlilik yaratmak istemedim buradan devam etmek uygun sanırım.

2006 Astra G HB aracımın ön konsoldan sinir bozucu tıkırtılar geliyor. böyle camın kuma sürtünmesi gibi çiğ bir ses. kasisli ve pürüzlü yolda dikkati dağıtacak seviyeye geliyor. Servise sordum uğraşmak istemiyorlar, yoğun ve iyi para kazandıkları için küçük ve önemsiz geliyor gözlerine.

torpido gözünden şüpheleniyordum, söküp menteşelerini yağladım ama bir değişişklik yok, kulağımı iyice dayayarak dinlediğimde özellikle yol bilgi ekranının o bölgede ve direksiyon kontak kutusunun orada bu çıtırtılar artıyor. Ön konsol panelini komple söküp bakmayı bile düşünüyorum, sizin tecrübeleriniz ve önerilerinize ihtiyacım var, saygılar.

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Ön cam havalandırmasını sökün, tork vidaları söküp musluk contalarını pul gibi kullanıp tekrar sıkın, havalandırmanın kırılan tırnakları varsa onları yapıştırıp tekrar takın, direksiyon yükseklik ayarının kolunda bir vida var onu da bir kontrol edin gevşekse ses yapar

Casper_VIA_V5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternetten orta konsolunu sökülmesi ile ilgili görsel materyalleri inceleyip kendim söktüm, orta göğsü tutan pabuçlardan biri rayından çıkarak arka kalorifer borusunun üzerine düşmüş, burada titreşim esnasında zırıltı yapıyormuş, onu yerine takıp silikonla sağlamlaştırıp göğsü yerine taktım şu an tıkırtı vs. kalmadı.