Astra G koltuk kafalıkları

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.
Başlıkta da belirttiğim gibi; koltuk kafalıklarından aşırı ses geliyor ve çok rahatsız edici buna nasıl bir çözüm bulabiliriz? Son olarak da bu arka camın önündeki genelde hoparlörlerin bulunduğu yerde de aşırı bir takırtı var ne yapmalıyım?

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha detaylı yazarsanız yardımcı olabilirim, çok farklı arabalarım oldu şimdiye kadar hepsinde de farklı gürültü problemleri vardı, arka cam önü için çıkarıp cam ve gövdeye temas eden yerlere kapı fitili parçaları sıkıştırabilirsin, tabi görünmeyecek şekilde, zaten içerde olacağı için görünmmez, kafalıklar için bişey diyemem ama altındaki tırnaklar tam tutmuyo olabilir,,

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koltuk kafalıkları bende ses yapmadığı için bugüne kadar hiç bir cözüm düşünmedim ama arka pandizotu dersen kendimce bir çözüm geliştirdim ses kesildi 2 ay önce yapmıştım halen sorunsuz calışıyor
öncelikle nalburdan kapı bandı alıyoruz hani bir tarafı bantlı diğer tarafı süngerli olur ve tahta kapılarda aralıklarda rüzgar girişi olmasın diye kullanırız işte malzememiz o
nalburdan bir tane alın padizotu cıkarın eve gidin pandizotun oturma ayakları hafif ovaldır her iki ayağada bandı yapıştırın sesten % 90 kurtulun ben yaptım kurtuldum ses benide cok rahatsız ederdi yok bagajdan yok arka sağ sol kapıdan gibi hep rahatsız ederdi ama bu şekilde % 90 kurtuldum

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koltuk kafalıkları bende ses yapmadığı için bugüne kadar hiç bir cözüm düşünmedim ama arka pandizotu dersen kendimce bir çözüm geliştirdim ses kesildi 2 ay önce yapmıştım halen sorunsuz calışıyor
öncelikle nalburdan kapı bandı alıyoruz hani bir tarafı bantlı diğer tarafı süngerli olur ve tahta kapılarda aralıklarda rüzgar girişi olmasın diye kullanırız işte malzememiz o
nalburdan bir tane alın padizotu cıkarın eve gidin pandizotun oturma ayakları hafif ovaldır her iki ayağada bandı yapıştırın sesten % 90 kurtulun ben yaptım kurtuldum ses benide cok rahatsız ederdi yok bagajdan yok arka sağ sol kapıdan gibi hep rahatsız ederdi ama bu şekilde % 90 kurtuldum

bunu kesinlikle deneyeceğim sağolun söküyoruz yapıştırıyor takıyoruz :)

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha detaylı yazarsanız yardımcı olabilirim, çok farklı arabalarım oldu şimdiye kadar hepsinde de farklı gürültü problemleri vardı, arka cam önü için çıkarıp cam ve gövdeye temas eden yerlere kapı fitili parçaları sıkıştırabilirsin, tabi görünmeyecek şekilde, zaten içerde olacağı için görünmmez, kafalıklar için bişey diyemem ama altındaki tırnaklar tam tutmuyo olabilir,,

Ön iki kafalıktanda geliyor sabit değiller sanki emanet takılmışlar gibi

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g lerın ses gelmeyen bi yeri yokki anasını satayım!! sinie bozucu araba,bu kadar yakışıklı olmasa çoktan sattıydım giittiydi!!

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kafalık problemi bende de var,kalıcı bi çözüm bulamadım yada aklıma gelmedi daha :D
Koltuğuın arka tarafından kumaşu kaldırın ve biraz eğilerek kafalıkların giriş yerine alttan bakın,oraya artık kürden mı sıkıştırırsınız sıcak silikon mu dökersiniz size kalmış,ses çıkartan tek yer o şase demiri ile kafalığın ayağının giriği plastik yuva arasında milimetreden daha ufak bi alanda çarpması ile tıkırtı etmekte malesef.

ufuk19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arkadaşın arabasında da vardı bu sorun. Silikonladı, yapıştırdı, söktü taktı ama sonuç alamadı diye biliyorum.