astra g klima sorunu lütfen acil yardım ustalar

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
klima kurutcu dediğiniz filtre sanırım klimacı o filtreyi çıkartıp(sizin resmini gönderdiğinizle aynı)balata spreyi ile iyice temizledi içinden sarı renk bir madde aktı acaba bu filtre temizlikle düzelmiyormu.gaz miktarını bugün tekrar ölçtürdüm 690 gr çıktı.

Gaz oranın normal.
Demekki gaz eksikliğinden kesmiyor.
Opcom vs varsa cihaza bağla ordan klimayı açıp gaz basıncını izle.
Gaz basıncı yükseldiği içinmi kesiyor yoksa başka birşeyden mi izle.
Çözümü ona göre ara.

eskısehırlı1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış görmediysem ve şayet baktığım yer doğruysa klima çalışırken bilgisayar 8.3 falan gibi bir değer gösteriyordu klima devreden çıktığı andada yavaş yavaş sıfıra düşüyor.klima çalışırken soğutması süper .

korayce59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g lerde klimaya basilan gaz miktari 700gr. yaziyor yani gaz yeterli gözüküyor.

olcay54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünün önündeki siyah kutunun içindeki röle temassızlık yapıyor olabilir.

taykol15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Aynı sorun 10 gün kadar öncesinde başladı ve bugüne kadar benim aracımda da oldu, (araç 2003 astra comfort,manuel klima) Aracı yaklaşık 1 yıl kadar önce aldım bugüne kadar bi sorun olmamıştı,geçen gün seyir halinde klima açık soğuturken birden soğuk hava kesildi.İlk zaman pek umursamadım ama bu güne kadar klimayı açtıktan 5-10 dakika sonra soğutmayı kesti. Aracı sanayide tanıdık bi oto elektrikçiye götürdüm, cihazla klima gazını boşaltıp yeniden koydu, denedi sorun devam ediyordu, sonra akünün yanında bulunan siyah bi kutudaki diyotlardan biri geçirmiyor dedi onu da değiştirdi sorun halloldu gibiydi ancak şu an sorun yine devam ediyor. Çözümünü bilen bulan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.(dün 60-70 kmlik yol yaptım klima hiç kesilmedi,bugün yine aynı sorun)

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima düğmesine basınca komprasör devreye giriyo mu ?

Note 4 cihazımdan gönderildi.

taykol15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima düğmesine basınca komprasör devreye giriyo mu ?

Evet düğmeye basınca kompresör devreye giriyor, ama bazen 3-5 dk bazen 1 saat çalışıyor sonra kompresör yine devreden çıkıyor,
Başka bi elektrikçi üstünkörü bakıp motorun önündeki peteğin tıkalı olduğunu,üstünden yıkatınca bu sorunun geçeceğini söyledi yaptım,denedim şimdilik bi sorun yok gibi ama tam ein olamadım

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Komprösörün kafa kısmında klimayı devreye sokan mıknatıs var onda ki diyotta büyük ihtimalle sıkıntı ola bilir

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
46e206fb9f8f8f5439e8d30fdae558f8.jpg

Dedğim parca bu işaretli yerde ki sigorta yerine orta kalınlıkta bi tel atınca sorun kalmıyo ki yıllardır o şekilde kullanıyorum

yortugbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar boşuna masraf etmeyin. Torpidoyu sökünce klima evopratörü denen kısımda sensör var. Bu sensör devreden çıkmasını sağlıyor. Klima radyatöründen kmopresörüne hepsinin değişimi denendi. Sonuç aynı. Taki o sensörü iptal edene kadar... Şu an da devreden çıkma yok. Fakat soğukluk sürekli olduğu için ara sıra ben tuşa basıp dinlendiriyorum... Sorun bu . Denemesi de zor değil. Elektirikçiler yapar...