astra g klima sorunu lütfen acil yardım ustalar

eskısehırlı1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba aracım 1999 opel astra g sorunum çok büyük.aracımın klima düğmesine bastığımda klima devreye giriyor fakat 1-2 dk sonra kendiliğinden elektriği kesiyor sonra tekrar devreye girip kapanıyor.klimacıda yapılan işlemler şöyle klima gazı ve yağı yeniden vakumlanıp basıldı basınç müşürü değiştirildi klima kurutucu söküldü temizlendi fakat aracın bu sorunu düzelmedi konu hakkında bilgisi olan veya aynı sorunları yaşayıp çözüm bulan arkadaşların yardımını bekliyorum.teşekkürler.:confused:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima elektrikle çalışıyorsa alternatörde sıkıntı olabilir.
aşırı yüke dayanamayıp klimanın elektriğini kesiyorsa...ama klima motor gücü ile çalışıyor diye biliyorum ben...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Digital mi klima, manual mi? Digital ise panel arızası olabilir. Manual ise Tech2 den bakmak gerek sebebine, komp. değerler fikir verir.

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var. benimki 1-2 dk değilde daha uzun süre calısıp devreden cıkıyor sonra tekrardan devreye giriyor. ustam motor beyninin oldugu yere eliyle bastırınca klima devreye giriyodu elini çekince devreden cıkıyodu. sorun motor beynindenmiş. elektronikciye 200 tl bayılıp yaptırıcaz mecbur

eskısehırlı1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımcı olmaya çalışan herkeze teşekkürler.tech 2 ile baktırdım kompresör değerleri biraz düşük dedi usta yanlız klima çalışmaya başladığında çok kısa sürede buz gibi yapıyor ama nedense kısa sürede devreden çıkıyor usta kompresörden diyor ben inat ediyorum bence kompresörden olsa ya hiç çalışmaz yada soğutmaz.anlayacağınız durum kötü diğer bir konu ise ilginçtir ama sıcak havalarda klima dağa uzun süre çalışıyor bunu hiç anlamış değilim çıldırıcam.(bu arada klimam manuel)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz basıncından olabilir eğer fazla basıldı ise bu yapar,veya basıncı az ise...artı basınc şalteri de arızalı ise yapar..
birde iç klima peteğindeki donmaya karşı koruma şalteri var o arızalı ise yapar Türkçesini bilemiyorum arkadaşlar yardımcı olursa o şalterin ismi hakkında

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Klima gaz filtren tıkanmıştır. Muhtemelen hiç değişmemiştir. Basılan yag vs tıkamıştır. Bekleyince rhatlayıp ilk 2 dk sogtuyordur sonra kompresör sıkışıp devirdaimi yapamayıp kesiyordur.
Hava filtresi ile v kyışı arasında gaz borusunun üzerinde bir tüp filtre göreceksin.
Onu değişrir bence.
Opel Astra G Klima Kurutucu Tüpü

1066854.jpg

eskısehırlı1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima kurutcu dediğiniz filtre sanırım klimacı o filtreyi çıkartıp(sizin resmini gönderdiğinizle aynı)balata spreyi ile iyice temizledi içinden sarı renk bir madde aktı acaba bu filtre temizlikle düzelmiyormu.gaz miktarını bugün tekrar ölçtürdüm 690 gr çıktı.