Astra G Junyan far camı ve mercek değişimi

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ampulleri dandik marka ampuller ile kıyaslamayalım.Alacagın ürün çakma Osram degilse düşünmeden alabilirsiniz.Cama sorun teşkil etmez.Junyan farların camları orjinal camların kalitesinde ve sınıfında olmayan bir ürün.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. GM far camları ile Junyan'ınkilerin değişimi, Valeo mercek montajı ve Osram Night Breaker H1 ilaveli projeme yakında başlıcam.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Mercek ve cam değişimini yaptım çok şükür. Mercek olarak çıkma Valeo H11 projektörler kullandım ve Junyanları aldığımda kenara koyduğum orijinal farların camlarını kullandım.

Junyan Sol
oDSC_0007_zpsdeb2e32e.jpg

Junyan Sağ
oDSC_0006_zps43995f03.jpg

Önce saç kurutma makinası kullanarak Junyanların camlarındaki silikonları ısıtarak erittim. Dandik silikon kullandıklarından çabuk söküldüler :dil:
oDSC_0010_zps85987fe5.jpg

Orijinalleri sökmek biraz zaman aldı. Sağlam silikon sıkmışlar, baya da bol bol hem de. Hella sonuçta.

Valeo projektör Junyan'ınkinden çok az küçük, biraz uydurmasyon yapmam gerekti.

Junyan projektör:
DSC_0011o_zps55fc8c24.jpg

Seviye motoruna ve onun üstüne denk gelen vida deliklerine Valeonun delikleri denk gelmediği için metal iki parçayla uzatma yaptım.
oDSC_0014_zps19285472.jpg

Diğer tarafta da projektörün sağa - sola ayarlanmasını sağlayan vida var. Normalde ucundaki plastik projektöre takılıyor ve ona tutunan vida gövdeyi çekip uzaklaştırıyor. Direkt vidayı projektöre taktım, ancak deliği genişletmem gerekti.

Valeo takılınca:
oDSC_0012_zps167dfaf1.jpg

Yeni aldığım H11 xenon ampullerimi ve uzunlara Osram Night Breaker Plus H1 ampullerimi takıp topladım. Önce ısıya dayanıklı bir silikon sıktım, camı taktıktan sonra da dıştan silikonladım. Hella cam Junyan gövdeye tam oturdu.

Sol son hali:
oDSC_0015_zpsd7eb0219.jpg

Sağ son hali:
oDSC_0016_zpsff5ad9b1.jpg

oDSC_0017_zps9d4def6f.jpg

oDSC_0020_zpsbeda3d53.jpg

Fotoğrafta belli olmasa da gayet homojen bir aydınlatma var. Artık önümü çok iyi görebiliyorum :). Junyanlar gece lambasıymış gerçekten, aydınlatmayla alakası yokmuş. Bir de kesilme çizgisi çok farklı. Junyanda dağı taşı aydınlatıyordum. Bunda tüm ışık görüş alanımdaki yolda. Cam da farkettirdi. Işığı kırmıyor. Öncekiler bay kötüleşmişti. Hatta ilk resimde sol far uzunun önünde erimiş bir kısım görünüyor.:D.

Bir de bu tür farlardaki uzunların yansıtıcı kısmını azıcıkın adam gibi yapsalar. Huni gibi bir şey, o da değiştirilebilse hemen yaparım. Ama Osramlar daha iyi oldu uzunlarda. Pek bi beyazlığını görmedim, sarı ışık veriyor ama normal farlarda kısalara taksam rengi daha belirgin olurdu herhalde. Ama böyle daha iyi, xenonlarla giderken selektör yaptığım anlaşılıyor.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
enis bey gayet güzel olmuş. elinize sağlık. projektör degistirdim derken junyan mercegin reflektor kismini valeo h11'in reflektor kısmıyla mi degistirdiniz yoksa komple mercegi mi? ben de corsa c junyanın mercegini degistirecegim de.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Eline emegine Saglik kardeşim yıllar önce bende sonar marka Angel mercek değişimi yapmiştim bi süre ıyı oldu 1.2 sene sonra uzun yok 3000bin yaptık cogu gece kullandik araci far kendini saldi Gece uzun yolda dersimi aldim Çin mali farla uzun yol tavsiye etmem orijinal far a bxzenon yapın yada mercek yerleştırın konunu dagittim kusura bakma kardeşim güle güle kullan:)

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çok teşekkür ederim.
enis bey gayet güzel olmuş. elinize sağlık. projektör degistirdim derken junyan mercegin reflektor kismini valeo h11'in reflektor kısmıyla mi degistirdiniz yoksa komple mercegi mi? ben de corsa c junyanın mercegini degistirecegim de.

Resimlerde de görülebileceği üzere projektörü komple değiştirdim. Mercek, reflektör kısmı, ampul bağlanan kısım. Hepsi orijinal valeo marka olanla değiştirdim. Junyan H1'di şimdi H11 oldu.

Eline emegine Saglik kardeşim yıllar önce bende sonar marka Angel mercek değişimi yapmiştim bi süre ıyı oldu 1.2 sene sonra uzun yok 3000bin yaptık cogu gece kullandik araci far kendini saldi Gece uzun yolda dersimi aldim Çin mali farla uzun yol tavsiye etmem orijinal far a bxzenon yapın yada mercek yerleştırın konunu dagittim kusura bakma kardeşim güle güle kullan:)

Projektör komple orijinal Valeo. Yerine sağlam vidalandı. Farın camını da Astra'nın orijinal farının camıyla, Hella ile değiştirdim. Çin malı sadece gövde kaldı. Ama böyle daha yakışıklı. Kullandığım silikon fabrikada kullandığım çok yüksek ısıya dayanıklı çok sağlam alman malı özel bir silikon. Uzunları da 2008 yılından beri kullanıyorum, reflektör şekli orjinalinki gibi olmasa da işimi görüyor.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Kasa sıkıntılı xzenon varsa farı ısıtıyor uzunlar dedıgın gıbı eskıye nazaran ıyıleşme olmuştur işini görüyordur muhakkak kazasiz belasiz kullan kardeşim

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Junyanın kendi camıyla Xenon ile Haziran 2008 - Mayıs 2013 arası kullandım. Problem yok. Sadece 2010'da uzunları ayarlarken uzunların karşısına gelen kısmı eritmiştim. O da tek tarafı göreyim diye camına bez koymuştum. Fazla ısınmıştı.:) Oktay Bey'in önceki mesajlarda dediği gibi Junyanları ilk aldığımdan beri Xenon kullanmam nedeniyle camlar dayandı. O da halojenler gibi Xenonlar ısıtmadığı için. Belki Sonar daha dandik olduğu için salmıştır kendini. Bu arada xenonlar Monza marka.
Aracımı genelde şehir dışı kullanıyorum. 2-3 ayda bir de memleketim olan Bursa/İznik'e gidip geliyorum.

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık.Sonuç sizi mutlu etmiş.

Duvara karşı en 10 metreden resim çekebilirseniz ayarı içinde sizi yönlendireyim.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Oktay Bey. En kısa zamanda çekeceğim.