Astra G için Bu Kol Dayama ?

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maltepe pazarında şu isotta tipi kol dayamadan gördüm 29 liraya. güzeldi. kol dayamam olduğu için almadım, taktırmadan önce görseydim kesin onu alırdım. gittigidiyordan bakın isotta kol dayama diye. güzel.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
5228674_0.jpg

Sözü edilen bu kol dayamadan buldum arkadaşlar, 25 lira kendisi, 5 lira da takma ücreti! Şöyle bir el freninin olduğu yere koydum da fena durmuyor hani...

Tek sorun takılma meselesi. Usta sanki dünyanın en kolay işiymiş gibi geçiştiriyor. Ben de düşünüyorum el freninin olduğu bölüme bir zarar gelir mi diye. Sonradan canım sıkıldı diyelim, çıkarttım iz falan kalırsa kötü! Yine de niyeti bozdum ama;

1. Bu tip kolçakları kaç vida ile tutturuyorlar bilen var mı?
2. Takıldıktan sonra sağlam oluyor mu? Uzun ömürlü mü yani?
3. Üstündeki nikelaj zamanla kararır mı? Veya kavlar mı?

Tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
1. Bu tip kolçakları kaç vida ile tutturuyorlar bilen var mı?
2. Takıldıktan sonra sağlam oluyor mu? Uzun ömürlü mü yani?
3. Üstündeki nikelaj zamanla kararır mı? Veya kavlar mı?

Madem yanıt yok, kendi sorularıma kendim yanıt vereyim. Bugün fikirleri bekleyemedim ve gittim taktırdım.

1. Toplamda el freninin olduğu bölüme iki vida ile tutturuyorlar. Aslında daha çok da vida atılabilir ama zarar vermemek amacıyla iki vida yeterli oluyor.

2. Sağlam gibi duruyor. Şimdilik tabii... Sonrasında neler olur bilmem!

3. Nikelaj konusunda satıcı garanti verdi ama bilemiyorum. Deneyeceğiz...

Sonuç:

Daha önce de taktırabilirdim. Sonuçta pek bir zarar verilmiyor arabaya. Baktınız hoşunuza gitmedi çıkartabilirsiniz. Hatta kendiniz bile monte edebilirsiniz. Ustanın yanında durup yüksekliği ve diğer ıvır zıvırları görmenizde ve gerektiği yerlerde müdahale etmenizde fayda var. Ben başında durmasaydım istediğimden biraz daha yüksek yapacaktı. 25 liraya bundan iyisi şamda kayısı! Tavsiye ederim...

Son düzenleme:

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maltepe pazarında da var bu kol dayama. iç kısımda bi genç var içteki aralardan birinde köşede. oto aksesuarcısı.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
hepsiburada'da da satılıyor aynısından. Hem siyah renklisi şu an indirimde. Ben daha uyguna bulduğum için dışarıdan aldım. Alışveriş sitesinde 29 küsür gibi birşeydi. Bakmak gerek...

Ertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alan arkadaşlar güle güle kullansınlar. en kısa zamanda bende alacam. şimdilik sadece düşünüyorum:)