Astra G İç Aydınlatma Sorunu

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili opelim.net
Aracımın iç tepe lambasında değişiklik yaparken bi anda vurma kırma kopma olmadan ve ses gelmeden torpido bagaj ve iç tepe lambası sönüverdi. Tahminimce kısa devre yaptırdım ve bu 3 lamba aynı sigortaya bağlı. Bu sadece benim tahminim çünkü torpido ve bagaj lambasına hiç dokunmadım ama aynı anda onlarda söndü. Sigorta kutusunu araştırdım ama hiç şalter tarzı bişey göremedim. Çözüm hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum iyi forumlar diliyorum...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda araştırdım sigortadan olduğunu anladım fakat sigorta kutusunda numara yazmıyor iç aydınlatma 28 numaralı olan. Resimdeki yerine göre sigortayı çıkartıp yerine gerimi takmam gerekiyor nasıl yapıcam bu işi araç 2005 model astra classic z motor belki farklılık gösterebilir diye yazıyorum

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski sigortayı söküp yerine aynı amper değerinde yeni bir sigorta alman gerekiyor,pahalı bişey değil 3 5 tane al yedekde dursun,200 kuruş filan olması lazım

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski sigortayı söküp yerine aynı amper değerinde yeni bir sigorta alman gerekiyor,pahalı bişey değil 3 5 tane al yedekde dursun,200 kuruş filan olması lazım

Cevabınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla kısa devre olunca ilgili sigorta kullanılamaz hale geliyor. Peki yeni sigorta nerden bulabilirim ismi nedir bu sigortaların otomobil sigortasımı demek gerek normal elektrikçilerde bulabilirmiyim?

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir araç elektriği işi ile uğraşan bir yerden alabilirsiniz.Tepe lambasının sigortasını değiştirecem diye söyleyip ya da kaç ampere ihtiyacınız varsa doğrudan söyleyip alabilirsiniz.Bazı araçların sigorta kutusunda yedek sigortalar da olur.Varsa onu da takabilirsiniz.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta hususunda dikkatli olun

kaliteli sigorta alın. dandik sigortalara cok yüklenseniz bile atmıyor. ısınıp eriyor. Allah esirgesin çok tehlikeli.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benim aracım da 2005 Astra G. Sigorta panelim bu. Sizinki de aynısı. Tepe lambası, torpido ve bagaj lambası tek sigortadan elektrik alıyor. 5 Amper değerinde olan sigorta resimde alttaki küçük 9lu sigorta sıralarından üstten üçüncü sırada, soldan beşinci. Şeffaf turuncu renkli olan. Bu sigortayı alırken demeniz gereken 5 amperlik mini sigorta.
panel_zps500809c0.jpg

1600-1.jpg

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize çok teşekkür ederim sigorta panelini açtım 28 numaralı sigortayı çıkarttım ve belirgin bi şekilde koptuğunu gördüm. Araştırdığıma göre mta marka(veya mka aklımda bu şekilde kalmış) kaliteli sigortaymış. Biraz fazla alıp yedek yanımda bulunduracağım ve asla bidaha kontak açıkken aracımın elektroniğiyle oynamayacağım. Hepinize tekrar teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aracının elektrik tesisatında bir işlem yapacaksan olabilecek en güvenli yol kontağı çıkarmak değil, akü kutup başlarını sökmektir. Ama bazı şeyler de sıfırlanır böyle yapınca.