Astra G Gösterge Işıklandırma (çift renkli)

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam güzel olmuş eline sağlık.
Birşey dikkatimi çekti KM sayaç bilgi ekranı boş gibi geldi videodan gördüğüm kadarıyla. KM bilgileri görünüyor mu?
Tekrar tebrik ederim.

evet o ilk çektiğimde boştu. ibreleri hizalamak için tam oturtmadığımdandı
sonra oturtunca geldi. sıkıntı yok. :)
teşekkür ederim.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
videoyu izledim. sanki ışık dağılımı eşit değil. mesela hız göstergesinin 30, 100 rakamı, 180 ve 200 rakamı daha çok aydınlamış gibi. yoksa videodan mı öyle görünüyo.
yinede tebrik ederim. güzel çalışma
valla bilemiyorum öyledir belki de inan çok dikkatimi dağıtıcı bi ışık dengesizliği yok. hatta bence hiç dengesizlik yok :)
önceki beyaz şert lede göre bu orjinal gibi geldi bana.
teşekkür edeirm.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel olmuş eline sağlık, senden görünce bende söktüm göstergeyi ve başladım işe, bişey sorcam, led ler hazır +, - uçlar hangisi ? söyleyebilir misin, araça takınca hemen calışsın istiyorummm:)

bu arada havalandırma dügmeleri için ben, aractan çıkan normal ampulleri söküp ampul yerine led (470 ohm dirençle ) taktım, aynen orjinal gibi oldu, sadece yerine takarken polarizeyi tutturmak gerek, çevirip takınca süper oluyo. tavsiye ederim.

+ ve - uçlar tersten bakınca resimdeki gibi

Ekli dosyalar

• bild-1.jpg
    bild-1.jpg
    39.5 KB · Görüntüleme: 114

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökhan kardeş eline sağlık güzel olmuş. Şerit led kullansaydın daha rahat olurdu diye düşünüyorum. Zamanında şu şekilde yapmıştım. Kadrandaki siyah renkli rakamların olduğu filmi çıkarıp örümceğe taktım. Örümceğin altından rakamları işaretleyip örümceği en alttaki beyaz plastiğe yerleştirdim. Sonra ledleri örümcekteki işaretli yerlere gelecek şekilde tek tek yerleştirmiştim. Yani rakam sayısı x led. Yeni yapacak arkadaşlar fikir olması açısından anlattım kusura bakma amaç konuyu dağıtmak değil. Müsait olunca bir fotoyu çeker eklerim. Selamlar

daha önce şerit beyaz led kullandım dağılımından memnun olmadığımdan bu cesareti bularak maviye çevirdim. ama örümceği çıkardım alta koydum filan demişsin bi an canladıramadım zihnimde resim eklersen daha iyi fikir olabilir

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tebrik ederim elinize sağlık.ışık dağılımında çok hafif bir sorun var gibi hararet ibresi fazla parlıyo gibi hız ve benzin ibrelerine göre ama video dan kaynaklı olabilir.bu gibi panel aydınlatmalarında aslında kural led sayısını artırıp ışık şiddetini düşürmek led sayısının az olmasından kaynaklı olabilir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alttaki çalışma bu siteden bir arkadaşımız yapmıştı vectra b için led sayısı fazla gördüğünüz gibi
grnt0010f.jpg

grnt0043k.jpg

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gökhan gayet güzel bir çalışma yapmışsınn ama şu dikkatimi çekti km göstergesi sanki sönük kalmış orda bişey gözükmüyorr

son007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce şerit beyaz led kullandım dağılımından memnun olmadığımdan bu cesareti bularak maviye çevirdim. ama örümceği çıkardım alta koydum filan demişsin bi an canladıramadım zihnimde resim eklersen daha iyi fikir olabilir

Gökhan Hocam yaparken foto çekmemiştim. Tekrar açarsam çekip ekleyeyim. Selamlar
imag0246k.jpg

imag0247d.jpg

Son düzenleme: