Astra g devir düşmesi fan ve dreksion cevirince.

s7eve7n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaslar. Yakın Zamanda cok istediğim opel astra G HB aldim cokta memnunum arabamdan ama birsey fark ettim. Direksionum da birazcık ağırlık var ve direksionu hafif çevirdiğimde rolenti 5 Bin devire kadar düşüyor aynı şekil Kaloriferi 4. Kademeye aldiğimda, arka cam resistansini açtığımda devir motoru hafif titretecek kadar düsüyor. Sorunun şarz dinamosundan kaynaklı oldugunu söylediler. Dinomonun icinde bi kac parca değiştirdik ama düzelmedi. Aküm ölcümleri normal makineye bağlattık hic bir sorun yok. Artık kafam karısmaya basladı sorunu bulamayan usta yok direksion pompanda sorun var yok powerda var arkadasim bunda yok diyorum anlamıyorlar . Arabayi calistrmadan direksion sigortasını söktüm ve tamamen devre dısı bıraktım arabayı calistirip kaloriferi actım ustaya gösterdim aynı sorun var bu seferde şarz motorunu değiştir diyor. Ne yapacam kafam akrıstı. Arabaya Cİft akü bagladım yine devir düşüyor :mad:

Bu tür bi olay basına gelip sorunu cözen varsa lütfen yardımcı olsun. Son care biyerden bi şarz motoru bulup taktırıp denetecem!

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dinamondan kaynaklaniyor....yine...ama birde kelebek konumu modülü da yapar bunu,bilgine sunarim,
önce ona baktir

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim başımdan geçti .şarj dinamosunu orjinali ile değiştir. düzelir..
tamir felan olmuyo. orjinali gibi tutmuyo

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosu diyebilirim, direksiyon elektrikli mi?

rems

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var. şarj dinamosunun her parçasını (regülatör, diyot tablası, stator, rotor) sırasıyla değiştirdim. sonuç aynı değişme yok. bence boğaz kelebeğinden yapıyor. z16xe motorda boğaz kelebeği, rolati motoru ve kelebek pozisyon sensörü ile birleşik. sıra buna geldi. rolanti motoruna baktır.

s7eve7n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baktırmadığım bişi kalmadı en son alacam orjinal bi şarj dinomosu taktıracam. Kelebegi falan temizlettim rolanti motorumdada sorun yok... Denemek istiyorum aslinda bosunada değiştirmek istemiyorum. Ustalar takıldımı geri sökülmez diyor deneyemezsin ya alacan ya alacan muhabbetindeler.