ASTRA G CRUİSE GÖSTERGE LED AKTİVASYONU ( Resimli Anlatım )

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
evet orjınalde oyle degıl ama durukende hız sabıtleyıcını ac kapa yapıtıgın ıcın role devreye gırdıgınden ha gıderken acmasın ha duruken lamba yanar cengız abının yaptıgı ıslem basıtlestırılmıs orjınala yakın bır proje

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Devrede hata var gibi. Mavi rölenin beslemesi eksik. yuvarlak içindeki kısmın kısadevre olması gerek
+ kullandığın röle uçları yanlış. köşedeki 2 ucu kullanmayacaksın. rölelerin besleme uçlarının ortasında bi uç var onunla kenardakilerden hangisi enerji verince çekiyosa o arayı kullanacaksın.

attachment.php

Ekli dosyalar

• devre hata.jpg
    devre hata.jpg
    14.2 KB · Görüntüleme: 320
Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sormak istedigim bir sey var, acaba bu devrede led arac dururken demi yaniyor, yani hizi sabitlemesekte lamba yaniyormu... bir ara ilk mesajdaki videoda motor calisiyor ama araba ilerlemiyordu hiz 0 di yani, ama lamba yandi... orjinalde boyle degilde :S
kim uğraşacakki kontak açıkken cc düğmeleriyle
cengiz abi bende yarın başlıycam devreyi yapmaya ama yeşil led bulamadım gösterge için

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
cengiz abi bende yarın başlıycam devreyi yapmaya ama yeşil led bulamadım gösterge için
ben zaman bulamadım plazma kadranı taktım cruze ısıgını taktım mavı led yaptım musaıt zamanda takıcam havalar soguk :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

hmm anladim, tesekkurler ayrinti icin, bebek degiliz tabii kurcalamayiz :eek::kop:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben zaman bulamadım plazma kadranı taktım cruze ısıgını taktım mavı led yaptım musaıt zamanda takıcam havalar soguk :D
yalnız vectrada orası yeşil bende düşündüm farklı bir renk takayım diye iki renkli olur diye vazgeçtim.evet soğuk hava aslında garajı olan bir kiralamak lazım:D

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
evet havalar soguk garaj lazım hız sabıtleyıcının yanındakı far yukseklık ayar ısıgınıda aktıf attım parklar yanınca yanıyor :D

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar vectra b için bende nihayet cengiz abinin yardımlarıyla devreyi yaptım debriyaj fren GND uçları kartın arka tarafında kaldı
SON HALİ
08012011156.jpg

Son düzenleme:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
evet arkadaşlar vectra b için bende nihayet cengiz abinin yardımlarıyla devreyi yaptım GND ucu kartın arka tarafında kaldı

Böyle karta monte edince büyük olmuş. Keşke bebim gibi röle üzerinde birleştrseymişsin tolga.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk devrem olduğu için böyle oldu ama küçük bir modifikasyonla yarıyarıya küçültücem cengiz abi birde yakından çektiğim için büyük görünüyor

Son düzenleme: