ASTRA G CRUİSE GÖSTERGE LED AKTİVASYONU ( Resimli Anlatım )

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lambaya 14 nolu pinden mi elektirik vermek gerekiyor yoksa direk lambanın eksi ucundan mı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abi daha iyi bilir ama astralarda ledin yanması için - UÇ ile tetiklemek gerekiyor yani elektrik ucu lede gider şemadaki röleden çıkan ledin yanmasını sağlayan uç - dir(vectralarda tam tersidir).şema gayet açık aslında ledi monte edin ve gerekli bağlantıları yapın

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sistemi nasıl test edebilirim? yani çalışıp çalışmadığını? bir ledin bi ucuna + versem. şasesinede burdan tetiklesem. doğrumu test etmiş olurum?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam şöyle yapın testten ziyade zaten bu sistemi takacaksınız aracınızdaki sinyal kolundan gelen kabloların uçlarını fren debriyaj uçlarını paralel kablo çekip direksiyonun altına yerleştirin zaten bu işlemi yapacakksınız montaj esnasında ve uçları devreye bağlayıp test edin.ben test edememiştim o kadar elektronikten anlamıyorum ama devreyi doğru yaptıysanız problem yoktur çalışır.ha bu arada araç üzerinde test ederken bütün kabloları bağlayın birini bile bağlamazsanız led yanmaz şase de dahil

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir soru. bu ledin yanması için illa cruisenin devreye girmiş olması lazım mı yoksa araba durukende basınca yanıyor mu?