ASTRA G CRUİSE GÖSTERGE LED AKTİVASYONU ( Resimli Anlatım )

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
vectra için gösterge ampulünü led yapmak daha mantıklı.normal dipli ampule led monte edip direnç lehimliyecez artı bacağına ledin.cengiz abi bi kaç şey takıldı kafama
1-bu devreden 7 tane uç çıkacak şemaya bakarak yazıyorum A,C,D uçlarını koldaki A,C,D uçlarına kabloları soyarak bağlıyacaz değilmi(paralel yani)
2-GND şaseye verecez
3-lede giden uçu ledin artı bacağına mı verecez(yani şase mantığı gibi değil)
4-fren müşürüne giden ucu müşürdeki kahve gri kabloya bağlayacaz(astra ile renk farkı varmı vectradaki kablonun)
5-debriyaj müşürüne giden uç ise müşürün f38 den alınan ucuna değilde diğerine bağlanacak değilmi(kablolarınıı ben sonradan taktığım için rengini hatırlayamadım)
biraz uzun oldu ama:D umarım doğru anlamışımdır

Slm Tolga
1-Evet
2-Evet (illa kabloya baglamanıza gerek yok, aracın şasesine değen herhangibir noktaya bağlyabilirsin)
3-Led e giden ucu ledin eksi ucuna bağlyacaksın.
4-Fren müşürü kablo renki %99 aynıdır
5-Evet F38 den gelene değil diğerine orjinal tesisatın varsa gri renkli kabloya.

Kolaygelsin

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz devre şemasında hata var. kaç saattir uğraşıyorum. göstergenin ordaki rolenin RL2 ortak ucu iki rolenin arasındaki 3 diyodun birleştiği noktaya bağlanacak. devreyi tamamladım. sorunsuz çalışıyor. ben boş kart üstüne yerleştirdim şemaya göre. güzel oldu. fırsat bulduğumda arabaya bağlayacağım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abi yalnız vectrada o ampul şaseyi diğer bütün ampuller gibi aynı yerden alıyor +12 volt gelince yanıyor orası karışık olacak gibi +12 volt u direk vermem gerekecek galiba şaseden de ayırmak gerekecek o zaman

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
cengiz devre şemasında hata var. kaç saattir uğraşıyorum. göstergenin ordaki rolenin RL2 ortak ucu iki rolenin arasındaki 3 diyodun birleştiği noktaya bağlanacak. devreyi tamamladım. sorunsuz çalışıyor. ben boş kart üstüne yerleştirdim şemaya göre. güzel oldu. fırsat bulduğumda arabaya bağlayacağım.

Devrede hata yok. proteus'ta sorunsuz çalışıyor, kafanız karışmasın diye besleme bağlantılarını ayırıp verdim. şimdi tekrar kontrol ettim ama hata göremedim. nereyi diyorsun bi şemada işaretleyip eklermisin.

arsulo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devre doğru. Led'in sol tarafının eksi olduğuna dikkat ediniz

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cc

kırmızı ile hatalı yeri çarpı koyarak işaretleyip olması gerekeni çizdim.

Ekli dosyalar

• devre.jpg
    devre.jpg
    91 KB · Görüntüleme: 244

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
kırmızı ile hatalı yeri çarpı koyarak işaretleyip olması gerekeni çizdim.

Devrede hata yok,
Hata sende. Ledi ters takmışsın
o şekilde bağlarsan arabada çalışmaz.