ASTRA G CRUİSE GÖSTERGE LED AKTİVASYONU ( Resimli Anlatım )

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eline koluna sağlık cengiz. çok güzel olmuş.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
cengiz abi tebrikler.yalnız vectra b lerde o ampul led değil normal 12 volt ampul dirençlerle ilgili bi değişiklik yapmamıza gerek varmı

Teşekkürler Tolga
iyi hatırlattın vectra da ampül oldugu için o transistörleri bozar.Ya daha güçlü transistör
yada bizim göstergeye gönderdiğimiz uç ile yol vereceğin bir röle daha takacaksın.
Röle daha pratik bi çözüm olabilir.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Tolga
iyi hatırlattın vectra da ampül oldugu için o transistörleri bozar.Ya daha güçlü transistör
yada bizim göstergeye gönderdiğimiz uç ile yol vereceğin bir röle daha takacaksın.
Röle daha pratik bi çözüm olabilir.

Yada vectralardaki ampulü led olarakta değiştirebilirsiniz :)

Son düzenleme:

arsulo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CC yi kurabilirsem sıra led'ini yakmaya gelecek.
Yeni çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Cengiz abi cruise control montajı yapmayı düşündüğüm sıralarda bir kaç araştırma yapmıştım bu ledin çalışması konusunda bir kaç konu var elimde mevcut tesisattan yapılabilidiğini anlatmış dil portekizce google translate ile çeviri yaptığımda x71 soketinin 23 pinin boş olduğu bu pinden gösterge panel bağlantısı 14 pinine bağlantı yapılarak çözüldüğünden bahsetmiş 23 pin aktif seyir kontrolü olarak geçiyor bunu tis de bakarak 23 pinin doğru olduğunuda görebilirsin ayrıca led için gösterge panele smd led direnç gibi işlem yapılıyor bunları sen zaten yapmıştın bence bu tesisatı test edebilirsin..

Link : http://mikiurl.com/Id1Lt

Bir diğer konuda senin yaptığın gibi röle ile gerçekleştirmiş fikir alış verişi olabilir..

Link : http://mikiurl.com/4nvbY

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Merhaba Cengiz abi cruise control montajı yapmayı düşündüğüm sıralarda bir kaç araştırma yapmıştım bu ledin çalışması konusunda bir kaç konu var elimde mevcut tesisattan yapılabilidiğini anlatmış dil portekizce google translate ile çeviri yaptığımda x71 soketinin 23 pinin boş olduğu bu pinden gösterge panel bağlantısı 14 pinine bağlantı yapılarak çözüldüğünden bahsetmiş 23 pin aktif seyir kontrolü olarak geçiyor bunu tis de bakarak 23 pinin doğru olduğunuda görebilirsin ayrıca led için gösterge panele smd led direnç gibi işlem yapılıyor bunları sen zaten yapmıştın bence bu tesisatı test edebilirsin..

Link : http://mikiurl.com/Id1Lt

Bir diğer konuda senin yaptığın gibi röle ile gerçekleştirmiş fikir alış verişi olabilir..

Link : http://mikiurl.com/4nvbY

Oguzhan konuyu iyi oku lütfen, herseferinde tekrarlamak istemiyorum.
Bunlar zaten biliniyor, ordaki araç 1.7DTI bizim araçlarda 23 numaralı pin benzin pompasına gidiyor, yani öyle bir çıkış yok.
o yüzden bu şekilde bi çözüm ürettildi.

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oguzhan konuyu iyi oku lütfen, herseferinde tekrarlamak istemiyorum.
Bunlar zaten biliniyor, ordaki araç 1.7DTI bizim araçlarda 23 numaralı pin benzin pompasına gidiyor, yani öyle bir çıkış yok.
o yüzden bu şekilde bi çözüm ürettildi.

Çözümüne lafım yok bilginiz olsun diye düşünmüştüm farklı bir niyet içermiyor.. :(

Doğrudur konuyu okumadım konu başlığı ve video ya baktım o kadar..

Kusrumuz var ise affola.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra için gösterge ampulünü led yapmak daha mantıklı.normal dipli ampule led monte edip direnç lehimliyecez artı bacağına ledin.cengiz abi bi kaç şey takıldı kafama
1-bu devreden 7 tane uç çıkacak şemaya bakarak yazıyorum A,C,D uçlarını koldaki A,C,D uçlarına kabloları soyarak bağlıyacaz değilmi(paralel yani)
2-GND şaseye verecez
3-lede giden uçu ledin artı bacağına mı verecez(yani şase mantığı gibi değil)
4-fren müşürüne giden ucu müşürdeki kahve gri kabloya bağlayacaz(astra ile renk farkı varmı vectradaki kablonun)
5-debriyaj müşürüne giden uç ise müşürün f38 den alınan ucuna değilde diğerine bağlanacak değilmi(kablolarınıı ben sonradan taktığım için rengini hatırlayamadım)
biraz uzun oldu ama:D umarım doğru anlamışımdır

arsulo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ECU'den cruise led'ini yakacak uç bulunamadığı için böyle bir devre tasarlandı.
Şöyle bir sakınca çıkmıyor mu: Araç dururken veye düşük hızlarda tuşlara basınca CC devreye girmez ama lamba yanar!!!

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar da olsun yaw