► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki gaz pedalı elektronik mi? Öyledir herhalde? :rolleyes:
Benimki opcom ile olmamıştı Tech2 ile yapmıştık. Sen de deneyebilirsin.

Araç otomatik.
Elektrik ustamın op-com u ile yapmaya çalıştık. O da daha önce hiç yapmamış forumdaki sayfada anlatılanlara göre motoru seçtik modeli seçtik programlama menüsünden seyir kontrolünü aktif yaptık başarıyla programlandı dedi. Daha sonra blok ayarlarından kontrol ettiğimizde
ı , r ve o tuşlarının çalıştığını gördük.(inaktive yazıyor sonra tuşlara bastıkça tuşların isimleri ekranda görünüyor) Herşey tamam deyip yola çıktık hangi tuşa basarsak basalım cc devreye girmiyor. Dikkatimizi çeken op-com da blok ayarlarında tuşları kontrol ettiğimiz sütunun hemen altındaki sütunda seyir kontrolü inaktive görünüyor. Bu da seyir halinde aktif olur herhalde. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

batmaz42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki gaz pedalı elektronik mi? Öyledir herhalde? :rolleyes:
Benimki opcom ile olmamıştı Tech2 ile yapmıştık. Sen de deneyebilirsin.

Z16xe gazpedalı elektronik zannedersem . Onur bey siz opcom da hata alıyor muydunuz? Bizde basarıyla programlandı diyor blok ayarlarından tusların calıstıgını görüyorum ama yolda devreye girmiyor

AKFKM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Op com da Türkçe program kullanmayınız ingilizce program kullanınız. ;)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

batmaz42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Op com da Türkçe program kullanmayınız ingilizce program kullanınız. ;)

Türkce ve almanca olanını denedik simdi burada tavsiye edilen ingilizce versiyonu deneyecem bakalım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:38 ----------

Ingilizce versiyoni da denedik olmadı aynı model arkadasın aracı programladık o oldu bizim araç olmadı. Arkadas aracın beynini yenilemisti ecudan olabilir mi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:29 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:37 ----------

Ecu güncellemek problemi çözebilir mi? ecu op-com ile güncellenebilir mi yoksa tech 2 mi lazım? Şimdiden cevaplar için teşekkürler

Son düzenleme:

batmaz42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hata alıyordum.
İşin garip tarafı op-com da hiç hata almadık 090714 versiyon ile programlandı. I, R ve O tuşlarının çalıştığını blok ekranından gördük. Herhalde tesisatla ilgili problem olsa çalışmazdı diye düşünüyorum. GM 9157999 gaz pedalı da elektronik. Benim araçla aynı model arkadaşın aracı beraber programlandı yol testinde benim cc devreye girmiyor ama arkadaşın araç oldu sorunsuz kullanıyor. Aklımıza takılan tek şey onun aracın beyin arızalanmıştı ve yenisiyle değiştirmişti. Sorun ecu yazılımında olabilir mi?

batmaz42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun fren müşüründeymiş degiştirdik şimdi hız sabitleyicimiz çalışıyor.:)Yardımlarından, ilgi ve bilgilerinden dolayı Cengiz beye çok teşekkür ederim.

ozcanhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhabalar ve kolay gelsin. aracım astra CLASSİC 2005 1.4 NB CLUB. MOTOR KODU : Z14XE20D...... ile başlıyor. sanırım takılıyor. Urfanın bir ilçesindee oturuyorum.CC Taktırmak için urfa gapel bayisini aradım. ordaki usta şasi numarasından bakıp takılabilececeğini söyledi. yedek parçayla görüşüp kol fiyatının 235 olduğunu öğrendim. 60 tl gibi de işçilik alıyorlarmış. yedek parçadaki elemana randevu almalımıyım diye sorduğumda gerek yok servis sakin zaten gel 15-20 dk da işini hallederler dedi. antep ve diyarbakırdaki servisleri aradım onlar da takıldığını ve kol fiyatının 235tl olduğunu söylediler. saat 1:30 gibi urfa servise gittim. servisteki eleman bugün çok doluyuz bugün olmaz dedi.randevu almadığın için bakamayız deddi. yedek parçadaki elemanın randevuya gerek yok dediğini söyledim uzaktan geliyorum falan dedim. ustaya söyledi ustada bana tesisatın olup olmadığının inceelenmesi gerektiğini ve onun da 1 saate yakın süreceğini beklersem saat 5 gibi bakabileceğini söyledi. o saatte de çocuğu okuldan almam gerektiğinden baktırmadan çıktım. eğer tesisat varsa bana maliyetine de parça fiyatına da 250 kol, 45 de debriyaj için gerekli parça + işçilik dediler.zaten kol da yok tesisat varsa bile takamayız dediler. telefonda kol vardı ve 235 tl idi oraya gidince fiyat 250 ye çıktı ve kol da birdenbire ellerinde kalmadı ne hikmetse. kafam bozuldu. antep'i aradım randevu için. telefondaki bayan servise sormuş. G kasalara takamıyoz demişler. son çare diyarbakır kaldı.
forumda bu işi çözmüş olan Özellikle Cengiz bey gibi arkadaşlar var. urfa antep diyarbakır civarında olan ve bu işten anlayan arkadaşlar veya bir usta varmıdır. bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

AKFKM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CC kolu ve debriyaj müşürünü aldınız mı. Almadıysanız boşuna o kadar para vermeyin sitemize sponsor olan firma vb firmaların webden satılan ürünlerine bakın daha hesaplıdır. Eliniz birazda olsa yatkın ise kendiniz yapabilirsiniz.

Filawus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z14xep motor koduna cc uyumlumu ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi