► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
f6rmj.png

öncelikle kaç zamandır beklemenize gerek yok forumda herşey detaylı olarak anlatıldı
kolun a,c,d uçları ve en alttaki 61 nolu pine giden hariç müşür bağlantıları bu şekilde vectra b içindir astranın ecu pin nolarını bilmiyorum

bu şema ile umarım kafanız iyice karışmamıştır.ama müşür bağlantıları bu şekilde olacak.en alttaki 61 nolu pine giden uç astrada hangi pine gider bilmiyorum ama konuyu okursanız yazıyodur biryerde.
şema alıntıdır ethem abiden

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesisatınız dediğiniz gibi hazırsa çektiğiniz kabloyu debriyaj müşürünün bir ucuna kalan ucuna da f38 nolu 12 voltu vereceksiniz(yani kolun b ucuna ya da 4 lü fren müşürünün 4 nolu ucuna)çektiğiniz kablonun diğer ucu da ecuda ilgili pin e gidecek.lehimleme olmaz uygun pin bulursanız daha sağlıklı olur

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.
otomatik astra 2001 elegance (z16xe) motorlu aracıma 2 gün önce park sensörünü taktırdım, şimdi ise sıra hız sabitleyici de.
adana da bana yardımcı olabilecek arkadaş varmı acaba?

mfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra g debriyaj soketi nasıl takılır yardımcı olurmusunuz debriyaj soketinde çentik var o çentiğe göre arkasından takılması gerekiyor sanırım ama başaramadım.

Ekli dosyalar

• astra g debriyaj soketi1.jpg
    astra g debriyaj soketi1.jpg
    11.2 KB · Görüntüleme: 142

mfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun soketteymiş arkadaşlar internetten almıştım tam oturmadı kenarını maket bıçağıyla törpüledim ve yerleşti.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sabitleyici diyip geçme ekonomik araç kullanmada en önemli etken tak 5'e sabitle 70'e bak keyfine ;)

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle hız sabitleyicinin büyük bir rahatlık olduğunu dün öğrenmiş bulunuyorum.
dün astra g aracıma adanadaki bir hocamın yardımıyla cruise control ( hız sabitleyici) yi takıp çalıştırdık.
öncelikle aracımda hazır tesisat olup olmadığını kontrol ettikten sonra, yedek parçacıdan 30 tl ye sıfır kolu aldım ve hocamla beraber kolu bağladık. ardından, tech 2 cihazı olan bir özel serviste usta aracın proğramını güncelledi ve hız sabitleyiciyi aktifleştirdi. 20 tl de özel servise yani toplam da 50 tl ye bu işi çözdük.
aracım otomatik vites, tesisat hazırdı.
daha öncesinde yetkili servisi aramıştım, tesisatı kontrol etmelerinin gerektiğini, 300 tl civarında masrafla yapabildiklerini söylemişlerdi. bilgilerinize,,
saygılar..