► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antalyada yardımcı olabilecek biri var mı dostum? bende de aynı sıkıntı yaşandı. ustam iyi niyetli ama beceremedi.

Evet, bir usta daha, bir olumsuz yanıt daha. Twinport değil diye olmaz diyorlar şimdi.

Arkadaşım,

Akdeniz Sanayi Sitesi OPTEK'e bir uğrayın. [+90 (242) 221 65 30]
Mustafa veya Osman'ı bulun. Şansınızı deneyin. İyi arkadaşlardır.

Twinport sorununu bende yaşıyorum. Z12XE motor var benim Corsa'da, Motor modülünde ( ECU ) Cruise Control seçeneği yok o nedenle olmuyor. Z12XEP yani Twinport'a oluyor.

Saygılar,

Son düzenleme:

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj mürşü bulamadım malesef. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Debriyaj mürşünü nereden aldınız??

aracım opel meriva cosmo 2005 opel corsa c ile aynı elektriksel altyapıyı paylaşıyor
ankarada resmi servise sordum debriyaj müşürü parça fiyatı 27TL ama orjinal soketi onlarda bulamadıklarını araç sahibini elektronikçiler çarşısına müşürle birlikte gönderip uyan bir soket ile uydurma iş yaptıklarını öğrendim orjinal soketi bulmak için çözüm olarak büyük pert araba bulunduran ankara yıldız sanayideki oto güvene gittim.
ankara oto güvende "anlıyosan bak bulunca istediğin parçayı sökeriz" dediler araçları gezdim birtane 1,3cdti corsada merivayada uyan tip debriyaj müşürü çıktı söktürdüm ;birde tesisattan soketinide aldım tekerleğimin birinin pilastik bijon kapakları yoktu (serviste tanesi 5TL)
4 tanede onları aldım
hepsine toplam 20TL verdim çıktım
yani orjinal GM debriyaj müşürü ve serviste bile bulunmayan orjinal soketi yaklaşık 10TL ye geldi.

ölçü aleti ile müşürü kontrol ettim sağlam hatta şuan alt tesisatıda çekip montajını yaptım araç üzerinde takılı.

secretcode2626

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar nihayet bugün cruise controlüm hazır ve kullanıyorum süper bişey rahatlık uzun yolda. Bu çalışmamda bana yardımcı olan MOKİA ustaya ve Emp :) nickli uyeye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Benim aracım 2001 model Astra G 1.6 16v opcomu kendı kullanacak arkadaşlar cihazda motor - model - motor tipi ne girip orada hız kontolu menusunu aktif ettinizmi cruise kontrol beyinden açılmış oluyor.

Depriyaj musurune gelınce. astra için bulamıyanlar corsa c için olanı kullanabılırler. müşürün üstundeki cıkıntıyı torpuleyip yerine takabılırsınız.karşı tarafıyla aynı seviyeye getirin yeter. herkese iyi günler...

Son düzenleme:

kdzli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım opel meriva cosmo 2005 opel corsa c ile aynı elektriksel altyapıyı paylaşıyor
ankarada resmi servise sordum debriyaj müşürü parça fiyatı 27TL ama orjinal soketi onlarda bulamadıklarını araç sahibini elektronikçiler çarşısına müşürle birlikte gönderip uyan bir soket ile uydurma iş yaptıklarını öğrendim orjinal soketi bulmak için çözüm olarak büyük pert araba bulunduran ankara yıldız sanayideki oto güvene gittim.
ankara oto güvende "anlıyosan bak bulunca istediğin parçayı sökeriz" dediler araçları gezdim birtane 1,3cdti corsada merivayada uyan tip debriyaj müşürü çıktı söktürdüm ;birde tesisattan soketinide aldım tekerleğimin birinin pilastik bijon kapakları yoktu (serviste tanesi 5TL)
4 tanede onları aldım
hepsine toplam 20TL verdim çıktım
yani orjinal GM debriyaj müşürü ve serviste bile bulunmayan orjinal soketi yaklaşık 10TL ye geldi.

ölçü aleti ile müşürü kontrol ettim sağlam hatta şuan alt tesisatıda çekip montajını yaptım araç üzerinde takılı.

hocam ne olacak bu cruise control kolu işi,sen mi alıp paylaşacaksın şu değerleri,yoksa ben mi..kullananlardan fayda yok:]

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar tam olarak neyi öğrenmek istiyorsunuz anlamadım.benim yaptığım montajda debriyaj müşürü için bilgisayar kasalarından çıkan anakarta takılan usb ya da ses kabloları(ikili olan) birebir uyuyor müşüre onu kullandım o kadar sağlam olduki orjinal soket gibi.müşürün çalışma prensibi ise elinizde tuttuğunuzda müşürün uçlarına elektrik verdiğinizde akımı geçirir müşüre bastığınızda akımı keser yani müşürün montajı yapıldıktan sonra şöyle çalışır akım ecuya gitmez fakat debriyaja basarsanız akım ecuya gider ve sistemi devre dışı bırakır.yalnız bu anlattıklarım vectra b için corsa da ya da astrada nasıl bilmem.buyrun bu da müşüre taktığım soket
21072010046.jpg

dionisus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım,

Akdeniz Sanayi Sitesi OPTEK'e bir uğrayın. [+90 (242) 221 65 30]
Mustafa veya Osman'ı bulun. Şansınızı deneyin. İyi arkadaşlardır.

Twinport sorununu bende yaşıyorum. Z12XE motor var benim Corsa'da, Motor modülünde ( ECU ) Cruise Control seçeneği yok o nedenle olmuyor. Z12XEP yani Twinport'a oluyor.

Saygılar,

Orayı da denemiştim :) İşin tuhafı benim ecu menüsünde o seçenek var!

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam ne olacak bu cruise control kolu işi,sen mi alıp paylaşacaksın şu değerleri,yoksa ben mi..kullananlardan fayda yok:]

yaa sorma baskı devre kablolama herşey hazır
baskı devreye birtek dirençler montesiz arabadaki bağlantı kablosuda uzundu ucu paspasın altında yatıyor...
şu direnç değerlerini bir öğrensem fotoğfaflar filanda var siteye koyacağım ama corsa tipi kolun değerlerini bilemediğimden bitiremedim...
opcom ile ölçmek tam çözüm olmaz direncin biri sabit olarak beyine gidiyor butona basılmadanki direnci bilemezsem voltaj yüksek hatası verecektir.
onun için değerleri aşşağıdaki gibi ölçen birini bulamazsak işimiz zor

sinyal kolu soketleri boşta iken sinyal kolunun soketinin 3 ve 4 numaralı pinlerine ölçü aletini (ohm metre ile direnç konumunda) bağlayın

hiçbir tuşa basmadan okuduğunuz direnç değerini
c.c. düğmelerinden "I" tuşuna basılıncaki direnç değeri
c.c. düğmelerinden "R" tuşuna basılıncaki direnç değeri
c.c. düğmelerinden "0" tuşu basılıncaki direnç değeri

konunun ayrıntısını merak eden için link:

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=63620

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2 ile cruise aktif hale getirilebiliyormu yoksa illa opcom mu lazım. geliyorsa tech 2 üzerindeki yazılımda yerini bilen biri tarif edebilirmi nerden açıldığını çok makbule geçecek yardımlarınız

kdzli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün x45 soketinin 2 nolu ucundan sinyal koluna kabloyu çekmek için kutuyu açtım ama karşıma 3 soket birde body kontrol kiti çıktı.3 soket resime uymuyor,body kontrolün altındaki uçlardan mı almak gerekiyor,onu söküp bakmadım?

Uploaded with ImageShack.us

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Araç yılına motor tipine göre farklılıklar olabilir. 1.3 CDTI için bakalım