► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

dionisus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bir ustaya götürdüm. Soketin bulunmadığını ama araç bilgisayarında sistemin göründüğünü söyledi. Direksiyonun hemen altında gri, biraz da büyükçe bir kutu var. devre bağlantıları bu kutunun içindeymiş. Bana söylediği kablo başlarının bu kutunun içinde gömülü olabileceği. Öyle ise bu kutuya soketi çekeriz hallolur, yoksa hiç uğraşma tekrar kablo çekmek için dedi. Müşür artı işlem için benden 120 lira istiyor.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Başka bir ustaya götürdüm. Soketin bulunmadığını ama araç bilgisayarında sistemin göründüğünü söyledi. Direksiyonun hemen altında gri, biraz da büyükçe bir kutu var. devre bağlantıları bu kutunun içindeymiş. Bana söylediği kablo başlarının bu kutunun içinde gömülü olabileceği. Öyle ise bu kutuya soketi çekeriz hallolur, yoksa hiç uğraşma tekrar kablo çekmek için dedi. Müşür artı işlem için benden 120 lira istiyor.

O usta sadece soket varsa takarım demiş onu sen kendinde takarsın
bu ustalık değil. hazır olanı herkes yapar. + o kutu sadece kablo kanalı içinde soket olmaz. orayla ugraşma tesisatın %90 yok. ECU dan sıfırdan tesisat çekilmesi gerek. Onuda anlyan birine yaptır.

dionisus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hallolacak gibi ama ama şimdi müşür zıkkımı ile başım dertte. 20ye bulanlar var, ama nereden buldular acaba. Havale yapsam gönderen olur mu? :D

Son düzenleme:

dionisus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok arkadaş, ben vazgeçtim bu sevdadan. Türkiyede ara sahibi olmayacaksın. Usta araba 3 gün bizde kalacak tesisat çekeceğiz der, servis o arabalara olmaz sıkıntı yaratır der. Hayır biraz elimden gelse ben yapacağım ama hiç bilgim yok. Mis gibi sürüyordum şahini, aptallık bende gittim opel aldım. Antalya'da bu iş olmayacak kesin. Ankara'da bu işi 3-5 saatte yapabilecek usta öneriniz varsa yolumu değiştirip Ankara üzeri giderim yoksa kolu kırıp atacağım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok arkadaş, ben vazgeçtim bu sevdadan. Türkiyede ara sahibi olmayacaksın. Usta araba 3 gün bizde kalacak tesisat çekeceğiz der, servis o arabalara olmaz sıkıntı yaratır der. Hayır biraz elimden gelse ben yapacağım ama hiç bilgim yok. Mis gibi sürüyordum şahini, aptallık bende gittim opel aldım. Antalya'da bu iş olmayacak kesin. Ankara'da bu işi 3-5 saatte yapabilecek usta öneriniz varsa yolumu değiştirip Ankara üzeri giderim yoksa kolu kırıp atacağım.
banada olmaz çalışmaz takılamaz vs.bi çok şey söylediler.fakat biraz elektrik bilginiz varsa kendiniz de yapabilirsiniz cengiz abi astralara nasıl takılacağını çok güzel anlatmış zaten takıldığınız yerlerde siteden bir çok kişi size yol gösterecektir.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar

bu yazının başından beri okuyorum.
şu şekilde bir problemim var.
astra 1.8 coupe aracımda sinyal kolu için tesisat hazırdı.
eski kolu çıkardık yeni kolu taktık. tech2 ile canlı data izleme sırasında kol tuşlarının anlamlarını cruise control ile ilgili bir sekme altından görebiliyoruz. 0-I-R gibi.
tech2 ile programlama yaptık. (şu anda kendim opcom ile bağlandığımda astra-g->engine->z18xe->programming ->variant control altında cruise control'u present olarak görebiliyorum. )

ancak butün bunlara rağmen cruise control çalışmıyor. problem ne olabilir ? henüz debriyaj mürşi takmadım.
bu clutch switchi yani anladığım kadarı ile debriyaj switchini nereye bağlayacağım ?
teşekkürler

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj pedalının üzerine monte ettikten sonra müşürün bir ucuna +12 volt(bunu fren müşüründeki kontak voltajından alabilirsin)diğer ucu da ecudan gelen kabloya bağlanacak.ecunun programlanması konusunda ise benim aracım vectra fakat opcomda astra beyni olarak cengiz abi tanıttı ve çalıştı.siz de tam tersini bir deneyin isterseniz

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi tek bu debriyaj olayı yapılmadığı için acaba bu clutch switch noktasına bağlantı yapılmazsa ecu dan C.C. u açmıyor mu? Tech2 den ayarlama yapıldı çünkü. Sanki çalışmaması için başka ihtimal kalmıyor.

Birde aracımda sinyal kolu bağlantıları mevcuttu. Acaba bu debriyaj mürşü için de bağlantılar var mıdır ? varsa nasıl anlarım?