► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
butun eksık kabloları tamamladı ama artık şansa kaldı bıraz ya olursa bana zaten dedı ben cc yapıyorum ama ekrandakı lamba yanmaz dedı ona bırşey yapamam dedı usta abı sen nasıl yaptın ekledınmı ampulu :confused:

Ben ekledim ampülü gösterge soketini de tamamlayıp kablosunu çıkardım ikaz verince lamba yanıyor ama motor kısmında bağlanması gereken pin dolu. Tesisat şemalarında bu konu ile ilğili bilği yok müsait bi zaman bakıcam.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ben ekledim ampülü gösterge soketini de tamamlayıp kablosunu çıkardım ikaz verince lamba yanıyor ama motor kısmında bağlanması gereken pin dolu. Tesisat şemalarında bu konu ile ilğili bilği yok müsait bi zaman bakıcam.
ıkaz verınce dedıgın cruze bastıgında yanıyor mu yoksa devreyı kontrol amacıyla mı yakıyorsun lambayı abı
bırde ampul yönunu nasıl koydun abı + - olayı var dırencıde:confused:

66ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz bey vectra b lerdeki gösterge için ne yapmamız lazım ben cdx me yaptım cc yalnız göztergede ışıgı yanmıyor

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaşlar ben hakan uzun süredir forumu takip ediyorum. ancak ilk defa yazıyorum. hatam olursa kusara bakmayın.aracım 2003 astra 1.4 nb clup motor kodu z14 ile başlıyor. bir yerde okudum cruise controlu 1.4 ler kaldırmıyormuş doğrumu acaba bende taktırmayı düşünüyorum

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2'de cc'yi hangi bölümden programlıyoruz?

Aracın modeli model yılı ve motor kodu girildikten sonraki yalnış anımsamıyorsam yaklaşık 4 seçenekli ekrandan bir şekilde giliren sekmeler altında "Seyir Kontrolü" adıyla bulunuyor.

Seyir kontrolü - Mevcut gibi bir yazı var. bunu TIS2000 den onay alarak disable yapıp tekrar program yüklenerek enable mı ney yapılıyordu..

arkdaşlar ben hakan uzun süredir forumu takip ediyorum. ancak ilk defa yazıyorum. hatam olursa kusara bakmayın.aracım 2003 astra 1.4 nb clup motor kodu z14 ile başlıyor. bir yerde okudum cruise controlu 1.4 ler kaldırmıyormuş doğrumu acaba bende taktırmayı düşünüyorum

kaldırma olayı yokuşta falan hızını koruyamama ile alakalı denmiş ve efsaneleşmiş olabilir itibar etmemek lazım.

tabi en doğru bilgiyi verecek vardır ancak bence sistem kurulabilir.

Son düzenleme:

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu işlerle uğraşırken youtube de cruise control ile alakalı hiç video olmadığından yakınmıştım..

içime ukte kaldıydı 2 adet video çektim sizlerle paylaşmak isterim :)

anlık tüketimin değişimini dikkate alırsanız değişen motor yükü koşullarında bile aracın hızını koruduğunu dikkate alın yokuş falan dinlemiyor :)

gerçekten kullanmaktan zevk aldığım bir oyuncak oldu :) umarım tez vakit gösterge ışığı içinde bir yol buluruz yabancı forumlarda da pek birşey yok.

http://www.youtube.com/watch?v=voZ_X36I9_M

http://www.youtube.com/watch?v=VGksgDRiOpo

Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arkadaşlar bu işlerle uğraşırken youtube de cruise control ile alakalı hiç video olmadığından yakınmıştım..

içime ukte kaldıydı 2 adet video çektim sizlerle paylaşmak isterim :)

anlık tüketimin değişimini dikkate alırsanız değişen motor yükü koşullarında bile aracın hızını koruduğunu dikkate alın yokuş falan dinlemiyor :)

gerçekten kullanmaktan zevk aldığım bir oyuncak oldu :) umarım tez vakit gösterge ışığı içinde bir yol buluruz yabancı forumlarda da pek birşey yok.

http://www.youtube.com/watch?v=voZ_X36I9_M

http://www.youtube.com/watch?v=VGksgDRiOpo
evet bu zevkı aldım cok guzel oluyor işigi konusunda onuda cözersek halledıcez ınsallah

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış hatırlamıyosam ki hatırlamıyorum bmw araçlarda debriyaj a basıldığında cc devreden çıkmıyor. vites değiştirebiliyosun.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
anlık yakıt 1.8 ile 3 küsür aralığında değişiyor, bende hafta sonu bursa dan gelirken sıfırlayıp denedim en fazla 5.3 ortalama yakıtla istanbul a geldim ama çok uzun süre kontrollü kullandıktan sonra son 50 km kadarda sıkılıp bastım biraz... bu şekilde herhalde ortalama yakıt 4 ü geçmez...